Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Manele noaptea la bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRhesus, on 06 septembrie 2017 - 14:06, said:

Care politie ma oameni buni.... Pfff...

Vin cu ,,carnetelul" si cu ,,pixul". Nu stiu pe ce lume traiti...

Vorbesti ca sa te afli-n treaba,nu te supara.
Intr-adevar vin cu carnetelu' si pixu',da' sa stii ca stiu sa le foloseasca.Adica stiu sa scrie PV cu amenzi,care nu-s deloc mici,sa stii.

#38
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostRhesus, on 06 septembrie 2017 - 14:06, said:

Care politie ma oameni buni.... Pfff...
Vin cu ,,carnetelul" si cu ,,pixul".
Și cu ce-ai vrea să vină, cu kalașnikoave?

#39
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu vorbeam de plangeri penale, ci reclamatii obisnuite precum incalcarea normelor privind ordinea si linistea publica.

View Postalthea, on 06 septembrie 2017 - 14:09, said:

Și-n cazul în care nu știai, plângerea penală (că despre asta vorbim) poate fi depusă electronic  


#40
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008

View Postericmario, on 06 septembrie 2017 - 13:34, said:

Clar, pana la urma se linistesc singuri.
Si in felul asta nici nu dai ochi cu ei.

ps. Politistii nu au voie sa spuna cine a facut reclamatia. Posted Image
Cred că ar avea totuși o bănuială din moment ce inițiatorul le-a călcat o dată pragul.

#41
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 14:12, said:

Nu vorbeam de plangeri penale, ci reclamatii obisnuite precum incalcarea normelor privind ordinea si linistea publica.
Orice plângere depusă la poliție e plângere penală. Așa ar fi și asta a inițiatorului.
Și e normal să fie obligat omul să-și asume plângerea, altfel oricine poate reclama pe oricine pentru orice și ăia ar umbla ca găinile fără cap după încălcări imaginare ale legii.

Edited by althea, 06 September 2017 - 14:18.
completare


#42
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View PostCool_Kick, on 06 septembrie 2017 - 13:17, said:

Sa chem de fiecare data politia e cea mai buna varianta ?
da, politia locala, te vor invata si vor veni rapid....
prima data ii roaga sa opreasca muzica si sa faca liniste
a doua ora un avetisment
a treia oara o amenda
a patra oara inca o amenda
si tot asa...

#43
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Inainte sa ma mut, stateam la parter, peste drum casa de ti gani.
Acum vreo 3-5 ani (stau prost cu memoria) ii apuca muzica tare, la orice ora intre 14.00 si 8.30 (poate restul timpului dormeau ei), durata program artistic de la 10 minute la 5 ore.
Am chemat politia de 3 ori in 6-12 luni, avertisment de fiecare data, nu amenda.
A patra oara mi-a inchis politaiul in nas, cica sa nu cumva sa primesc eu amenda. Pentru ce... nu stiu.
O data mi-a spus politistul, la telefon, ca deja mai avea reclamatii din blocurile vecine.
O data nu a venit nici o masina de politie, nici un echipaj.
Rezultatul: slab din partea politiei, s-au potolit singuri bajetii (plecat Germanica, facut plozi mici care au inceput aia sa urle....).
Daca mai faceau figuri, tot as mai fi sunat la politie in continuare.

Edited by buyonevideo, 06 September 2017 - 14:21.


#44
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 06.09.2017
Probabil ca printre cei care citesc pe aici sunt si persoane cu un discernamant de genul: "Ce ba? te oftici ca altii se distreaza si tu nu?" as dori sa fac niste precizari referitoare la acest aspect:

Imi place foarte mult sa ma distrez si o fac foarte des insa nu-mi place sa fac asta deranjandu-i pe altii.

Pentru distractii exista nenumarate posibilitati printre care as enumera: cluburi, concerte, baruri, restaurante aka taverne/carciumi, mers la mare/munte/lac/parc, vizitat tari straine, activitati sportive etc...Dar pentru a avea parte de toate distractiile astea trebuie sa mergi la munca, iar ca sa mergi la munca trebuie sa te odihnesti ca altfel nu poti munci.

Daca ascult muzica acasa, o ascult la un volum pe care sa-l aud doar eu sau folosesc cu incredere castile.

La fel si cand am musafiri, purtam discutii pe care sa le auzim doar noi, nu tot blocul ori strada.

Edited by Cool_Kick, 06 September 2017 - 14:20.


#45
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postalthea, on 06 septembrie 2017 - 14:18, said:

Orice plângere depusă la poliție e plângere penală. Așa ar fi și asta a inițiatorului.
La reclamatii de genul asta vine locala, nu nationala... care locala nu are treaba cu penale ci cu sanctiuni contraventionale.

Edited by samebo, 06 September 2017 - 14:22.


#46
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View Postalthea, on 06 septembrie 2017 - 14:18, said:

Orice plângere depusă la poliție e plângere penală. Așa ar fi și asta a inițiatorului.
......
ca-i penala sau nu asta stabilesc cei de la politie, in functie de probleme, incadrari si cum fac dosarul...

#47
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postalthea, on 06 septembrie 2017 - 14:18, said:

Și e normal să fie obligat omul să-și asume plângerea, altfel oricine poate reclama pe oricine pentru orice și ăia ar umbla ca găinile fără cap după încălcări imaginare ale legii.
Nu stiu de ce ar fi normal... personal imi pare anormal sa nu existe optiunea de a nu dezvalui date personale.

Edited by samebo, 06 September 2017 - 14:21.


#48
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 14:20, said:

La reclamatii de genul asta vine locala, nu nationala... care locala nu are treaba cu penale ci cu sanctiuni contraventionale.
nu exista politia natinala, ci doar politia locala si politia romana...

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 14:21, said:

Nu stiu de ce ar fi normal... personal imi pare anormal sa nu existe optiunea de a nu dezvalui date personale.
nu inteleg ce vrei sa zici.

1. ca sa faci sesizarea trebuie sa te legitimezi (orice sesizare cu autor necunoscut se claseaza)
2. politia (de orice fel) este obligata sa nu comunice identitatea celui care ca facut sesizarea.

Edited by arg, 06 September 2017 - 14:24.


#49
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Le doresc, colegilor forumisti, sa nu cumva sa nimereasca un vecin care te afuma din beci + tobe si tobe si tobe + gaurit pardoseala.
Sa faca ei ,,reclamatii" si sa solicite ,,organele competente" de politie sa vina cu ,,carnetelul si cu pixul" si sa nu faca ABSOLUT NIMIC.

Dar ,,sunati la politie". Vor rezolva. Totul. Poate se va trezi el cu avertisment de la Politie ca ii ,,deranjeaza".

Edited by Rhesus, 06 September 2017 - 14:25.


#50
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postarg, on 06 septembrie 2017 - 14:23, said:

nu exista politia natinala, ci doar politia locala si politia romana...


nu inteleg ce vrei sa zici.

Politia Romana e Nationala...
Vreau sa spun ca e normal sa poti face reclamatii anonime, cu atat mai mult in niste zone unde o reclamatie iti poate aduce masina vandalizata si geamurile la casa sparte, daca nu chiar mai rau, incendiate sau chiar sa fii intepat la scurt timp. Ca de obicei cam asta e caracterul celor reclamati pentru gainarii de genul asta.

#51
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View PostRhesus, on 06 septembrie 2017 - 14:23, said:

Le doresc, colegilor forumisti, sa nu cumva sa nimereasca un vecin care te afuma din beci + tobe si tobe si tobe + gaurit pardoseala.
solutia:
BEHRINGER B212D

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 14:26, said:

Vreau sa spun ca e normal sa poti face reclamatii anonime,...
in ce tara?

sti cum suna asta?
exact la fel cum fac copiii care suna la usa si fug....

Edited by arg, 06 September 2017 - 14:30.


#52
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cam in toate tarile o poti face...

#53
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
cand ziceti ca sunati la politie pe ce nr ? pe 112 ?

#54
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsamebo, on 06 septembrie 2017 - 14:26, said:

Vreau sa spun ca e normal sa poti face reclamatii anonime, cu atat mai mult in niste zone unde o reclamatie iti poate aduce masina vandalizata si geamurile la casa sparte .....
Normal și legal e să nu se dezvăluie identitatea celui care reclamă, nu să se primească plângeri neasumate. Când e vorba de infracțiuni majore cred că se verifică, dar la chestii de-astea cu mizica insuportabil de tare mi se pare absolut normal să se știe cine e cel deranjat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate