Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Telekom Romania renunta la sediile Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Telekom Romania renunta la  sediile "Romtelecom"

Astazi am vazut pe Posta din orasul meu "Targu Frumos, un anunt ca de vanzare si o [email protected] , ce face Telekom?




EDIT: am gresit eu titlul...

Edited by Gotyc, 11 September 2017 - 20:16.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://realestate.telekom.ro/

#3
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Deja am vazut in cateva orase cum au micsorat suprafata alocata magazinelor/relatii cu clientii.
Urmeaza sa vanda cladiri unde s-a facut istorie in perioada moderna a comunicatiilor, catre diferiti privati ce vor face aprozare si baruri de 2 lei, sau vor ramane cu geamurile sparte doar.

Edited by Erwin_Rommel, 11 September 2017 - 20:20.


#4
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
s-a dus la vale Telekom .... a venit in tara si acum scoate bani pe locatiile noastre.. frumos =d>

#5
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 Gotyc, on 11 septembrie 2017 - 20:20, said:

s-a dus la vale Telekom .... a venit in tara si acum scoate bani pe locatiile noastre.. frumos =d>
Asa ne trebuie pentru divizarea ROM-POST-TELECOM din anii 90' si vinderea pachetului majoritar catre niste greci boschetari, iar astia din urma cumparati de niste ''nemti roz''.

Noroc ca am iesit noi cu Radiocomul, restul...sa dispara.

Edited by Erwin_Rommel, 11 September 2017 - 20:26.


#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
La ce preturi aveau, normal. Am renuntat de cativa ani la ei, nu mai stiu ce preturi au.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Vanzarea de active a fost si este principalul obiect de activitate al "investitorilor" post "revolutie".

Edited by pasilla, 11 September 2017 - 20:29.


#8
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Nu e problema ca la mine are primarul bani si isi cumpara si asta.. face inca un hotel, nu e problema Posted Image


Dar mna, poate scot la licitatie si "telefonia mobila + fixa", sa cumpere cineva cu adevarat interesat sa investeasca, si sa plece astia (telekom) de unde au venit

Edited by Gotyc, 11 September 2017 - 20:36.


#9
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 Gotyc, on 11 septembrie 2017 - 20:31, said:


Dar mna, poate scot la licitatie si "telefonia mobila + fixa", sa cumpere cineva cu adevarat interesat sa investeasca, si sa plece de unde au venit
Cica RCS&RDS era interesat...dar nu s-a mai zis nimic dupa.

#10
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Telekom face ce au făcut aproape toți "investitorii",care au investit în cele "vechi":
Le-au modernizat,le-au îmbunătățit,ce mai,le-au pus pe roate(de vagon cu direcția vapor).

Cred că din ce în ce mai multă lume se lămurește de "eficiența" nemțească.

Căci,dacă nemții de la TK erau atât de buni pe cât sunt de lăudați,făcea din ea ceva mai rapid decât cel mai rapid curier.

#11
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Nemtii fac ceva foarte destept, ceva ce trebuia si statul sa faca. Dar e mai usor sa zici ca ai pierdere si sa iei o spaga frumoasa, iar neamtul sa faca bani si mai multi. Win-win (politican - neamt, nu roman - neamt). Nu trebuie sa condamnam nemtii, ci pe cei care nu au facut nimic cand au avut ocazia. Care nu au facut ce fac nemtii acum.

Isi vand activele de care nu au nevoie. Este un serviciu de telecomunicatii si atat. Plata se poate face foarte frumos de la distanta, iar pentru asistenta tehnica ai numar de telefon. De ce sa blochez eu milioane in betoane?

Dar la numai la noi vezi combinat chimic cu cimitir si echipa de fotbal. Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul.

Edited by Kersim, 11 September 2017 - 21:12.


#12
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

Quote

Plata se poate face foarte frumos de la distanta, iar pentru asistenta tehnica ai numar de telefon. De ce sa blochez eu milioane in betoane?


Bravo ma desteptule, dar oamenii care nu au auzit de "plata la distanta" si care nu au acces  ? A stai tu esti cu #rezist am inteles...

Edited by Gotyc, 11 September 2017 - 21:12.


#13
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Oamenii care nu au auzit de treburile astea nu au posibilitatile sa ajunga pana la cladirile super valoroase (aflate de-obicei in mijlocul unor orase importante, pentru ca de asta sunt valoroase, nimeni nu cumpara real estate la Cucuietii din Deal) pentru a isi plati facturile acolo.

Ai mult mai multe puncte de plata decat cladiri d-astea super valoroase, deci argumentul pica. Incearca alta vrajeala.

Nu ai nevoie de cladiri mari si in zone valoroase pentru asa ceva. Este pur si simplu nerentabil. Nu influenteaza calitatea serviciilor cu nimic.

La sat ai nevoie inca de un ghiseu postal unde sa ai si posiblitatea sa-ti platesti facturile (CEEA CE NU DISPARE!), insa la oras chiar nu ai nevoie de cladiri in zone extrem de scumpe pentru asa ceva.

Si sa nu uitam ca trebuie sa progresam, iar uneori omul invata doar de nevoie.

Edited by Kersim, 11 September 2017 - 21:36.


#14
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Kersim, on 11 septembrie 2017 - 21:09, said:

Nemtii fac ceva foarte destept, ceva ce trebuia si statul sa faca. Dar e mai usor sa zici ca ai pierdere si sa iei o spaga frumoasa, iar neamtul sa faca bani si mai multi. Win-win (politican - neamt, nu roman - neamt). Nu trebuie sa condamnam nemtii, ci pe cei care nu au facut nimic cand au avut ocazia. Care nu au facut ce fac nemtii acum.
Zici că trebuiesc condamnați cei care nu au făcut nimic când au avut ocazia?
Ok.
Atunci sunt de condamnat și cei de "dreapta" și cei de "stânga",că am avut sus și din ăia și din ăilalții.

Zici că e bine că renunță la ce nu îi folosește?Că e bine ce face?

Îți pot enunța un scenariu plauzibil,în care "strategia" asta,ar afecta direct pe oricare dintre noi.
Fără legătură cu "segmentul" Telekom.

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Cînd explicam strategia lor, intr-un subiect mai vechi, inclusiv ,,bulinarea " clădirilor, eram mistocarit ca ce stiu eu, sint paranoic :lol:

#16
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007

 Gotyc, on 11 septembrie 2017 - 21:11, said:

Bravo ma desteptule, dar oamenii care nu au auzit de "plata la distanta" si care nu au acces  ? A stai tu esti cu #rezist am inteles...

Da'ce-aveti nene cu #rezist?
Mai am un vecin pe la tara care la fel ma fredoneaza de cate ori vorbim.
Lumea se misca, se modernizeaza, nu ne putem izola noi asa de dragul traditiei de a merge la ghiseu.

#17
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 08.02.2011
Toate carciumile din sat au posibilitatea de plati facturi. Si chiar daca o fi vreun sat ce nu are, aia cu abonament au si card bancar sau se pot deplasa la un magazin ce are POS din ala. Daca nu au nimic din toate astea, la ce dracu' au facut abonament ?

#18
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Oficiile postale erau la parterul cladirilor unde erau vechile centrale telefonice. Dupa separarea vechilor servicii "posta, telefon, telefon, radio", pe scurt PTTR, dupa schimbarea tehnologiilor folosite in telefonie (centralele telefonice s-au miniaturizat), sediile au devenit inutile. De ex in Sinaia stiu de cativa ani ca fostul sediu PTTR a fost transformat in hotel. In Bucuresti fosta posta Puisor s-a inchis. Lumea e in continua schimbare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate