Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Recomandare agentie imobiliara Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AdriannnS

AdriannnS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.09.2017
Salutari!

Doresc sa ofer spre inchiriere un apartament in Bucuresti, insa intr-o saptamana o sa plec din tara si nu am timp suficient sa gasesc chiriasi.

Intentionez sa las toata treaba pe seama unei agentii imobiliare, insa nu stiu care dintre ele este mai potrivita.

Astept recomandarile dvs. Multumesc!

#2
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
În primul rând orientează-te spre o agenție care lucrează pe zona ta. Vezi și tu care sunt pe acolo. Agențiile sunt specializate pe zone, n-o să vezi că vine unul din Berceni să se ocupe de proprietăți din Crângași.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Mai bine lasa o persona de increde sa se ocupe de chirie.
Daca apartamentul e bun il inchiriezi singur in 2zile.

#4
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,319
  • Înscris: 24.02.2017

View PostAdriannnS, on 12 septembrie 2017 - 03:15, said:

Salutari!

Doresc sa ofer spre inchiriere un apartament in Bucuresti, insa intr-o saptamana o sa plec din tara si nu am timp suficient sa gasesc chiriasi.

Intentionez sa las toata treaba pe seama unei agentii imobiliare, insa nu stiu care dintre ele este mai potrivita.

Astept recomandarile dvs. Multumesc!


Tie nu iti trebuie doar o agentie imobiliara ci o firma care sa se ocupe de managementul acelui apartament cat vei fi plecat. Cum poti sa pleci din tara si sa lasi niste oameni straini acolo ? cu pretentia ca totul sa fie bine si frumos deacum incolo ?

#5
AdriannnS

AdriannnS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.09.2017
Da, asa este, am nevoie de o firma care sa se ocupe de gasirea chiriasilor, intocmirea legala a actelor, colectarea chiriei plus efectuarea vizitelor pentru a verifica daca totul este in regula. In Drumul Taberei, aveti recomandari?

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
si crezi ca or sa-mi mai dea si tie ceva?

#7
AdriannnS

AdriannnS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.09.2017
Eu asa sper. :))

#8
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
Nu ai un prieten care sa facă chestia asta pentru tine? Contra unei sume lunar?

#9
ballackc4t

ballackc4t

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.12.2010

View PostAdriannnS, on 12 septembrie 2017 - 03:15, said:

Salutari!

Doresc sa ofer spre inchiriere un apartament in Bucuresti, insa intr-o saptamana o sa plec din tara si nu am timp suficient sa gasesc chiriasi.

Intentionez sa las toata treaba pe seama unei agentii imobiliare, insa nu stiu care dintre ele este mai potrivita.

Astept recomandarile dvs. Multumesc!
Vezi pm . si eu doresc sa inchiriez ceva cat mai repede si daca coincide cu nevoile mele, ne-am putea intelege fara agentie si etc. Mersi, o zi buna !

Edited by ballackc4t, 12 September 2017 - 08:09.


#10
AdriannnS

AdriannnS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.09.2017
@ApostolulAndrei, din pacate nu am, toti sunt foarte ocupati, nu ma pot gandi la cineva disponibil.

@ballackc4t, ti-am trimis PM, mersi!

#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
pleci definitiv din tara sau vei reveni peste cateva saptamani/luni ?
chestiunile acestea nu se fac pe fuga, din pripa, pentru ca poti avea regrete mai tarziu.
nu poti amana inchirierea apartamentului pana revii in tara ? sau sa imputernicesti pe cineva - ruda, prieten - sa se ocupe de aceasta problema, dupa ce pleci ?

later-edit : am impresia ca vrei sa faci un tur de forta. intr-o saptamana pleci, vrei sa mobilezi si apartamentul, vrei sa gasesti si chiriasi, probabil esti prins si cu pregatirile pentru plecarea din tara.
cand ai timp sa le faci pe toate, si sa le faci bine ?

Edited by corinadaniela, 12 September 2017 - 10:19.


#12
AdriannnS

AdriannnS

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.09.2017
Revin cu reply dupa ceva vreme pentru ca nu am avut timp sa mai intru pe forum. Nu am nici un prieten sau ruda disponibila sa ma ajute. Am putine cunostiinte in Bucuresti, si sunt foarte ocupate cu munca si probleme personale, nu pot sa ii mai incarc si eu cu ale mele.

Asa cum era de asteptat, nu am avut timp suficient sa termin cu apartamentul. A ramas in grija mamei sa primeasca mobila pe 7 Octombrie si sa gaseasca un meserias pentru zugravit. Cu toate acestea, inca astept recomandari in ceea ce priveste agentia de inchiriat daca cineva ma poate ajuta. Multumesc! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate