Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Moghioros Park Residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
576 replies to this topic

#325
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.03.2016
aveau termen de finalizare decembrie 2018 ptr faza I. Nici acum nu sunt gata si nu vor fi gata prea curand  :)) trec mereu cu masina pe acolo si mi se pare ca blocurile sunt foarte inghesuite. Pai la ce preturi nesimtite cer, sa ies in balcon si sa dau nas in nas cu vecinul din balconul de vizavi?? :)) Chiar si daca ai vedere la Str. Brasov, e o priveliste "minunata"la tramvaiul 41 si toata nebunia de trafic. Un vecin de la mine de pe scara era interesat sa ia acolo dar s-a lasat pagubas. Preturile sunt nesimtit de mari ptr ceea ce ofera. Eu nu i inteleg pe cei care cumpara un apartament inca din faza de constructie. Cum sa dai frate bani pe un plan?? Si pe niste poze fotoshopate??

#326
Alina_N

Alina_N

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.04.2019
Sunt interesata sa achizitionez un apartament de 2 camere in acest complex.
Am fost la vizionare,in blocul A1,insa ce am vazut nu m-a convins,apartamentele dinspre bulevard sunt luminoase,insa se confrunta cu vacarmul strazii,iar cele de pe spate sunt intunecoase,distanta dintre blocuri mi se pare prea mica.
Cele mai ok amplasate sunt C3 si A4,insa am inteles ca sunt deja vandute in totalitate.

#327
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018

View PostAlina_N, on 15 aprilie 2019 - 11:42, said:

Sunt interesata sa achizitionez un apartament de 2 camere in acest complex.
Am fost la vizionare,in blocul A1,insa ce am vazut nu m-a convins,apartamentele dinspre bulevard sunt luminoase,insa se confrunta cu vacarmul strazii,iar cele de pe spate sunt intunecoase,distanta dintre blocuri mi se pare prea mica.
Cele mai ok amplasate sunt C3 si A4,insa am inteles ca sunt deja vandute in totalitate.

adica in c3 si a4 care au termen de finalizare super optimist decembrie 2020  s-au dat deja toate????

#328
Alina_N

Alina_N

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.04.2019
@balexandru da,asta a fost si reactia noastra.
Si au mai facut ceva,ce am citit aici pe forum ca se practica.Dupa ce ne-au dat planul cu blocul unde se gaseste tipul de apartament dorit,fiind doar 2 de acel tip,pe unul din ele l-a taiat,zicand ca s-a vandut si mai este doar unu`disponibil.

#329
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Nu lua nimic!! Așteaptă!!! Vine foamea peste dezvoltatori!!  O sa te roage sa cumperi !

#330
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018
De când s-a deschis forumul ăsta nu am citit nimic pozitiv. Unii spun că sunt prea înghesuite, alții că au prețuri nesimțite, ori că e prea aglomerată zona,ba că cei de la biroul de vânzări sunt varză..și multe altele. Cumpărați fraților în altă parte și nu mai refulați pe aici ca toaletele.

#331
Alina_N

Alina_N

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.04.2019

View Postandy-70-iceman, on 16 aprilie 2019 - 06:38, said:

De când s-a deschis forumul ăsta nu am citit nimic pozitiv. Unii spun că sunt prea înghesuite, alții că au prețuri nesimțite, ori că e prea aglomerată zona,ba că cei de la biroul de vânzări sunt varză..și multe altele. Cumpărați fraților în altă parte și nu mai refulați pe aici ca toaletele.

Preturile nesimtite sunt peste tot,nu doar aici....
Zona este f aglomerata,si cand se vor da in folosinta si aceste blocuri,o sa se aglomereze si mai mult,eu stau la o statie distanta si stiu ce spun,dimineata spre orice zona te indrepti ai de infruntat coada de masini.
In ceea ce priveste distanta dintre ele,da,sunt foarte apropiate,daca esti putin mai ambitios ajungi la vecinu sa dati noroc :))
Despre cei de la vanzari,nu pot spune prea multe de bine,incepand cu chestiile elementare:stat cu spatele la un eventual client cand i te adresezi,faptul ca nu stiu ce au scris pe ofertele alea,ca sunt mp utili sau construiti,in momentul in care am intrebat daca intre blocuri o sa fie parcare raspunsul a fost NU,noroc ca era un nene de pe santier langa,care a auzit discutia si ne-a raspuns,DA,dupa au verificat pe schita si ce sa vezi?!Este parcare....
Ceea ce mi-a placut a fost compartimentarea apartamentelor,faptul ca au debara,plus ca zona este f buna din punctul meu de vedere(Auchan,Carrefour,Lidl,Kaufland,parc,cresa,gradinita,scoala,liceu la 2-3 statii distanta).

#332
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018
Câți sunteți care ați cumpărat aici? În MPR?

Edited by andy-70-iceman, 19 April 2019 - 07:56.


#333
dxcsx

dxcsx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2007
Stie cineva cum au fost vandute integral blocurile C3 si A4? Au fost investitori care au luat la pachet sau a fost o vanzare fenomenala (si putin probabila) catre persoane fizice?

#334
resene

resene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.10.2017
Eu am platit avansul pentru un B inainte de Paste(la tipul de apartament, in blocul care voiam, cam jumate erau date din ce mi aduc aminte). Poate sunt rezervate, deobicei pentru o saptamana, dar am vazut ca sunt flexibili, daca ceri o extindere a rezervarii.

#335
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Stadiul lucrarilor il puteti gasi in fiecare saptamana pe site-ul www.targulimobiliar.com. Mai jos atasez link-ul cu stadiul lucrarilor din date de 06.05.2019 https://www.targulim...-park-residence

#336
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.03.2016
Ei spun ca sunt date toate, sau aproape toate ca sa puna presiune pe potentialul cumparator. E o strategie de marketing si toti fac asa. Oricum, raman la parerea mea, ca sunt foarte scumpe apartamentele, si blocurile sunt foarte inghesuite. Dar fiecare face ce vrea cu banii lui. Cu mai putini bani decat un apartament la ultimul etaj iti iei casa noua cu curte, langa Bucuresti. Am vazut ca se construieste in draci si langa Plaza Romania, chiar in spate, blocurile arata groaznic. Dati bani fratilor pe cutiile astea oribile.

#337
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
E vorba de locatie, locatie si iar locatie.
Nu toti sunt amatori de locuit langa lanul de porumb.

#338
vulpeabatrana

vulpeabatrana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2019
@resene, @all, a mai incheiat cineva antecontract cu dezvoltatorul? Am fost de doua ori la vizionare, sincer, arata bine faza I si imi place compartimentarea/zona (da, e aglomerat, nu discutam de preferinte aici). Ce m-a socat pe mine este ca am primit un draft de "promisiune bilaterala de vanzare cumparare" si dupa ce m-am pus pe el (sunt tipicar/paranoic/atent cand vine vorba de acte), l-am facut bucati. Am trimis un mail de ~4 ecrane catre sales/juridic si astept sa vad ce zic. Pe scurt, am impresia ca ei isi rezerva dreptul sa pastreze avansul (care nu e mic, ~14k E) in multe situatii, dar nu si invers. Da impresia de neglijenta si destul de multe masuri de siguranta pentru dezvoltator dar mai nimic pentru cumparator, ceea ce nu e ok, nu imi inspira incredere. Pe langa faptul ca nu sunt de acord cu asemenea clauze, vad insistente la modul "haideti ca in 3 zile semnam, uitati-va pe draft si nu mai recitim si la notar, sa nu pierdem vremea". As fi foarte recunoscator pentru orice feedback din partea celor care au semnat cu ei, fie aici, fie pe privat :).

#339
cezar555

cezar555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.05.2019
Am contractat si eu o locuinta in acest complex,ca acum dupa 10 luni de la plata antecontractului sa mi se spuna ca nu o sa se puna faianta in bucatarie,in contrac fiind scris ca locuinta va fi predata "la cheie". Cum vi se pare?

#340
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
“La cheie” e foarte vag, daca nu e specificat cata faianta, cata gresie si cat parchet se va pune, acum degeaba esti revoltat.


#341
cezar555

cezar555

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.05.2019

View Postleusteanul, on 31 mai 2019 - 16:11, said:

“La cheie” e foarte vag, daca nu e specificat cata faianta, cata gresie si cat parchet se va pune, acum degeaba esti revoltat.
Ai dreptate,dar in alta parte iti dadea in loc sa iti ia,eu am mai achizitionat locuinte,dar nu am mai auzit casa la cheie fara faianta in bucatarie.

Edited by cezar555, 31 May 2019 - 16:52.


#342
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
E aberant sa nu existe faianta in bucatarie, mai ales ca peretii bucatariei se murdaresc foarte usor. Ar trebui sa ofere macar braul ala de faianta. Daca nu, esti bun de plata, ca va trebui sa scoti bani din buzunar pentru asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate