Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unicredit - Clienții UniCredit pot schimba 1.000 de euro la cursul BNR în fiecare zi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
La oferta asta mai sunt cine stie cate stelute cu comisioane si alte restrictii.
Cat e comisionul de retragere numerar si transfer la banca asta ?
Probabil te ardo acolo, cand folosesti acei bani

#20
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Banca castiga pt ca oamenii schimba si pastreaza banii in cont. Practic ei cumpara valuta cu banii altora. Daca scoti banii trebuie sa platesti comision.

 Afrikaner76, on 12 septembrie 2017 - 12:35, said:

Dap. Cursul afisat era cel al bancii, nu cel al BNR. Ce nu fac cum trebuie?

[ https://i.imgur.com/r5521dS.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/AWLscIF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Între orele 13.15 și 14.15, în fiecare zi lucrătoare, clienții GeniusCont UniCredit pot realiza un schimb valutar de maxim 1.000 euro sau echivalent la cursul BNR, prin online sau mobile banking.

Ai facut tranzactia la ora 9:05, nu intre orele mentionate de ei.

Daca mai incerci si nu merge, suna-i.

#21
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Era intre 13.15 și 14.15, crede-ma. Nu stiu de ce apare in a doua foto 09:05.

#22
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
S-a lămurit: desi e afisat cursul spot, in realitate schimbul se face la cursul BNR. Verificat personal.

#23
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Mersi e bine de stiut! Nu am ajuns sa mai vorbesc cu consilierul bancar alocat, ca s-au mai schimbat.
Am sa testez si eu maine pe o suma mai mica.
Oricum la fel imi afisa si mie un 4.66lei/euro si in mai multe zile tot in intervalul "de fericire" si nu am mai continuat.

#24
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Am testat acum pe online si functioneaza.
Afiseaza un curs spot, dar tranzactia se face la cursul BNR. Bineinteles in intervalul "magic"!

#25
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005
Cum scoți euro fara să te lovești de comisioane? La bancomatele Euronet se percep comisioane pt euro?
(Euronet și ING aveau bancomate in euro, dar la Euronet e 0% comision retragere Ron din cont Unicredit)

#26
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu a picat niciun server pana acum, nici nu cred ca le v-a pica. In alta ordine de idei sunt scumpi la cursul de schimb in afara oraei magice, nu știu dacă o sa vina lumea sa schimbe zilnic câte 1000E când altfel au printre cele mai proaste cotații. Soția e mai degrabă multumita de pachetul de cont.

#27
teza

teza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 19.11.2017
din cand in cand UniCredit mai vin cu cate o scamatorie sa atraga fraierii si sa-i tepuiasca.

toti pe care ii stiu au renuntat la UniCredit - comisioane imense, tranzactii incete, functionari bancari total aerieni care nu au nici cunostinte si nici politete

Edited by teza, 07 January 2018 - 21:43.


#28
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Aici nu te pot contrazice, în aplicație apareau plăți de două ori, odată in așteptare și odată decontată, iar răspunsul a fost că așa se mai întâmplă și se afișează dar e o singură tranzacție, lor nu li se părea de loc ciudat. În plus promoția cu schimbul valutar e până în toamnă, dar asta o afli diar dacă întrebi tu un funcționar.

#29
teza

teza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 19.11.2017

 Materium, on 08 ianuarie 2018 - 06:03, said:

Aici nu te pot contrazice, în aplicație apareau plăți de două ori, odată in așteptare și odată decontată, iar răspunsul a fost că așa se mai întâmplă și se afișează dar e o singură tranzacție, lor nu li se părea de loc ciudat. În plus promoția cu schimbul valutar e până în toamnă, dar asta o afli diar dacă întrebi tu un funcționar.

si daca imi tin banii intr-un amanet din ferentari, tot ar fi mai siguri decat in unicredit bank

#30
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Bine Boss am înțeles UniCredit evde rahat, dar nu despre asta se discută aici!

#31
teza

teza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 19.11.2017
pai nici nu e cazul, e fake news,

clientii unicredit NU POT SCHIMBA 1000 EURO LA CURSUL BNR  !!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate