Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Cum se face cu smartphoneurile de ultima generatie vandute de angajati?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Aia 300 lei sunt calculati la salariul minim, sau la ajutorul social, sau cum?
300 lei e mult prea putin, daca spuneai 300 euro mai era cat de cat ok, la 300 euro deja ai niste alternative destul de premium ca look&feel.

#20
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Trebuie sa ramana si bani de alcool, acolo trebuie alocat cam 30-60% din buget...
Bun ca pe tigari dam peste 300 Lei pe luna :D
Fiecare e bun la impartit banii altuia...

#21
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Eu am cumparat doua telefoane de la salariati orange - e un fenomen cred ca astia vand mai mult decat storurile lor. :D De fiecare data am primit si factura primita de ei ca sa "o am la garantie". Foarte multumit de serviciile lor.

#22
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Da, si eu am observat ca e un fenomen de amploare.
Ba mai mult sunt unii din diverse companii (majoritatea din domeniu IT) care primesc de la firme telefoane gratis si le vand. Teoretic alea sunt vandute in mod ilegal, de multe ori fiind chiar pe inventar, dar le face firma pierdute prin acte :D

View Postcristiandrei, on 07 septembrie 2017 - 07:40, said:

Trebuie sa ramana si bani de alcool, acolo trebuie alocat cam 30-60% din buget...
Bun ca pe tigari dam peste 300 Lei pe luna Posted Image
Fiecare e bun la impartit banii altuia...
Deci daca nu fumez inseamna ca am voie sa cheltui 300 lei + 3600 lei (1 an bugetul de tigari&bautura)?
Numai bine ca iese de un iPhone sau S9 :D

La modul foarte serios, am vazut oameni care blestemau cand auzeau de telefoane, calculatoare, televizoare mai scumpe de 1000 lei, dar care ardeau cate un pachet de tigari pe zi. Daca renuntau la pachetul ala zilnic nu mai parea asa anormal un telefon, calculator, TV de peste 1000 lei...

#23
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View Postsamebo, on 07 septembrie 2017 - 09:27, said:

Da, si eu am observat ca e un fenomen de amploare.
Ba mai mult sunt unii din diverse companii (majoritatea din domeniu IT) care primesc de la firme telefoane gratis si le vand. Teoretic alea sunt vandute in mod ilegal, de multe ori fiind chiar pe inventar, dar le face firma pierdute prin acte Posted Image

normal că le vând că ce să facă cu ele? sa le pastreze sa adune teancuri prin dulapuri precum cd-urile? saracia indeamna la asta de fapt si nu numai, poate chiar spiritul de a te mai despovara de lucruri inutile. Corpul are si alte nevoi decat a butona caramida cu culori si a te uita pe feisbuc. Telefoanele sunt aduse la firmele acelea IT in schimbul unor servicii care uneori nu merita bani si merita caramizi de 0,5 euro din china dar pe care unii ofera preturi mult mai mari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate