Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

FCSB

* * - - - 11 votes
  • Please log in to reply
3656 replies to this topic

#1441
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Dacă te pretezi la mârlănii din care să rezulte că un jucător al adversarului direct îți dă gol din greșeală, nu mai ai niciun drept moral să te vaiti de mârlăniile făcute de alții.
Ghinion...

#1442
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Cu VAR frânarii erau pe locul 2, cu 2 puncte mai puțin înainte de ultima etapă: https://www.gsp.ro/f...ana-663822.html

#1443
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,876
  • Înscris: 14.08.2007

 Annoying, on 16 mai 2022 - 21:57, said:

Cu VAR frânarii erau pe locul 2, cu 2 puncte mai puțin înainte de ultima etapă: https://www.gsp.ro/f...ana-663822.html
In fiecare an fituicile dambovitene vin cu aceleasi povesti despre CFR care nu merita titlul, iar in Europa vine Karagandy sau Laci si elimina FCSB/Craiova din primul tur :D Hai sa fim un pic seriosi ... si la GSP si la Digi o gramada de jurnalisti sunt pe fata FCSB-isti, deci inevitabil subiectivi.

#1444
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.09.2015
Alt talpanist care "gandeste" cu creierul altcuiva...
Noi nu sustinem pe becali, noi sustinem echipa de fotbal care e continuatoarea Stelei comuniste.
Aceasta echipa continuatoare s-a numit Steaua pana in 2015, si apoi FCSB pana azi.
In rest vezi ca ai topic dedicat clonei infiintate in 2017! (chiar exista in Monitorul Oficial din aprilie 2017 un ordin al MAPN prin care se infiinteaza echipa de fotbal)

#1445
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 03.08.2004

 DeliriumSilence, on 18 mai 2022 - 10:12, said:

Trebuie adusa CSA STEAUA in Liga 1, adevarata STEAUA cu stadion, palmares, suporteri si stema. Wecesebeul,aceasta clona becalista trebuie aruncata la cosul de gunoi al istoriei, ne-au facut de ras de mult prea multe ori in Europa in ultimii 5 ani, ciobanul a spus clar si raspicat ca nu pe el nu il intereseaza nici un trofeu ci doar BANII !!! Chiar nu va e rusine un pic la obraz sa sustineti asemenea adunatura?
Sunt curios daca vajnicul moderator preocupat de stergerea oricarui comentariu negativ de pe topicul clonei va sterge aceasta mizerie.

Edited by destrug, 18 May 2022 - 16:03.


#1446
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,116
  • Înscris: 21.05.2019
Din pacate, am avut dreptate. Am ratat si anul asta titlul. Dragi stelisti, imi mentin ideea, ca daca ciobanul ar fi lasat un antrenor profi tot sezonul, niciodata in veci nu pierdeam cu voluntari puncte. Asa e, greseli de arbitraj flagrante, dar totusi, voluntari nu a dat un gol, ci 2...Si sa nu uitam cu ce diferenta a intrat Cfr in playoff. FCSB ex Steaua, nu avea voie sa aiba asemenea diferenta in spatele cfrului, mai ales ca aceasta gafaie. Aia e...eu imi mentin parerea ca atat timp cat ciobanul nu va aduce un antrenor profi, echipa nu va mai calca intr o cupa europeana si nici campionat nu va lua, si e doar umila mea parere ca daca ramanea Edi, eram campioni. Edi, tineti minte ca atunci cand a stat pe banca a avut jumate de echipa accidentata si apoi covidata. Va dati seama ca daca era lasat pan la final de campionat, putea omu sa isi faca pregatirea in iarna si mai ales avea tot lotul la dispozitie. Si cel mai important, reusea sa tina vestiarul....

Aia e, eu am zis sigur ca nu vom lua nimic, imi pare rau ca am avut (iar) dreptate...Iar lui nento Dan, de la cfr, ce sa zic...cel mai mare ipocrit sa injuri un club la care tu ai fost format...nu l vor uita stelistii...Asa ceva nu se face, bvo lui...cu un jaf de echipa imbatranita...a fost antrenor si a stiut sa scoata ce e mai bun din ei...dar ca si om, e un gunoi si merita injurat meci de meci de stelisti, alaturi de cioban , mm si toti de la conducerea clubului, ca isi bat joc de echipa de ani buni...

Pacat...

Edited by silcar, 19 May 2022 - 13:16.


#1447
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 03.08.2004
FCSB nu va lua campionatul atata timp cat se va desfasura dupa actualul sistem. In playoff vin echipe sustinute politic de catre primarii iar CFR se stie ca este de asemenea sustinuta politic. Clona craiovei a batut franarii doar pentru ca, cu o etapa inainte a batut FCSB si se spera la locul 2. Cand si-a luat-o de la FCSB si-a reluat locul in schema. Iar viitorul se anunta mai rau, vor intra in playoff echipe cu state grele anti-Steaua

Edited by destrug, 19 May 2022 - 15:01.


#1448
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007

 silcar, on 19 mai 2022 - 13:15, said:

Din pacate, am avut dreptate. Am ratat si anul asta titlul. Dragi stelisti, imi mentin ideea, ca daca ciobanul ar fi lasat un antrenor profi tot sezonul, niciodata in veci nu pierdeam cu voluntari puncte. Asa e, greseli de arbitraj flagrante, dar totusi, voluntari nu a dat un gol, ci 2...Si sa nu uitam cu ce diferenta a intrat Cfr in playoff. FCSB ex Steaua, nu avea voie sa aiba asemenea diferenta in spatele cfrului, mai ales ca aceasta gafaie. Aia e...eu imi mentin parerea ca atat timp cat ciobanul nu va aduce un antrenor profi, echipa nu va mai calca intr o cupa europeana si nici campionat nu va lua, si e doar umila mea parere ca daca ramanea Edi, eram campioni. Edi, tineti minte ca atunci cand a stat pe banca a avut jumate de echipa accidentata si apoi covidata. Va dati seama ca daca era lasat pan la final de campionat, putea omu sa isi faca pregatirea in iarna si mai ales avea tot lotul la dispozitie. Si cel mai important, reusea sa tina vestiarul....

Aia e, eu am zis sigur ca nu vom lua nimic, imi pare rau ca am avut (iar) dreptate...Iar lui nento Dan, de la cfr, ce sa zic...cel mai mare ipocrit sa injuri un club la care tu ai fost format...nu l vor uita stelistii...Asa ceva nu se face, bvo lui...cu un jaf de echipa imbatranita...a fost antrenor si a stiut sa scoata ce e mai bun din ei...dar ca si om, e un gunoi si merita injurat meci de meci de stelisti, alaturi de cioban , mm si toti de la conducerea clubului, ca isi bat joc de echipa de ani buni...

Pacat...

Gunoiul de care vorbesti a fost injurat ani in sir de catre "stelistii" peluzari (cei mai prosti suporteri de fotbal din tara) pe motiv ca a pupat steagul Rapidului. Ca om ce l-a vazut jucand si in anii 80, si la nationala - nu as putea sa-l injur. Dar deh, probabil ca asa e modul de exprimare al fanilor de azi: ii injura pe cei mai capabili si ii pupa pe cei mai nevolnici. Ii urez sa mai castige 10 campionate jucand impotriva FCSB-ului, daca echipa la care s-a format nu si-l doreste.

 destrug, on 19 mai 2022 - 14:55, said:

FCSB nu va lua campionatul atata timp cat se va desfasura dupa actualul sistem. In playoff vin echipe sustinute politic de catre primarii iar CFR se stie ca este de asemenea sustinuta politic. Clona craiovei a batut franarii doar pentru ca, cu o etapa inainte a batut FCSB si se spera la locul 2. Cand si-a luat-o de la FCSB si-a reluat locul in schema. Iar viitorul se anunta mai rau, vor intra in playoff echipe cu state grele anti-Steaua

Da, de asta nu va castiga campionatul: pentru ca in loc sa-si vada de fotbal, crede in conspiratii stupide.

In primul an de playoff a terminat sezonul regulat pe 5. Apoi pe 2, 2, 2, 4, 1 si 2. Iar in sezonul trecut, cand a terminat pentru prima oara pe locul 1, nu a reusit sa bata in playoff CFR si si-a mai luat-o si de la olteni si secui. Sau sa vorbim de acum 2 ani cand a castigat doar 2 meciuri in playoff?

Si inca ceva - playofful dezavantajeaza masiv echipa care termina pe locul 1 si avantajeaza la fel de mult echipa de pe locul 2. FCSB a terminat pe locul 2 de 4 ori dar sistemul i-a dat o a doua sansa, micsorand ecartul fata de echipa de pe locul 1. Pai anul asta CFR a pierdut 7 puncte dintr-un foc - unde e avantajul?

Stelistii s-au cam obisnuit cu scuzele.

#1449
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Strici orzul pe gâște, încerci explicații raționale cu niște fanatici.

Sistemul cu play off și play out nu face altceva decât să revitalizeze un campionat în care există riscul de blazare, când o echipă de distanțează de pluton.
A doua șansă, cum ar veni.

Sistemul in sine nu poate avantaja o echipă sau alta, tocmai că nivelează și le obligă să lupte din nou.

Atât șansa cât și blestemul FCSB au un singur nume, Becali.

O singură putere de decizie, ceva bani, un traseu predictibil și relativ de succes.

Pe de altă parte, megalomanie și paranoia, deci condamnare la mediocritate.

Antrenorul are rolul lui, și nu unul mic...

Acel om care antrenează CFR Cluj, pe care unii îl numesc acum un gunoi, a câștigat campionatul cu o echipă de strânsuri, toți liberii de contract, Unirea Urziceni.
Și a demonstrat valoarea, da ?

Iar Becali i l opune pe cine ?
Pe Toni Petrea a cărui principală calitate e că e obedient ?

Mai rău, chiar daca ar vrea să pună un antrenor capabil, nu mai vine nici dracu la FCSB...
Urâtă soartă.

#1450
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,931
  • Înscris: 11.07.2016
Toti aveti dreptate cu un niste amendamente....exista echipe care ajung in playoff doar ca sa....ajunga in playoff...
Si intr-un meci decisiv "fac jocurile"...
Exemple:
Farul: in playoff a luat bataie de la toate de pe podium, a jucat la fel de prost/bine cu primele 3 echipe.
voluntariul in schimb.....a jucat doar intr-un meci cu Steaua si "le-a scos sunca din fasole"...
Orice ati zice voi, voluntariul nu a abordat corect acest sfarsit de campionat...si a una din consecinte este ca a pierdut cupa.
Alta consecinta este ca a pierdut credibilitate...Acum stim ca e (inca) o echipa care joaca ptr cine trebuie...
Inca ceva: poate cineva sa jure ca politicul nu s-a implicat deloc in aceste playoffuri?
PS: Si cu toate astea, indiferent cum juca voluntariul, cum se implica politicul, cat de bun antrenor e Petrescu si cat de prost antrenor e Petrea...totul s-a rezumat la 2 greseli  de arbitraj in favoarea franarilor....Daca se dadea offside unde trebuia, azi se juca cu trofeul pe masa! Asa simplu e tot.

Edited by Malus_Dacus, 22 May 2022 - 09:04.


#1451
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
@DarthBane

Eu-s obisnuit cu anti-logica de suporter. Daca era situatia inversa (FCSB pe primul loc, CFR victima de off-side), nu ai fi primit pe topicul asta aceeasi reactie - ba dimpotriva. Oamenii astia nu stiu sa se puna in pielea celuilalt sau, cel putin, sa se plaseze pe o pozitie obiectiva si sa priveasca totul din perspectiva omului care nu are nimic de castigat sau pierdut. Si realitatea e ca CFR a fost mai buna per total, ca a fost dezavantajata de playoff (7 puncte pierdute) si ca offside-ul cu Voluntari-ul nu o priveste (adica daca tot plangi pe aici, m-as astepta sa ai niscaiva dovezi despre cum ardelenii au platit pe Voluntari si pe arbitru).

As mai intelege daca pierderea campionatului e o sincopa unica, intr-un ocean de succese. Dar vorbim de o echipa ce de 7 ani nu reuseste sa castige titlul - nu doar in fata CFR-ului dar si cand Viitorul sau Astra l-au luat. Asta e cea mai de succes conspiratie din istorie - la anul cand Craiova va fi pe primul loc, vom acuza iar aranjamentele de culise, influenta politica etc...? Sau ne uitam in propria ograda si observam ca in ciuda unor avantaje substantiale, FCSB e tinuta in loc de un patron autoritar si capricios, de niste antrenori fara experienta, ce fac sluj in fata patronului, si de un haos organizational, vizibil atat in birourile de conducere cat si in modul in care a fost manageriata problema CSA?

Oamenii slabi cauta scuze, oamenii puternici cauta solutii. Or la FCSB solutiile au fost deja inspirate divin prin gura patronului - deci zero sanse de a incerca sa inveti ceva dupa al saptelea an consecutiv de esecuri. S-a pus aceeasi placa ("arbitrajul, ungurii, politicienii, FRF") iar cei in masura sa caute solutii respira usurati ca mai au job si la anul.

#1452
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,931
  • Înscris: 11.07.2016
Deci "oamenii astia" nu se pot pune in pielea celuilalt...Dar voi? Voi va puneti in pielea celuilalt?
Suporterii ceferisti se pun in pielea celorlalti?
cefereu care la fiecare campionat castigat a avut contestatii de arbitraje, de manarii politice etc?
Nu a fost an in care cei de pe locul 2 (FCSB , Craiova si care or mai fi fost) sa nu fie dezavantajate de arbitri in relatia cu cfr...

PS: despre sistemulde plyaoff cu injumatatirea punctelor...sa zici ca asta e dezavantaj inseamna o mare prostie, la fel ca petrescul care an de an se plange de injumatatirea punctelor. Pai astea sunt regulile, si din moment ce in fiecare vara se inscrie in campionat sa joace....inseamna ca e de acord?
Sau nu cunoaste regulamentul? Sa nu se inscrie daca nu-i convine...
Sa nu uitam ca sitemul de playoff a fost implementat cu votul majoritatii celor din L1 la data respectiva...Parca doar FCSB si Craiova s-au opus...tocmai echipele care nici nu au putut castiga un titlu in acest format.
Restul de echipe, cu cfr in frunte, au votat ptr burleanu si playofful lui...deci despre ce tot vorbim?

Edited by Malus_Dacus, 22 May 2022 - 15:21.


#1453
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,876
  • Înscris: 14.08.2007

 Malus_Dacus, on 22 mai 2022 - 15:18, said:

Suporterii ceferisti se pun in pielea celorlalti?
cefereu care la fiecare campionat castigat a avut contestatii de arbitraje, de manarii politice etc?
Care sunt doar in presa gigista si in mintea fanilor adversarilor :) Repet, de ce FCSB e intr-o situatie jalnica in Europa (incepe noul sezon pierzand jumate din coeficientul total pe 5 ani)? Pentru ca au fost jalnici in Europa in ultimii 4 ani. Cand te plangi ca esti dezavantajat in Liga 1 de fortele "malefice" trebuie sa demonstrezi ca esti mai bun in Europa, unde Dancu/Rus/FRF/LPF/arbitrii romani nu mai sunt o scuza. Nici ei nici Craiova nu demonstreaza nimic in Europa in sezoanele recente.

Iar interesul Romaniei e sa trimita echipe care sa aduca puncte la coeficientul tarii.

#1454
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,931
  • Înscris: 11.07.2016
Sa nu exageram...
Steaua a avut coeficient urias si au profitat de el Urziceni, Galati, Astra si CFR...
Apoi in ultimii ani, Steaua are un coeficient comparabil cu cel al cfr-ului si net superior tuturor celorlalti...si totusi nu a castigat titlu ptr ca....cfr.

Edited by Malus_Dacus, 22 May 2022 - 18:04.


#1455
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,876
  • Înscris: 14.08.2007

 Malus_Dacus, on 22 mai 2022 - 17:59, said:

Sa nu exageram...
Steaua a avut coeficient urias si au profitat de el Urziceni, Galati, Astra si CFR...
Apoi in ultimii ani, Steaua are un coeficient comparabil cu cel al cfr-ului si net superior tuturor celorlalti...si totusi nu a castigat titlu ptr ca....cfr.
A avut, in vremuri de mult apuse. In ultimele 4 sezoane CFR are 19.5, FCSB are 8.5.

#1456
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 03.08.2004

 Alexandru H., on 22 mai 2022 - 09:37, said:

...
Si realitatea e ca CFR a fost mai buna per total, ca a fost dezavantajata de playoff (7 puncte pierdute) si ca offside-ul cu Voluntari-ul nu o priveste (adica daca tot plangi pe aici, m-as astepta sa ai niscaiva dovezi despre cum ardelenii au platit pe Voluntari si pe arbitru).

....

Sper ca glumesti. Cand vreodata au fost dovezi pentru arbitrii platiti sau meciuri trantite? Numai prostul de cioban s-a crezut mai destept decat este si si-a furat-o. Esti si tu dintre cei care spun:"Voluntariu si-a jucat sansele, ce voiati sa se dea la o parte?" Binenteles, si-au compromis finala cupei ca sa poata juca franarii cu rezervele meciul cu FCSB si asta din proprie initiativa! Bai ma lasi! In rest nu comentez, apreciez prea mult comentariile tale la disputa juridica cu csa-ul!

#1457
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Pana una, alta CFR a mai luat un campionat și Faci Ce Spune Becali mai speră la campionat mâine, în viitor, care de altfel nu există.

#1458
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007

 destrug, on 22 mai 2022 - 20:36, said:

Sper ca glumesti. Cand vreodata au fost dovezi pentru arbitrii platiti sau meciuri trantite? Numai prostul de cioban s-a crezut mai destept decat este si si-a furat-o. Esti si tu dintre cei care spun:"Voluntariu si-a jucat sansele, ce voiati sa se dea la o parte?" Binenteles, si-au compromis finala cupei ca sa poata juca franarii cu rezervele meciul cu FCSB si asta din proprie initiativa! Bai ma lasi! In rest nu comentez, apreciez prea mult comentariile tale la disputa juridica cu csa-ul!

Deci ceea ce ai fi vrut e ca Voluntari sa intre cu rezervele in meciul cu FCSB, sa piarda si sa alimenteze teoriile cu privire la ajutorul pentru "nasi", teorii deja admise ca fiind adevarate de catre Becali acum cateva zile ("l-am ajutat pe nasul Hagi sa nu retrogradeze introducand tineri in meciul din 2013"). Uite un gand fugar: daca vrei sa pari victima, nu te comporta ca un sef de Cooperativa. Nu aduna la conducerea echipei fosti puscariasi. Nu-i acuza pe altii ca au facut ce ai facut tu in trecut in conditiile in care la ei nu exista dovezi dar la tine exista pana si o condamnare definitiva pe respectiva speta.

Ceea ce vreau sa zic e ca e dificil sa tii cu FCSB zilele astea avand pe unul ca Becali in fruntea echipei. Unii din noi reusim sa o facem cu mari dificultati. Ar trebui sa ne multumim cu atat. A incepe sa aberam ca e FCSB furata, ca e Jiji saracu' o victima a sistemului, ca e complot universal impotriva unei echipe atat de curate - e deja prea mult. Care ar fi urmatorul pas? Sa vedem in Steaua comunista un simbol al verticalitatii sportive, sa inchidem ochii la furaciunile din primii 50 de ani, la coruptia si putregaiul din ministerul Armatei? Sunt deja talpanistii acolo, nu cred ca trebuie sa le urmam exemplul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate