Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

REVOLTATOR : Instanta de judecata intreaba reclamanta -dar raspunsul il da parata in numele reclamantei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Dupa ce ieri va spuneam de faptul ca in citatie dosar civil " constatare nulitate absoluta partiala titlu de proprietate " nu se precizeaxa termenul pana la care se depun intampinarea la cererea de interventie in nume propriu formulata de ANRP- reclamanta fiind Institutia Prefectului, parati comisia judeteana-comisia locala subsemnatul si Vasile. Astazi am fost la judecatorie am vorbit direct cu grefiera de sedinta care ma informat ca asa i sa cerut si asa a scris. Dar am constatat o alta mare mare golanie ! La penultimul termen in iunie instanta de judecata a solicitat prin citatie Reclamantei institutiei prefectului sa spuna scris pentru ce suprafete de teren se solicita radierea din titlu de proprietate a lui Vasile. Retineti a solicitat Reclamantei (PREFECTULUI) - Culmea golaniei in los sa raspunda reclamanta institutia prefectului a raspuns scris instantei PARATA COMISIA JUDETEANA al carei presedinte este tot prefectul. Raspunsul este neintemeiat si chiar absurd. Eu ma intreb cum de grefiera de sedinta- judecatoarea nu au vazut ca raspunsul este dat de  parata Comisia judeteana si nu de reclamanta institutia prefectului. Cum este posibila asa golanie. Ca sa nu va spun ca cele doua parate comisia locala si judeteana asa o tin de vreo 2 ani. Ba ascund, ba dau raspunsuri mincinoase si nimeni nu vede. Dar cu aste ma dat peste cap. Raspunsul are la misto sigla PREFECTURA CUTARE dar sub antent scrie mai mic Comisia judeteana cutare. Raspunsul fiind semnat de prefect dar in calitate de presedinte al comisiei judetene. Am sa atrag atentia scris presedintelui judecatoriei. Pentru ca dupa mine prefectul de formatie bandit a facuto intentionat sa pacaleasca instanta si da acopere magariile facute chiar de comisia al carei presedintr este. Condider ca incearca sa induca in eroare instsnta. Dar culmea si curios ca judecatoarea si grefiera nu au vazut ce ma sfatuiti. Si iertati greselilecde exprimare si ortografie am un tel care nu mai raspunde corect. Multumesc

#2
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Vezi ca ai postat de doua ori.
Chiar saptamana asta mi-au facut capul terci 2 persoane cu ANRP... toata lumea e pusa pe furat de la stat si se mira ca nu le merge asa usor. Toti descopera brusc ca ar fi avut stramosul niste terenuri, poate, poate dau un tun mic la stat.
La fel si astia, erau surprinsi ca nu le-a mers faza la prefectura si nici in instanta nu o duc prea bine, avand termene in urmatoarele luni, dar presimt ca o sa piarda din ce s-a strans pana acum, nu ca sunt ei hoti, ci ca sunt ceilalti hoti si nu ii dau bani multi degeaba. Posted Image

Edited by samebo, 24 August 2017 - 19:52.


#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Juridic, on topic...
Mulțumesc.

#4
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Din greseala va cer scuze. Multumesc

#5
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Intr-un proces civil: Nulitate absoluta partiala titlu de proprietate unde reclamant este prefectul,instanta de judecata pune in vedere prin citatie reclamantei sa raspunda scris  ATENTIE ? :  Pentru ce suprafete de teren solicita anularea titlurilor de proprietate si pentru care parati  ( 2 parati persoane fizice )  In loc sa raspunda  RECLAMANTA  Institutia prefectului la intrebarile  puse de instanta  de judecata,   ATENTIE - RASPUNDE = PARATA Comisia judeteana  pentru stabilirea dreptului de proprietate  dar semneaza prefectul care are dubla calitate de reclamant in numele prefecturii si presedinte in numele comisiei judetene.  INTREBARE : Este  normal sa intrebi reclamantul si sa rspunda paratul care se erijaza in reclamant ?  Tinand cont ca parata comisia judeteana impreuna cu  parata ,comisia locala sunt partase la furturi de terenuri , ceva asemanator  cu ,,NANA,, Zeci de titluri eliberate fara nimic legal.  Cum este posibil sa intrebi reclamatul si sa-ti raspunda paratul iar instanta sa nu constate acestea.  Cum se erijaza o instituitie in numele alteia  si da raspunsuri scrise  si false ?
Exemplu: Eu maine merg la magazin si solict actele spunand ca sunt politist ? ce se intampla ?

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și care e interesul tău într-un proces al prefectului cu el însuși? Ești cumva chiar prefectul și nu știi dacă ai semnat bine hârtiile?

Edited by MembruAnonim, 05 September 2017 - 08:59.


#7
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Pai in tara asta trebuie sa te bagi in fata, sa ai tupeu, ca altfel pici de fraier, am vazut un caz asemanator cu niste romi care l-au batut pe unul, au sarit prietenii lui si l-au salvat din mainile lor si au chemat jandarmii, si dupa ce au venit au intrebat ce s-a intamplat, iar romii au inceput sa se dea de pamant, sa urle, sa isi rupa parul din cap si sa ii acuze pe ceilalti: "Au venit, ne-au batut, ne-au omorat, vai de capul nostru!!!", asa ca jandarmii i-a saltat pe ailalti care mancasera bataie...

#8
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

View Postteodorio, on 05 septembrie 2017 - 08:39, said:

Intr-un proces civil: Nulitate absoluta partiala titlu de proprietate unde reclamant este prefectul,instanta de judecata pune in vedere prin citatie reclamantei sa raspunda scris  ATENTIE ? :  Pentru ce suprafete de teren solicita anularea titlurilor de proprietate si pentru care parati  ( 2 parati persoane fizice )  In loc sa raspunda  RECLAMANTA  Institutia prefectului la intrebarile  puse de instanta  de judecata,   ATENTIE - RASPUNDE = PARATA Comisia judeteana  pentru stabilirea dreptului de proprietate  dar semneaza prefectul care are dubla calitate de reclamant in numele prefecturii si presedinte in numele comisiei judetene.  INTREBARE : Este  normal sa intrebi reclamantul si sa rspunda paratul care se erijaza in reclamant ?  Tinand cont ca parata comisia judeteana impreuna cu  parata ,comisia locala sunt partase la furturi de terenuri , ceva asemanator  cu ,,NANA,, Zeci de titluri eliberate fara nimic legal.  Cum este posibil sa intrebi reclamatul si sa-ti raspunda paratul iar instanta sa nu constate acestea.  Cum se erijaza o instituitie in numele alteia  si da raspunsuri scrise  si false ?
Exemplu: Eu maine merg la magazin si solict actele spunand ca sunt politist ? ce se intampla ?
Din fericire nu sunt prefect si sunt decat o persoana furata de niste excroci angajatii in institutii ale statului roman care sun platiti si din banii mei. Le dau de mancare copiilor lor.

Edited by teodorio, 05 September 2017 - 09:54.


#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postteodorio, on 05 septembrie 2017 - 08:39, said:

Intr-un proces civil: Nulitate absoluta partiala titlu de proprietate unde reclamant este prefectul,instanta de judecata pune in vedere prin citatie reclamantei sa raspunda scris  ATENTIE ? :  Pentru ce suprafete de teren solicita anularea titlurilor de proprietate si pentru care parati  ( 2 parati persoane fizice )  In loc sa raspunda  RECLAMANTA  Institutia prefectului la intrebarile  puse de instanta  de judecata,   ATENTIE - RASPUNDE = PARATA Comisia judeteana  pentru stabilirea dreptului de proprietate  dar semneaza prefectul care are dubla calitate de reclamant in numele prefecturii si presedinte in numele comisiei judetene.  INTREBARE : Este  normal sa intrebi reclamantul si sa rspunda paratul care se erijaza in reclamant ?  

Prietene, ti-am mai raspuns la intrebarea asta in alte 3 topicuri deschise pe aceeasi tema:  "E normal pe dracu!"  
Ia-ti un avocat si incearca sa rezolvi pe cale legala. Esti sanatos la cap?

#10
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

View Postrosix, on 05 septembrie 2017 - 10:07, said:



Prietene, ti-am mai raspuns la intrebarea asta in alte 3 topicuri deschise pe aceeasi tema:  "E normal pe dracu!"  
Ia-ti un avocat si incearca sa rezolvi pe cale legala. Esti sanatos la cap?
raspus : Prietene am un avocat din localitatea respectiva dar este bata. si iam dat o caciula de bani. Eu sunt din alta localitate iar procesul ei intre ei.Fiecare se cunoste cu fiecare localitate mica. Eu sunt un junh=ghi in coasta unui primar mason si al unui ordinar de prefect. pe scurt avocatul o sluga credinciosa adversarilor . Parerea mea pana acum. Daca nu il imping de la  sapate. nu face nimic. sUNT CATRE SFARSITUL PROCESULUI CE SA FAC SA-L BAT SAI RUP CAPUL SI SA IAU BANII CU JAPCA INAPOI. Pot face asta oricand dar nu vreau

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postteodorio, on 05 septembrie 2017 - 09:54, said:

Din fericire nu sunt prefect si sunt decat doar o persoana furata de niste excroci angajatii in institutii ale statului roman care sun platiti si din banii mei.
Schimba avocatul.

#12
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
adica tu ai un avocat care trage cu ei si nu l-ai schimbat. iti meriti soarta bo$$

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
@teodorio

Ia-ti un avocat bun (scoate banu) sau angajeaza niste racketi basarbeni sa rezolve.
Iti pierzi vremea pe acest forum... Ai o problema punctuala care se rezolva numai in satul tau...

#14
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Crede-ma ca nu am dorit niciodata scandal ori cearta. Daca este la o adica il fac pe prinar de isi mananca singur pucioarele de la genunchi in jos iar pe ptefect de nul repara nici AKH de la Viena. Nu am schimbat avocatul pana acum ca tot am sperat ca nu va fii la doua capete. De asta am pus du inzrebarea de mai aus. Doream sai pun pe masa cardela lui cu ce vrajeala altora. Sa-l chem intr-o vizita la mine ca fraierul pune botul. Si dupa vede el.... Distanta de 2000 km pana in Romania o va face pe jos in 4 labe. Promit sa las prezentul. Multi sunt romani anti romnami

Crede-ma ca nu am dorit niciodata scandal ori cearta. Daca este la o adica il fac pe prinar de isi mananca singur pucioarele de la genunchi in jos iar pe ptefect de nul repara nici AKH de la Viena. Nu am schimbat avocatul pana acum ca tot am sperat ca nu va fii la doua capete. De asta am pus du inzrebarea de mai aus. Doream sai pun pe masa cardela lui cu ce vrajeala altora. Sa-l chem intr-o vizita la mine ca fraierul pune botul. Si dupa vede el.... Distanta de 2000 km pana in Romania o va face pe jos in 4 labe. Promit sa las prezentul. Multi sunt romani anti romnami

#15
Rdaneel

Rdaneel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 12.09.2017
Dumneavoastră ce calitate aveți în respectivul dosar că nu prea reiese din ce postați ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate