Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Telefonul pune pe pauza singur videoclipul

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013
Bun, deci asa cum am spus si in titlu, voi ati mai auzit de asa ceva?
Am un HomTom HT17, o chinezarie, se misca binisor el catelefon, n-am ce zice, pentru pretul lui ofera destul de multe dar treaba e ca ma sacaie o problema la el, mai mereu cand ma uit la un clip in browser, youtube, facebook, nu conteaa, clipul se pune singur pe pauza, ca si cum as apasa eu pe stop, play.
Si din aceasta cauza trebuie sa dau play iar si iar, voi ati mai auzit de asa ceva?
L-am resetat la setarile din fabrica,a tinut vreo 2 zile schemaapoi a reaparut, actualicat este inca din ziua de cand l-am primit, si asa n-a mai primit update...Posted Image

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Probabil se joaca chinezii cu butoanele.

#3
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View PostHider141, on 08 septembrie 2017 - 12:11, said:

Probabil se joaca chinezii cu butoanele.
Corect, ca doar ei le-au inventat ! :D

#4
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostHider141, on 08 septembrie 2017 - 12:11, said:

Probabil se joaca chinezii cu butoanele.

Or fi ei multi, dar sa plateasca unu sa ma sacaie zi si noapte?Posted Image

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă telefonul are ecran rezistiv, atunci grila rezistivă este apăsată singură, din greşeală (deformare sau defect de fabricaţie), chiar în dreptul butonului play/pause.
Dacă telefonul are ecran capacitiv, atunci cumva ecranul detectează o diferenţă de potenţial în zona amintită (contact imperfect, defect de fabricaţie).
Dacă telefonul este posedat, atunci entitatea care-l stăpâneşte îl manevrează.

Eu optez pentru primele două variante, caz în care trebuie mers cu el la vânzător, în garanţie.
Şi altădată, dacă tot iei chinezării, măcar ia una de prestigiu, chiar dacă costă triplu.

Edited by PSC, 08 September 2017 - 12:23.


#6
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostPSC, on 08 septembrie 2017 - 12:22, said:

Dacă telefonul are ecran rezistiv, atunci grila rezistivă este apăsată singură, din greşeală (deformare sau defect de fabricaţie), chiar în dreptul butonului play/pause.
Dacă telefonul are ecran capacitiv, atunci cumva ecranul detectează o diferenţă de potenţial în zona amintită (contact imperfect, defect de fabricaţie).
Dacă telefonul este posedat, atunci entitatea care-l stăpâneşte îl manevrează.

Eu optez pentru primele două variante, caz în care trebuie mers cu el la vânzător, în garanţie.
Şi altădată, dacă tot iei chinezării, măcar ia una de prestigiu, chiar dacă costă triplu.

Cred ca ai dreptate, chiar in zona aceea am doua puncte albe pe ecran

#7
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Ai instalata aplicatia Untold cumva? Asa imi facea si mie pe un Xperia Z5c. Cand ii dadeam force stop sau dezintalam, disparea problema

#8
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostRomanianAngel, on 08 septembrie 2017 - 14:34, said:

Ai instalata aplicatia Untold cumva? Asa imi facea si mie pe un Xperia Z5c. Cand ii dadeam force stop sau dezintalam, disparea problema

Nu, n-o am :D

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Instaleaza aplicatia Screen Touch Test din Play Store si vezi daca se apasa random touchscreen-ul in zona aia.

#10
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostHider141, on 08 septembrie 2017 - 17:39, said:

Instaleaza aplicatia Screen Touch Test din Play Store si vezi daca se apasa random touchscreen-ul in zona aia.

Nu se apasa nimic, parca stie, doar cand sunt in video

Edited by AMV, 08 September 2017 - 19:34.


#11
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
La fel facea si la mine. Pe youtube trebuie sa apesi odata sa apara meniul si apoi pauza, nu e doar un singur tap. Sunt 2 si cu distanta intre ele. E o aplicatie care iti trimite notificari nule in task bar. Incearca sa dezinstalezi ultima aplicatie instalata, sau ultimele, pana gasesti vinovata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate