Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Renuntare pachet HBO prin denunțare unilaterala !

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Salut ,

Anul trecut mi-au oferit cei de la telekom pentru o noua perioada contractuala pachetul de posturi tv - HBO + altele ,defapt doar pt hbo am prelungit abonamentul !
De ceva timp nu mai am acces la aceste posturi ,după ceva telefoane în care nu răspundea nimeni efectiv nici după 50 minute de stat în telefon ,reușesc sa dau de ei și îmi spun următoarele :
Pachetele hbo sunt acum doar cu plata separata și ca am fost anunțat printr -o scrisoare fizica la domiciliu!
1.eu nu am primit nici o scrisoare ,ca altfel nu mai pierdeam timp sa îi sun sa văd de ce nu merge hbo
2. Mă simt practic tepuit ,condiția mea pentru următorii 2 ani a fost fix sa am hbo și documentare iar acum am rămas fix fără obiectul principal al prelungirii contractuale !

Ce pot face ? Nu e vorba de cei 20 lei pentru acest pachet ci pt modul de procedura !

Eu nu pot renunta unilateral la 30 lei din factura ?

Mulțumesc

#2
aurel100680

aurel100680

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 26.08.2017
OPC si cauta alta firma de cablu, Telekom sunt tepari si au niste "magarii" prin contracte scrise cu litere de o schioapa... ca nici un avocat cu experienta nu se prinde din prima de clauzele lor abuzive. Ei mai au ceva de genul... daca prelungesti abonamentul 24 de luni ai HBO moaca cateva luni, cred ca asa ceva ai nimerit si te-au tepuit ca este moaca pe toata perioada contractuala, ca doar ce este vorbit nu se compara cu ce este scris in contract la un eventuala reclamatie

Edited by aurel100680, 09 September 2017 - 08:49.


#3
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Pai cand ai prelungit pentru 2 ani si hbo tot 2 ani ti a fost oferit  , daca da, atunci cum a trecut perioada, adio hbo,daca a fost ptr mai putin a trecut perioada de promotie hbo si ai ramas cu restul.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Sint curios de ce "nu mai ai acces la aceste posturi", ce se intimpla ?
Depune o reclamatie scrisa la ghiseu, daca zici ca astepti 50 de minute la telefon.
Am fost si eu abonat Dolce, acum citiva ani, nu cred ca am asteptat niciodata mai mult de 15-20 minute.
La fel si la RDS, client foarte vechi.

#5
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Cică pentru toți abonații s-au scos hbo urile din grila standard ,doar la pachet sepparat se pot achizitiona

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAl3csutzul, on 09 septembrie 2017 - 11:12, said:

Cică pentru toți abonații s-au scos hbo urile din grila standard ,doar la pachet sepparat se pot achizitiona
Si nu ti se pare normal?
Eu platesc extra pentru hbo1,2,3.

#7
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Cică pentru toți abonații s-au scos hbo urile din grila standard ,doar la pachet sepparat se pot achizitiona

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pe bune? Posted Image

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Depui cererea de reziliere, aștepți, primești factura și depui o petiție la ANPC. ;)

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
O petitie?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate