Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

baba novac residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#271
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Plusar - stii cine ocupa locurile de parcare? cine are unul (si cartela) dar baga pe rand doua masini in parcare, ca el mai cu motz si descurcaret. sau da o atentie la portar.
Sunt o gramada de probleme cu locuri de parcare ocupate (si la suprafata si la subsol) in complexul de langa. Si o gramada de discutii (fara un rezultat palpabil) cu ce ar trebui facut, se tot discuta de blocat rotile de ani de zile si nu s-a intamplat pana acum, nu e asa simplu dpdv legal.

Si cu parcarea de vizitatori este o intreaga discutie, cand cineva parcheaza aproape zilnic acolo..cine decide ca e vizitator sau nu? si tot felul de abuzuri care duc la discutii.

#272
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

View PostPlusar, on 15 ianuarie 2019 - 01:17, said:

Eu nu înțeleg cum îți poate ocupa cineva din exterior locul de parcare ? Accesul se va face pe baza de cartela, nu ?

Tocmai asta e faza... ca e din interior/locatar si are si el loc de parcare.
Poate are locul prea departe de scara, poate inca nu sunt marcate suficient de bine etc.

Chiar vorbeam cu cineva de la Granvia si contrar cu ce te-ai astepta, au fost mai multe probleme la subsol cu parcarile, decat la suprafata.
Sunt si eu curios cum o sa iasa BNR - stiu pe cineva care si-a luat acolo.

View Postnepot, on 15 ianuarie 2019 - 11:42, said:

...nu e asa simplu dpdv legal.

Da, politia nu are ce face ca e proprietate privata. Se poate rezolva doar legal daca nu exista intelegere.

Edited by greywolfact, 15 January 2019 - 11:55.


#273
Xperion

Xperion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.03.2007
Este interzis sa iti pui un blocator de parcare?

#274
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Unde sa fie interzis? la newtown in parcarea exterioara sunt cateva locuri cu blocatoare, dar le mai darama din cand in cand cate unul care face manevre pe acolo.
La subsol nu am vazut, si pana la urma ce fac? vin acasa, opresc, las blocatorul jos si parchez? e anormal, nu vorbim de un loc de la primarie care costa 50 lei/an, ci de un loc cumparat cu multe mii de euro. Si oricum se intampla rar, ca si astia nesimtiti se orienteza, cauta sa parcheze unde cred ei ca nu sta nimeni de obicei.

#275
DCM1987

DCM1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.01.2019
Ceva noutati? S-a mutat cineva? In februarie ar fi trebuit sa fie noua data tinta din cauza problemelor de receptie a lucrarilor..

#276
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ce inseamna "probleme de receptie'?

#277
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

View PostDCM1987, on 12 februarie 2019 - 10:08, said:

Ceva noutati? S-a mutat cineva? In februarie ar fi trebuit sa fie noua data tinta din cauza problemelor de receptie a lucrarilor..

Eu am un amic care si-a luat acolo si zicea ca Martie era noua tinta - asta din Decembrie stiu.

#278
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
@mihai: Sunt probleme cu actele de la primarie, dureaza foarte mult pana se misca astia din sectorul 3. A fost taica-miu la un fel de pre-inspectie si totul i s-a parut ok.

#279
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
E depus certificatul de edificare. După ce acesta e eliberat mai durează apoi încă 2 luni pana se fac restul hârtiilor : cadastru, măsurători, CF, etc. Nu ma mir dacă faza 1 se muta in Iunie 😄

#280
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,295
  • Înscris: 31.07.2017

View Postfigo1988, on 12 februarie 2019 - 11:10, said:

@mihai: Sunt probleme cu actele de la primarie, dureaza foarte mult pana se misca astia din sectorul 3. A fost taica-miu la un fel de pre-inspectie si totul i s-a parut ok.
nimeni nu prea vrea sa-si asume sugramarea a 50 de blocuri din zona. tergiverseaza si oamenii cat pot acest cartier ilegal!

#281
ae_aex

ae_aex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2006
Ar trebui sa fie ilegal ca toti oamenii fara o viata(ca sa nu vorbesc urat) sa aiba acces la internet. kopac daca ii rugam pe cei de la softpedia da ne numere de cate ori ai repetat cuvantul ilegal pe forum cred ca ar trebui sa iti faca o statuie mica undeva pe pagina principala. Crezi ca daca urili la luna pe aici pe forum ca sunt ilegale ii pasa cuiva? Sau nu ai parte de atentie si cauti atentie? Langa blocul meu, pe spatiul verde dintre 4 blocuri de 2 etaje se face un frumos bloc de 2 etaje zic ei, dar inca nu s-a finalizat sunt la etajul 2 and counting. Asta cum e? E mai legal decat unele facute pe un teren pe care era o fabrica dezafectata? Mai lasa si tu hate-u si daca ti se pare ca totul e ilegal cauta un loc cu verdeata si mutate daca e prea mult beton in jurul tau.

#282
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Tot ei le-au dat autorizatia. S-au razgandit?

#283
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
Kopac: sper ca vei fi printre cei ce se vor lega cu lanțuri de utilajele de construcții atunci când se va da drumul la construit in parcul IOR ! Mai ales ca acolo se va defrișa la greu. In Baba Novac a fost o fabrica de textile falimentara ...

Edited by Plusar, 13 February 2019 - 15:06.


#284
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 13.11.2012

View PostPlusar, on 13 februarie 2019 - 15:06, said:

Kopac: sper ca vei fi printre cei ce se vor lega cu lanțuri de utilajele de construcții atunci când se va da drumul la construit in parcul IOR ! Mai ales ca acolo se va defrișa la greu.
Cand estimezi ca se va intampla asta?

#285
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
Dacă nu sunt ‘mișcări de strada’ ale ong-urilor cred ca in 2 ani dau drumul la șantier. Vad ca puzul e dat deja ...

#286
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,295
  • Înscris: 31.07.2017

View PostPlusar, on 13 februarie 2019 - 20:29, said:

Dacă nu sunt ‘mișcări de strada’ ale ong-urilor cred ca in 2 ani dau drumul la șantier. Vad ca puzul e dat deja ...
complicat, negoita pleaca in parlamentul european. in istanbul pentru un petec de parc a iesit o revolutie ingrozitoare. ce crezi ca om politic si-ar risca linistea cu 20-30 000 de nervosi in strada. ia sa vedem, aici nu e constanta: lumea se mobilizeaza exempla, ahh si eu care nu suport miscarea penibila rezist, sunt pregatit sa dorm in parc. cat despre baba novac residence, o sa fie doar o adunare de nervi de oameni care nu pot iesi in bulevardul principal, de parcari lipsa. samd....

#287
Plusar

Plusar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 01.07.2008
Baba care e pusă de paravan a cerut drepturile pt IOR odată cu fosta baza Spartac. Deci se merge pe aceiași direcție , aceiași rețeta. Mallul ăla s-a construit tot pe spațiu verde, practic ... Și s-a putut. Ai ratat afirmarea cu acea ocazie. Dar, nah, fanii actualei coaliții de guvernământ nu știu decât sa se dea rotunzi pe forumuri și sa pocneasca de invidie ca resturile aruncate de mustăcios nu le ajung sa își ia și ei o casa in mărețele blocuri capitaliste înghesuite 😁
Noi ăștia plătiți de Soros ne permitem . Sic, sic ...

#288
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,295
  • Înscris: 31.07.2017

View PostPlusar, on 14 februarie 2019 - 01:06, said:

Baba care e pusă de paravan a cerut drepturile pt IOR odată cu fosta baza Spartac. Deci se merge pe aceiași direcție , aceiași rețeta. Mallul ăla s-a construit tot pe spațiu verde, practic ... Și s-a putut. Ai ratat afirmarea cu acea ocazie. Dar, nah, fanii actualei coaliții de guvernământ nu știu decât sa se dea rotunzi pe forumuri și sa pocneasca de invidie ca resturile aruncate de mustăcios nu le ajung sa își ia și ei o casa in mărețele blocuri capitaliste înghesuite ��
Noi ăștia plătiți de Soros ne permitem . Sic, sic ...
stai linistit ca imi permit mult mai multe decat crezi tu, lasa asertiunile asta pentru alte discutii!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate