Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce inseamna ca o femeie are bagaje?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View Postcostin001, on 08 septembrie 2017 - 08:10, said:

.....Gadila femeia si emotional si sa vezi atunci orgasm. Te cauta cu cearceaful pe urma......
1001 like...

View Postalthea, on 08 septembrie 2017 - 08:16, said:

......În schimb nu uiți niciodată unul care te-a făcut să te simți femeia vieții lui, indiferent pentru ce perioadă de timp.
este vorba de valoarea si respectul pe care ti-l acorda.

problema e ca foarte multi "barbati" se considera femeiele niste jucarii... nu niste persoane, de aici apar frustrarile.

p.s. nu e vorba de inocenta, nu la 30 ani.

Edited by arg, 08 September 2017 - 08:27.


#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcostin001, on 08 septembrie 2017 - 08:10, said:

Gadila femeia si emotional si sa vezi atunci

Ca asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TVmCwmC5-kQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 08 September 2017 - 08:28.


#21
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postcostin001, on 08 septembrie 2017 - 07:53, said:

O femeie cu asazisele bagaje emotionale totdeauna va face comparatie intre tine si fostii ei parteneri, parteneri care eu lasat urme mai mult sau mai putin adanci in sufletul ei.
Uite un exemplu: Am o fosta iubita care dupa mine nu a mai avut nici o relatie. Eu m-am casatorit , am si un copil, dar cu ea pur si  simplu nu a mers la momentul respectiv. Am ramas prieteni, o cunoaste si pe sotia mea, suntem prieteni si pe Facebook si intr-o zi ne-am intalnit din intamplare, eu fiind si cu sotia, si am stat la o cafea. din discutie in discutie am intrebat-o de ce nu s-a maritat pana atunci, si stii ce mi-a raspuns: Daca ai avut odata "bine", nu accepti nici macar putin mai "rau". Asta este bagajul. Un gust amar lasat de o relatie care pe cat de frumoasa, pe atat de imposibila din varii motive. Femeia incearca si alte relatii dar poti avea nesansa ca tu sa fii doar un obiect de comparatie fara se stii macar si sa te lase fara vreo explicatie. De ce? Pentru ca ea avea bagaje.
Adevarul este la mijloc si mai aproape de realitate este ca fosta ta e o femeie proasta . Sunt sigur ca a mai avut relatii ( nu ai fost doar tu calare pe ea ) ...

#22
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
probabil s-au despartit pentru ca fosta, dorea si mai mult "bine".... plange dupa "binele" pe care il putea avea....

Spoiler

Spoiler

Edited by arg, 08 September 2017 - 08:45.


#23
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View PostBaxon, on 08 septembrie 2017 - 08:34, said:

Adevarul este la mijloc si mai aproape de realitate este ca fosta ta e o femeie proasta . Sunt sigur ca a mai avut relatii ( nu ai fost doar tu calare pe ea ) ...
Proasta, cu siguranta nu. Este director general la o companie farmaceutica, la varsta de 37 de ani.
Evident ca a mai avut relatii, dar nici una care sa dureze mai mult de cateva lui. Acum nu stiu cum sa-ti spun, dar daca fosta iti marturiseste de fata cu sotia anumite lucruri, mai evident ca asta nu cred ca exista.
NU este o lauda, nu ma intelege gresit, dar asta este exemplul meu de bagaj, trait in mod direct nu citit sau aflat din forumuri. I-am dat initiatorului un exemplu din viata mea.

P.S. Si ca sa intelegi mai bine, aici nu este vorba de "calare", ci de cu totul altceva.

Edited by costin001, 08 September 2017 - 09:09.


#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
stai departe de femeia aia ce e toxica, nu trece mult pana cand o sa iceapa sa-ti strice "caznicia" actuala.

drirector general la companie farmaceutica? mmm plina de $$$ si pretentii.
femeie de cariera... cunoastem cazul, acu mai are cateva luni si ramane fara oua... si vrea copil....

Edited by arg, 08 September 2017 - 09:15.


#25
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View Postarg, on 08 septembrie 2017 - 09:12, said:

stai departe de femeia aia ce e toxica, nu trece mult pana cand o sa iceapa sa-ti strice "caznicia" actuala.
Niciodata! Ea doar are regretele ei. Este o femeie integra si sincera. Pe de alta parte nici sotia mea nu o accepta daca simtea ca ceva este in neregula.

View Postarg, on 08 septembrie 2017 - 09:12, said:

stai departe de femeia aia ce e toxica, nu trece mult pana cand o sa iceapa sa-ti strice "caznicia" actuala.

drirector general la companie farmaceutica? mmm plina de $$$ si pretentii.
femeie de cariera... cunoastem cazul, acu mai are cateva luni si ramane fara oua... si vrea copil....
Nu generaliza, si incearca sa nu ai idei preconcepute. Tu daca ai fi profesor universitar, te-ai insura cu femeia de servici?
Evident ca avem pretentii si standarde. Chiar si tu le ai. De ce sa mananci parizer cu mustar, daca te tine buzunarul sa mananci caviar iranian.

Edited by costin001, 08 September 2017 - 09:19.


#26
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nu ne jignim, nu ne certăm... Mulțumesc.

#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
@althea
eu nu l-am jignit, din contra.
i-am spus ca trebuie sa fie atent, foarte atent... si nu la fosta ci la nevasta, pentru ca ea este "femeia vietii lui".

Spoiler

Edited by arg, 08 September 2017 - 10:05.


#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Eh, s-a înțeles altfel decât ai vrut. Și nu doar el a priceput așa.
Hai să ne întoarcem la topic.

#29
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Sunt atent de 6 ani, de cand sunt casatorit.

#30
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Barbatul care reuseste, sau are taria sa distruga "bagajele" si creeze o lume noua femeii pe care o iubeste, atunci este barbatul potrivit pentru ea. Daca te inhami, atunci succes, daca vrei doar sa calaresti(cum spunea un antevorbitor), atunci cu atat vei ramane.
Bagajele mele...cateva(multe) relatii esuate, un copil dintr-o casnicie anterioara, fricile si temerile unui barbat de 40 de ani, care inca mai crede ca viata mai are multe de oferit.

#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
si reciproca e valabila... este o relatie in care se implica ambi parteneri.
aaa, parca se numeste familie, si acasa.

din pacate am vazut cazuri in care femeia s-a considerat "o printesa" si si-a batut joc de barbatul care s-a pus pres la piciorele ei,
dupa ce la umplut de nori si la rupt in ultimul hal si-a dat seama ce a pierdut, dupa ce respectul si/sau viata s-au dus.

Edited by arg, 08 September 2017 - 10:37.


#32
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcostin001, on 08 septembrie 2017 - 09:30, said:

Tu daca ai fi profesor universitar, te-ai insura cu femeia de servici?
Habar nu am ce ar face el, dar am intalnit candva un colonel de armata cu functie mare ce avea o sotie cusatoreasa la filatura.

"Ce inseamna ca o femeie are bagaje?"
Inseamna ca are nevoie de un barbat cu geamantane mari.

Sau unul care ii face rost de alte bagaje in locul celor pe care le pierde.

#33
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View Postsfantu.dracu, on 08 septembrie 2017 - 11:33, said:

Habar nu am ce ar face el, dar am intalnit candva un colonel de armata cu functie mare ce avea o sotie cusatoreasa la filatura.

Ai spus bine candva. Si da, cred ca si in ziua de azi se mai intampla treaba asta, dar din pacate lucrurile nu mai stau cum stateau odata.
Spre exemplu. El, un domn la a doua tinerete, cu situatie financiara buna, care a calatorit mult , a vazut lumea, evident cu studii superioare, dar care nu a muncit toata viata decat doar pentru el, la o afacere prospera...ea o domnisoara tanara nu mai mult de 21-23 de ani careia ii place distractia si nu munca(dar cui i-ar placea la fizicul ei), hainele scumpe si calatoriile.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
la 21-23ani are ceva bagaje de umplut....

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttomaso, on 08 septembrie 2017 - 01:04, said:

Speranță.

Ciocolată Amară. Și Mătase.


In alta dezordine de idei, cred că până intr un 35 de ani mai ai bagaje urâte. Că după, îți dai seama că totul poate fi nimic. S atunci rămân doar Zâmbetul și Acceptarea.

#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
adica dupa 35 nu mai conteaza.... ?

Edited by arg, 08 September 2017 - 12:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate