Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

OZN deasupra L.A.?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Clipul e prezent si pe sectiunea stiinta, la curiozitati.
La obiect...hmm...e ciudat. Ca e balon...pai seamana cu un balon, asta nu inseamna automat ca si e balon meteo. Ca se misca sus-jos. Eu nu vad! De ce nu se misca lateral? La altitudinea aia sa nu fie pic de curenti? De ce apare elicopterul? Ce vroia sa vada? E pueril.

Verdict: nu am motive sa cred ca filmarea e trucata si nu am motive sa cred ca e un balon meteo. Alte sugestii? Poate e un balon de sapun din jucariile alea pe care le cumperi cu 2 lei de la orice magazin ABC. Zic si eu...

Edited by Xlander, 03 September 2017 - 16:27.


#20
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mesaj moderator:
Am mutat topicul pe aria potrivita.

#21
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016

View Postarab, on 03 septembrie 2017 - 16:14, said:

Nu tot ce rotund e ozn!
Mai bine zis...
Ozn tot nu rotund e ce.

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Hai priviti mai bine. Raportat la singurul reper ( elicopterul ) ...se vede ca are variatii de miscare si stanga - dreapta .
O parte importanta a fenomenului OZN este aceea ca cei care doresc neaparat sa vada OZN-uri ....vad OZN-uri , chiar daca sunt baloane , avioane , rachete,  fulgere globulare si alte lucruri absolut banale .
Tine de taria psihica a fiecaruia . La fel in religie , unde vine Papa si incearca sa updateze cumva religia ...si apar imbecilii care "l-au vazut" pe Dumnezeu Tatal cu o barba alba pana in pamant .

Edited by JurasikMan, 03 September 2017 - 16:53.


#23
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Da, eu de exemplu privesc foarte bine, dar la efectul de shake al camerei tinute in mana + zoom-ul + la un moment dat norii din background care btw ne spun ca exista curenti (chiar daca mai sus) e aproape imposibil sa afirmi ceva 100% cert. Sansa ca tu sa te inseli Jurassik e mult mai mare.

#24
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
daca aparea la rusi il ocheau si spargeau. Au mai facut ei.

#25
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Mie imi pare rau ca omul a trebuit sa plece la munca. In fine, nu e cea mai spectaculoasa filmare, dar e ciudat. Over and out.

#26
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Sper sa vina un OZN deasupra Parlamentului si sa ii duca departe in Univers pe toti locatarii.



ON: Cazul L.A. este un mare fake, ca de altfel toate supozitiile legate de OZN-uri si extraterestri.

Edited by Daian95, 03 September 2017 - 17:49.


#27
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Pe mine m-a mirat ca nu au tras in el, americani parca au liber la arme, ma asteptam sa traga cineva cu pusca cu luneta in el.

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
@ Petran  "OZN-urile in sine daca ne-ar vizita sigur nu si-ar arata nava"
Tie nu iti este prea clara notiunea de "OZN", asa e? OZN= Obiect Zburator Neidentificat. Carevasazica, nu are nici o legatura cu "nava" sau cu "daca ne-ar vizita". Poate sa fie si o simpla piatra, aruncata in sus si neidentificata de nimeni ca piatra.

#29
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Poate că e doar un obiect zburător neidentificat,care nu înseamnă neapărat că este de origine extraterestră.

Nu tot ce este necunoscut este musai alien.

#30
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Pana acum, n-a zis nimeni ca e alien (extraterestru). Ce e alien, la urma urmei? Daca prin absurd ar cobori un crocozaur din balonul ala si-ar zice ca vine din galaxia croco3563xyz, m-ar lasa rece. Unii zic ca-i balon meteo, altii ca nu e. Cine stie, poate apare vreun comunicat zilele ce vin ca de fapt chiar era un balon meteo. N-am inteles ce era cu elicopterul ala plus ca era suspect de imobil.

Edited by Xlander, 04 September 2017 - 00:37.


#31
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ufo pe naiba...e doar o băşică ordinară... :D

#32
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
http://www.sgvtribun...-gabriel-valley

S-a lamurit misterul...cica. Un balon publicitar "evadat" al unei companii de e-cigarettes. Amazing...

Attached Files



#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Era de asteptat, zic, nu? :)
Nu cred ca o sa fie vreunu suparat ca nu a fost UFO!

View PostXlander, on 04 septembrie 2017 - 00:36, said:

Balon meteo putea fi. Are aproximativ acelasi aspect in momentul cand este in aer. https://www.google.r...Wgs_ZkBWY1FHaM:

#34
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostMembruAnonim, on 04 septembrie 2017 - 11:25, said:

Era de asteptat, zic, nu? :)
Nu cred ca o sa fie vreunu suparat ca nu a fost UFO!


Balon meteo putea fi. Are aproximativ acelasi aspect in momentul cand este in aer. https://www.google.r...Wgs_ZkBWY1FHaM:

Nu putea fi balon meteo. La altitudinea aia sunt curenti seriosi, in 7 minute trebuia sa se duca naiba un balon banal.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9v-aqz18puI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ai citit articolul? Filmarea e pe 28 august. Un elicopter apartinand de Los Angeles County Sheriff's Department a survolat obiectul. Nu a existat vreun raport catre public nici pana acum. Mai reiese ca dupa ce a stat nemiscat, a luat-o usor spre vest. A fost observat de altcineva cateva ore mai tarziu, cu aceeasi imobilitate ciudata. Articolul se incheie mentionand ca "cineva" a fotografiat un balon publicitar, intr-o zona apropiata de celalalt obiect, existand mai multi martori ce au observat balonul publicitar deplasandu-se catre Monrovia. Si se incheie:

It was not clear Sunday night whether the advertising balloon was the same object that triggered Monday's UFO sighting reports.

#35
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017
daac era asa de clar cum cred unii, oare americanii bagau 20 de pagini despre acest eveniment?

http://www.abovetops...ead1184110/pg18

eu cred ca nu bagau.

deci evenimentul nu e nici pe departe clarificat.

#36
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k_HA1OXHAPE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si un alt clip mai scurt putin mai tarziu cand obiectul incepe sa se miste, urmarit de la distanta de un elicopter.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate