Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Xiaomi Mi A1

* * * * * 22 votes
  • Please log in to reply
9596 replies to this topic

#37
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si pana la urma in ce magazine romanesti vom gasi acest telefon adus pe cale oficiala ?

#38
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Soft curat găsești, mai ales pe xda. Fără bug-uri e mai greu dacă sursele nu sunt făcute publice.

#39
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
Pt kiario - Si eu vad "individ" care bântuie pe forumuri după strâmbe. După câte vezi asta e în telefon fara miui, asa că bântui degeaba .
Customuri pe Xiaomi sunt un fel nimic, pentru că sursele nu sunt publicate complet niciodată. Probabil că nu ai înteles ce am zis, dar pot repeta pe un limbaj mai de lemn că pentru tine.

Edited by nick5roo, 05 September 2017 - 19:25.


#40
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postkiario, on 05 septembrie 2017 - 19:07, said:

Niciodată nu am înțeles ce va împiedică sa puneți un soft curat pe un telefon la care nu va place cel default.
Vad o grămadă de indivizi care se excita când prind un telefon cu android pur, de parca aia e problema principala.
După umila mea experiență, consider ca diferențele principale la un device le fac dotările hardware, performanta camerei și suportul dezvoltatorilor.
Problema e alta! Atâta timp cât xiaomi nu oferă codul sursă, oricât te-ai chinui să pui Android curat, vei avea multe bug-uri.
Dar de, unii își dau cu părerea!

#41
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Suntem celebri si pe portalul Orange Posted Image :
Attached File  Clipboard01.jpg   199.96K   244 downloads

#42
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ce-mi plac mie atacurile la persoana, atat pot unii, eu unul mi-am spus parerea despre un lucru, altii spun parerea despre mine.
Traiasca moderatorii părtinitori

#43
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008


View Postkiario, on 05 septembrie 2017 - 19:18, said:

Traiasca moderatorii părtinitori
Ce vrei să spui cu asta? Am fost cumva imparțial cu tine? Ți-am dat un răspuns la subiect, iar lui comi i-am editat subiectul.
Te avertizez să te păstrezi calm!


#44
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Č˜i eu vad "individ" care bântuie pe forumuri după strâmbe. După câte vezi asta e în telefon fara muiu, aČ™a că bântui degeaba .


Daaa, ai dreptate sunt foarte calm ! Mai insista putin cu editarea !

Edited by kiario, 05 September 2017 - 19:23.


#45
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostElenistic, on 05 septembrie 2017 - 18:54, said:

Mie imi place atat de mult Miui incat faptul ca mi a1 vine cu stock android mi s-ar parea un minus.
Inseamna ca nu ai folosit MIUI destul timp. De cam 1-2 ani, mi se pare ca o dau in bara rau de tot, repara ceva si strica altceva. Plus ca a ramas in urma din multe puncte de vedere, cum ar fi notificarile, care sunt ca la android kitkat. Pana la MIUI 6, a fost poate peste concurenta ca si functii si fluiditate...

View Postkiario, on 05 septembrie 2017 - 19:07, said:

Niciodată nu am înțeles ce va împiedică sa puneți un soft curat pe un telefon la care nu va place cel default.
Vad o grămadă de indivizi care se excita când prind un telefon cu android pur, de parca aia e problema principala.
După umila mea experiență, consider ca diferențele principale la un device le fac dotările hardware, performanta camerei și suportul dezvoltatorilor.
Nu intelegi multe tu...Costum rom-urile ar trebui sa fie o optiune, nu o nevoie. Degeaba pui custom rom daca ai diferite buguri, o camera mediocra si alte functii lipsa ale telefonului.

Edited by Robiacs, 05 September 2017 - 19:30.


#46
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
Poate merge irda pe customuri :P
Mai trebuie să-i zică vreo 5 ca sa fie clar.

#47
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Marea majoritate a celor care cumpără un smartphone vor sa îl folosească fără să fie nevoie să îi schimbe softul din varii motive.
Nu toată lumea se pricepe în a schimba softul, unii au frica și de actualizări de soft.

Am mulți cunoscuți care zic pas la Xiaomi tocmai din aceste motive.
Cred că începând cu acest model își vor schimba părerea ca nu ii dau pe toți banii afara din casa.

#48
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Nu e doar de priceput, dar ti se acreste pur si simplu. Asta e si principalul motiv pentru care am ales OP5 in loc de Mi6, n-am timp si chef sa schimb rom-urile la 2-3 saptamani

#49
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View PostRobiacs, on 05 septembrie 2017 - 19:28, said:

Inseamna ca nu ai folosit MIUI destul timp. De cam 1-2 ani, mi se pare ca o dau in bara rau de tot, repara ceva si strica altceva. Plus ca a ramas in urma din multe puncte de vedere, cum ar fi notificarile, care sunt ca la android kitkat. Pana la MIUI 6, a fost poate peste concurenta ca si functii si fluiditate...


Fiecare cu parerea lui. Eu nu gasesc nimic de reprosat. Mie imi merge impecabil.

View PostDoruTDK, on 05 septembrie 2017 - 19:01, said:

Uite ca mai sunt și persoane cărora le place Miui. Cred totuși că sunt din ce în ce mai puține.

Mă refer la persoanele de pe continentul european.

Pai m-am obisnuit cu el si imi merge impecabil. Nu vad de ce as schimba. Desi daca MI A1 avea baterie de minim 3600 sigur il cumparam. Asa...e posibil sa ma indrept spre Note 5.

Edited by Elenistic, 05 September 2017 - 19:49.


#50
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
E absolut mirobolant cum milioane de oameni n-au nicio problema cu miui dar 3-4 indivizi de pe sp nu pot trai de grija miui. Treceti peste mai ales ca sunteti nitel offtopic.

Sa vad eu acum cine mai recomanda gunoaie de samsung sau alte chinezarii pe motiv ca softul e naspa sau nu stiu ce nu are.

In alta ordine de idei am gasit telefon pentru nevasta.

#51
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Referitor la prima parte : mi-am dat toată bunăvoința și disponibilitatea în a folosi Miui de aproape doi ani încoace.
Vin actualizari de soft pe telefon : ba nu mai merg notificările, ba ai drain accentuat de baterie, ba problema cu conexiunea bluetooth. De softul de camera nu mai zic nimic.
Poate oi fi eu mai nemulțumit și cu mari pretenții.
Știu vorba aia : la banii ăștia ce pretenții vrei să ai?
Respect totuși părerea altora și nu cred că eu am neapărat dreptate.
Referitor la partea a doua sunt de acord că începând cu acest model cârcotașii pot sa o lase mai moale.


#52
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Eu nu inteleg cum numai unii au problemele astea. Eu cu rom global nu am avut niciodată nicio problema de genul asta. La fel si fratele soției, la fel si sotia. Nimeni nu s-a plans niciodată de nimic. Bănuiesc ca problema e la cei care folosesc altfel de rom-uri dar asta e alegerea lor, nu poate fi învinovățit Xiaomi pt asta.

#53
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Voi care aveți miui, ați citit tutorialele mele xiaomi? Voi știți câte mesaje am primit în pm să ajut prin team viewer că nu se pricep și au brickuit telefoanele? Dacă sunt câțiva experimentați, no problema dar lăsați să mai respire lumea, își iau xiaomi cu android curat, nu să-și prindă urechile!

#54
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Pai tocmai asta evidentiam. Ca am impresia ca cei care se plang de miui sunt cei care nu au folosit ROM-ul global stabil oferit de Xiaomi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate