Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Sfat achizitionare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Salut.
Sunt in cautarea unui nou telefon, si pana acum am gasit cateva modele care mi se par ok: Xiaomi Redmi 4X (un telefon complet (fingerprint, 3 GB RAM, IR, procesor bun), la un pret corect; Huawei P9 Lite sau P10 Lite (nu stiu daca merita sa dau 200 de lei in plus pentru P10 lite, nefiind diferente majore, poate doar ca mai primeste suport un an, eventual un Android dupa Oreo?), dar sunt deschis si la alte sugestii.
Cerintele ar fi ca ecranul sa nu fie exagerat de mare (acum am 5 inch, si e putintel cam mare, desi am fost in magazin si am testat ambele Huawei-uri amintite mai sus si pareau ok, dar cand am pus mana pe un Moto de 5.5 am zis stop, mi se parea mult prea mare), sa fie performant si sa aiba feature-uri (fingerprint ma intereseaza principal, de asta am exclus J5 2016, dar sa zicem ca nu este 100% obligatoriu). Sunt descshis catre orice firma, desi Xiaomi-ul ala e putin dubios dpdv. al garantiei.
Telefonul va fi folosit ca daily driver, deci retele sociale (Whatsapp, Facebook, Messenger, Snapchat), jocuri light (Clash Royale, Clash of Clans) si camere decente.
Bugetul general este 1000 de lei, dar daca merita absolut mai pot creste pana la 200 de lei (doar in cazuri de absolut best buy)
Ce parere aveti?
Merci mult

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Mai ai răbdare câteva zile, până atunci urmărește subiectul ăsta
https://forum.softpe...4-xiaomi-mi-a1/

#3
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Cam maricel la 5.5 inchi...

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
După ce te obișnuiești cu 5,5”, cel de 5” ți se va părea mic!

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asa ziceam si eu de vechiul 4.3", care in continuare imi este perfect pt mana mea, acum am de 5.2", unui baiat poate ca ii este potrivit, dar pt mine e mai mare decat as fi dorit, insa cu timpul m-am obisnuit sa-l manevrez si acum se misca natural ;)

daca ai avut de 5, atunci nu-ti va fi problema cu 5.2" cat are p10l. tot asta am si eu, astfel ca imi pare rau sa-ti spulber visele, insa oreo e ultimul upgrade major de android care il va avea. eu l-am cumparat pe-al meu de cand s-a lansat, era problema mare cu stocurile, dar a meritat asteptarea.

insa daca ai nostri colegi gasesc mai bune alte modele, atunci merita sa pui in balanta recomandarile lor pt a lua o decizie finala, pana la urma nici un telefon nu e perfect, dar trebuie sa-l alegi pe cel care este cel mai aproape de nevoile tale.

#6
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Asa cam am zis si eu cand am trecut de la 4.7 la 5.5 inchi. Crede-ma ca nu m-as mai intoarce la ceva sub 5.5 inchi

#7
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Astea ar fi modelele pe care le-as lua in calcul in bugetul tau https://www.pcgarage...1470162,1511246

Kirin 655/658 si Snapdragon 625 sunt apropiate ca performanta. Diferente ar fi la capacitatea de stocare la ultimele doua.

#8
nila1984

nila1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2013
Eu am de 1 saptamana Xiaomi Redmi 4X (l-am gasit la 750 ron) si sunt foarte multumit de el , bateria tine 2 zile , merge foarte bine si arata foarte bine.
Dimensiunea de 5 inch a fost un factor determinant pentru mine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate