Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

accident auto

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bscorpion89

bscorpion89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 22.10.2010
Salutare. am o nelamurire. aseara la ora 6 p.m. un individ incercand sa parcheze mi-a lovit si zgariat masina in portiera si aripa. am facut amiabila am luat toate datele si-a recunoscut vina. omul are asigarare la euroins. eu am CASCO (dar nu as vrea sa il folosesc decat daca este neaparat necesar) . Nelamurirea mea s-a produs in momentul cand acesta a sunat la euroins sa declare incidentul. femeia de la telefon ne-a programat azi la ora 9 la constatare. azi la ora 9 am fost la sediu acolo si a zis acolo ca nu fac constatari si ca trebuie ca eu sa sun ( pagubitul ) la euroins sa fac alta programare. am sunat si m-a programat pe 19. ceea ce este foarte tarziu aprerea mea. am fost la euroins dar nu am putut rezolva nimica mai devreme. Nelamurirea mea este ..ce fac cu amiabila ? nu trebuia sa imi deschida dosar de daune ? ca nu vreau sa ma trezesc ca nu ii deschis. De asemenea vreau sa stiu asta in caz ca vreau sa fac pe CASCO. la CASCO nu stiu in cat timp pot sa apelez la ei cu amiabila ca sa rezolv situatie cu regres. Daca merg pe CASCO cu regres pe baza amiabilei unde acesta si-a recunoscut vina..imi reste polita CASCO anu urmator ?

#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Mergi la casco si vezi ce iti zic aia.Normal, dosarul trebuia sa il deschida cand mergi cu amiabila.Dar vezi ce zic cei la care ai casco, daca nu creste polita, mai bine faci pe casco si apoi sa se certe ei cu euroins.

#3
enike00

enike00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 29.09.2014
Suna la CASCO al tau si fa-ti masina la ei cu regres pe RCA-ul vinovatului. Eu asa am procedat de fiecare data.

#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Amiabila te ajută pe tine păgubit să-ți deschizi dosar la Societatea de asigurari a vinovatului. TU trebuia să suni pentru programare, nu vinovatul.

#5
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
Eu am facut-o cu casco de la mine si nu mi-a fost afectat deloc, vechimea a ramas, malus-ul la fel. Nu mai sta dupa ceilalti.

#6
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,727
  • Înscris: 22.02.2007
repara masina pe CASCO cu REGRES, nu te costa in plus la anul.

#7
bscorpion89

bscorpion89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 22.10.2010
Multumesc de raspunsuri. azi am sunat la CASCO si mi-a deschis dosar pentru CASCO cu regres pe RCA-ul lui. M-a programat luni. Cred ca ii cel mai bine asa . Sa nu stau dupa EUROINS care aparent o lungesc si ma taraganesc inca de la inceput. Omul si-a recunoscut vina pe amiabila , deci teoretic nu trebuie sa am probleme. Doamne ajuta. Va tin la curent

#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostqawHaq1, on 08 septembrie 2017 - 13:21, said:

Eu am facut-o cu casco de la mine si nu mi-a fost afectat deloc, vechimea a ramas, malus-ul la fel. Nu mai sta dupa ceilalti.

Nu e o regula . Depinde de conditiile de contract , de asigurator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate