Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Problema spatiu DISK C:

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
xMihai2016

xMihai2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.09.2016
Salutare. De cateva zile tot intampin o problema si anume: raman fara spatiu pe partitia C: .

Acum cateva zile spatiul liber de pe partitie imi ajunsese la 0. Asa ca avand mai mult spatiu liber pe D: am folosit programul EASEUS Partition ca sa-mi modific dimensiunea partitiilor. Am scazut 10GB de pe D: si i-am mutat pe partitia C:. Toate bune si frumoase,aveam 10GB liberi pe C:, insa urmatoare zi saptiul liber pe C: iar imi ajunsese aproape de 0.

Am tot cautat pe net solutii cum sa imi mai eliberez din spatiu , sa sterg fisiere temporare etc. Am gasit urmatoare solutie , sa dezactivez fisierul hiberfil.sys , eliberand astfel 3GB de memorie pe partitia C: . In momentul de fata situatia partitiei este cea din imagine.

Apoi dupa o scanare cu programul WinDirStat , care iti arata exact spatiul ocupat pe disk si unde este acesta , puteti vedea in imagine ca WinDirStat imi arata ca spatiul ocupat pe partitia C: este de doar 34.3 GB dar in realitate este de aproape 60GB.

Intrebarea mea este : UNDE NAIBA IMI ESTE TOT SPATIUL DE PE DISK-UL C: ??? Dupa cum arata programul WinDirStat ar fi trebuit sa am acum aproximativ 30GB liberi, dar nu sunt. :/

Attached Files



#2
mtcojo

mtcojo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 21.03.2005
Șterge ce e în windows/temp

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
CCleaner face minuni Posted Image

Edited by STARTREK1, 11 September 2017 - 20:52.


#4
tester111

tester111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 10.02.2016
Programele care le instalezi creeaza o gramada de fisiere temporare care nu le mai sterge nimeni.Poti da un reinstall la windows si sa iti pastrezi fisierele.O sa iti dezinstaleze programele si o sa reseteze setarile.O sa ai pe desktop si o lista cu programele care le-ai avut.
Vezi ca poti modifica dimensiunea partitiilor si fara alte programe

https://support.micr...roying-the-data

Edited by tester111, 11 September 2017 - 20:55.


#5
xMihai2016

xMihai2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.09.2016

View Postmtcojo, on 11 septembrie 2017 - 20:37, said:

Șterge ce e în windows/temp

Multumesc mi-ai salvat 25GB , in sfarsit am gasit cauza. :D

#6
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Foloseste regulat

http://www.diskcleaner.nl/download

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Muta desktopul si My Documents pe D:
Fa-ti un folder Program Files pe D: si instaleaza acolo programele noi si, daca ai timp, reinstaleaza-le pe cele vechi tot acolo.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Foloseste odata pe luna CCleaner precum si Disk Cleanup-ul din Widnwos - https://forum.softpe...cleanup-update/

Vor face minuni, mai ales la prima rulare.

#9
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View Posteiffel, on 12 septembrie 2017 - 13:57, said:

Foloseste odata pe luna CCleaner precum si Disk Cleanup-ul din Widnwos - https://forum.softpe...cleanup-update/

Vor face minuni, mai ales la prima rulare.
Confirm din propria experienta si ca o recomandare foloseste CCleaner-ul odata la o saptamana sa-ti curete ce are el setat ca defaul ca este foarte ok din toate punctele de vedere.

Edited by EmyBoss7, 12 September 2017 - 14:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate