Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

FCSB

* * - - - 11 votes
  • Please log in to reply
3647 replies to this topic

#1477
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Well, e fake.

Partea mizera e ca niste imbecili de la o asociatie au mai murdarit un pic afacerea, asociind argumente absolut corecte cu o mentalitate de sut, smecheras balcanic.

#1478
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Foarte dubios. Acum cateva minute Digi spunea ca este un fals si ca GSP a primit confirmarea, acum nuanteaza, ar putea fi un fals.

#1479
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007

 destrug, on 10 iunie 2022 - 15:26, said:

Foarte dubios. Acum cateva minute Digi spunea ca este un fals si ca GSP a primit confirmarea, acum nuanteaza, ar putea fi un fals.

Eu-l stiu pe cel care l-a facut - si aveam o parere mai buna despre el (fiul fostului handbalist Alexandru Dinca, jurist in Londra, s-a implicat in treaba asta cu Steaua dupa ce a citit materialele noastre, ale celor cativa initiali ziaristi ce au tratat problema). Daca e fake, sper ca nu a fost ideea lui, desi daca i-a dat girul, e la fel de rau. Ca pare mai mult work-ul unor prostuti...

Edited by Alexandru H., 10 June 2022 - 15:45.


#1480
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004

 destrug, on 08 noiembrie 2021 - 14:43, said:

Asta nu inseamna sa fii normal la cap ci sa te minti singur. Echipa nu a avut suturi pe poarta nici inainte de covid nici dupa, haideti sa vedem realitatea din teren. Din pacate ciobanul are dreptate, dar echipa nu joaca din cauza de jucatori si abia apoi de antrenor. Edi nu a reusit sa aduca motivarea si placerea de a juca. Nici nu stiu cum poti motiva niste jucatori umflati artificial si cu banii la zi.
Se pare ca ciobanul avea dreptate. Daca ii facea el echipa si schimbarile  lui Edi aveam rezultate mai bune. Sunt curios daca domnul Edi o sa aibe la fel de multa "mandrie" cum a avut la FCSB si isi da demisia.

#1481
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016
Il ciobandante a facut 2 transferuri - 2 fundasi centrali (sau care pot juca fundasi centrali).
Bouchena si Fawa...
E bine ca incearca betonarea apararii.
Sper sa fie bine ca sa nu fie rau.

#1482
takanonanu

takanonanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2015
Adversari ai FCSB-ului, nu va faceti iluzii cu VAR-ul !
Mai tineti minte meciul Craiovei de la FCSB, la penalty-ul lui Ivan, cum s-au bagat singuri in seama *tehnicienii VAR* cu ajutorul digistilor gigisti ?
Tara e plina de fcsb-isti, ii gasesti peste tot chiar si in *cabina VAR*.
FCSB va avea mai multe faze analizate iar arbitrii vor avea de unde sa-si aleaga. Va trebui sa joci impotriva lor cu mainile legate la spate.

#1483
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Ce ti-ai zis tu, n-ai semnalizat destul cat esti de destept pe topicul clonei craiolgutei, hai sa semnalizezi si aici!
Cata minte iti trebuie sa intri pe topicul FCSB-ului si sa te adresezi adversarilor ei?

 takanonanu, on 29 iunie 2022 - 09:50, said:

Adversari ai FCSB-ului, nu va faceti iluzii cu VAR-ul !
....

Edited by destrug, 29 June 2022 - 10:38.


#1484
takanonanu

takanonanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2015
Bai baiatule, aveti oameni pe topicul nostru, peste tot pe internet sunteti pe articolele noastre... ce standarde vrei sa mai pastram ? Suntem in razboi, obisnuieste-te cu ideea !
Acesta va fi topicul meu preferat. Faceti loc ! Posted Image

#1485
takanonanu

takanonanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2015
Becali in 2008 :
"Asa cum am spus Steaua este a mea si va ramane a nepotilor-nepotilor-nepotilor mei. Steaua este sufletul si viata mea",
Mai devreme de 2008:
„Eu o să plec din Ghencea dar o să vină nepoţii mei, strănepoţii, familia mea va fi aici în vecii vecilor. Steaua va fi a mea cum a fost Moldova a lui Ştefan cel Mare”

Mititelu 2011:

„Echipa asta e a mea şi a copiilor copiilor copiilor copiilor copiilor mei. Luaţi-vă gândul de la ea! Dacă mie mi se întâmplă ceva, copiii mei ştiu ce au de făcut“.

Intre timp unii (pe care in mod paradoxal multi ii considera fara onoare), multi, covarsitor de multi care aveau constiinta muncii lor, a parintilor lor de generatii si-au luat munca inapoi si sunt parte dintr-un club care performeaza tocmai atasamentului lor.
In partea cealalta vorbele de mai sus nu au reprezentat nimic, poate reprezinta decat niste vorbe iar majoritatea a ramas langa cel care le-a spus.
Doua atitudini in opozitie, rasturnate in oglinda aceluiasi principiu.

Motive sunt si sunt foarte dure, deloc neplacute pentru suporterii echipei lui Becali.

#1486
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004

 takanonanu, on 29 iunie 2022 - 12:29, said:

Bai baiatule, aveti oameni pe topicul nostru, peste tot pe internet sunteti pe articolele noastre... ce standarde vrei sa mai pastram ? Suntem in razboi, obisnuieste-te cu ideea !
Acesta va fi topicul meu preferat. Faceti loc ! Posted Image
S-au anulat paradele si ai timp liber?

#1487
takanonanu

takanonanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2015
Nu stiu de ce ati postat chestia asta cu FCSB la "Echipa mea" ! Asa cum spune mai sus este echipa copiilor, nepotilor, stranepotilor lui Becali.
Materialistilor ! Cand o muri oierul sunteti terminati...

#1488
takanonanu

takanonanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2015

 destrug, on 03 iulie 2022 - 09:32, said:

Sunt convins ca esti expert dar nu ai recunoaste un stelist adevarat nici daca ar sta cu "partea cealalta la tine"!

Pana in '86 Steaua completa locurile goale din stadion apeland la militari. Mai tii minte acel pete kaki de pe stadion ? Nu avea mai multi simpatizanti decat Craiova, Dinamo sau Rapid.
Din '86  pana in 1998 Steaua ajunsese la ...4.5 milioane de fani in Romania. Jesus !!!!
Multi romani din orase fara fotbal sau mai bine zis fotbal de performanta s-au lipit de o echipa de succes. Tineri in special, influentabili care cautau macar o pata de succes in viata lor.... Si sub Becali, FCSB a continuat sa aiba succes, normal simpatizantii au ramas si au proliferat... Cand esti un fel de looser in Romania, cand castigi putin intr-un oras de provincie, cand echipa locala n-a existat sau n-a performat, un instinct de autoconservare te ducea spre Steaua/FCSB.
Becali a aratat mereu ca dispune de bani, a facut cele mai scumpe trensferuri si "in" si "out" de aceea acesti simpatizanti au ramas...
Desi li s-a pus in fata (...dar si dovedit cu fapte) ca Steaua .... "e a lui si a familiei lui", ati ramas lipiti langa el, cu onoarea terfelita ...an de an, dar banii contau pentru voi si continuitatea unor "succesuri".
Stiti de ce ati ramas langa el desi si-a batut cardanul de voi ?
Pentru ca nu aveati continuitate in familie inainte de ...'86. Parintii vostri, bunicii vostri nu au muncit acolo! Voi, majoritatea fcsb-istilor "sunteti nascuti" pentru Steaua/FCSB dupa ...'86.
Voi nu aveti constiinta muncii voastre si alor vostri inainte de '86.
Voi sunteti fiii succesului si ai banilor...
Stelistii adevarati sunt in partea cealalta.

#1489
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Asa spuneau si ddb-istii in utimul timp (cand nu mai aveau argumente fotbalistice) desi stiau foarte bine cine este adevarata Steaua si o dovedeau la fiecare meci direct si uite unde au ajuns. La fel si voi, fara argumente sportive apelati la o retorica de doi lei pe care nici voi nu o credeti avand impresia ca ii pasa cuiva. Nu-i pasa nimanui, vedeti-va de clona voastra.

#1490
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016
wtf? oaida capitan?
chiar si la "echipa rezervelor"..dar totusi...oaida capitan?


Ma rog...4 amicale, 4 victorii, golaveraj 16 la 1...
Se putea si mai rau.

#1491
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,115
  • Înscris: 21.05.2019
Fals. Stelistii.sunt unde e continuatoarea. Se vede in nr de spectatori prezenti la.meciuri. Stelistii, in marea lor majoritate sustin echipa, nu pe cioban. Ala a fost injurat cand merita. Voi, clonatii talpanisti, nu o sa aveti tupeul vreodata sa injurati vreun sef :)) cam aia e diferenta intre suporterii stelisti adevarati ai stelei si cei cativa pustani ce vin "moca" in Ghencea la meciurile clonei :))

In cazul in care te vad cam prost cu istoria, reiterez. In 98 sectia de fotbal s a desprins de la.armata. Fotbalul a continuat si continua pana azi la.sectia istorica desprinsa in 98 de la.Csa. Acea sectie e redenumita azi in fcsb. Simpla treaba. Deci voi sustineti o clona, noi continuatoarea. Fcsb e fosta Steaua Bucuresti

#1492
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.09.2015
Si  ptr. marea masa a suporterilor, FCSB este Steaua, evident:
https://www.gsp.ro/f...a-1-668733.html

La fiecare meci in provincie, stadioanele sunt aproape pline la meciurile Stelei din L1.

#1493
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.09.2015
Multi suporteri la meciul de aseara, cu U Cluj.
Din pacate, putin fotbal aratat de ai nostri, si doar un egal.
Pe de alta parte, fara VAR cred ca luam bataie....

#1494
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 26.08.2005

 Castraveta, on 11 iulie 2022 - 08:12, said:

Si  ptr. marea masa a suporterilor, FCSB este Steaua, evident:
https://www.gsp.ro/f...a-1-668733.html

La fiecare meci in provincie, stadioanele sunt aproape pline la meciurile Stelei din L1.

Intr-o tara in care analfabetismul functional a depasit 50%, eu zic ca n-ar trebui sa fie un motiv de mandrie numarul mare de suporteri al unei echipe sau alta.
https://adevarul.ro/...263f/index.html

Edited by Basso, 18 July 2022 - 16:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate