Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

MARIJUANA cu bune si cu rele. Ce parere aveti ?!

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
708 replies to this topic

Poll: Canabisul (214 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu legalizarea consumului de canabis in tara noastra ?

  1. Voted Nu, nu vad nimic benefic in asta (79 votes [36.92%] - View)

    Percentage of vote: 36.92%

  2. Voted Da, in ideea ca fiecare e liber sa aleaga ce vrea (113 votes [52.80%] - View)

    Percentage of vote: 52.80%

  3. Nu ma intereseaza, fiecare e liber sa faca ce vrea (22 votes [10.28%] - View)

    Percentage of vote: 10.28%

Daca ar deveni legal consumul, ati recurge la jointuri ?

  1. Voted Da, din curiozitate, o singura data (30 votes [14.02%] - View)

    Percentage of vote: 14.02%

  2. Voted Nu, nu simt nevoia de stimulente de acest gen (128 votes [59.81%] - View)

    Percentage of vote: 59.81%

  3. Da, sistematic, in ideea ca este un stimulent necesar si benefic organismului (56 votes [26.17%] - View)

    Percentage of vote: 26.17%

Considerati ca legislatia actuala in legatura cu canabisul trebuie modificata ?

  1. Voted Nu, e foarte bine cum este acum, poate fi chiar inasprita. (82 votes [38.32%] - View)

    Percentage of vote: 38.32%

  2. Voted Da, in sensul legalizarii consumului in anumite situatii, exceptand uzul medicinal (132 votes [61.68%] - View)

    Percentage of vote: 61.68%

Vote Guests cannot vote

#271
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008
Si de ce am avea nevoie de drogati si fependenti?
Mai bine la puscarie toti drogangii si pusi la munca in mina

#272
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
aud culori

#273
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 polter, on 08 octombrie 2017 - 14:04, said:

Si de ce am avea nevoie de drogati si fependenti?
Mai bine la puscarie toti drogangii si pusi la munca in mina
cred ca cei ce se opun legalizarii drogurilor ar trebui trimisi in mina.
legalizarea drogurilor e un pas important in libertatea umana.

#274
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008
Multa libertate strica ...
Gargara asta merge la hipsteri nu la mine , eu am trait in Salajan -Ozana si o parte din adolescenta in Rahova -Intrarea Ferentari .
Nu ai ce exemple bune sa-mi dai mie de drogati cat timp am stat langa ei zilnic si am vazut mai multe droguri de cat o sa vezi tu in toata viata ta.

E tarziu dar o sa revin pe topic sa-ti explic eu cum sta treaba cu ele si cum este un drogat in discutie fata de unul lucid...

Ai tras si tu un cui si gata ,s-a urcat legalizarea la cap?

Edited by polter, 19 October 2017 - 23:34.


#275
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016
Si eu stiu o multime de drogati d-astia, mult mai multi ca tine.
Practic toti oamenii care au facut o univresitate in vest au tras iarba la un moment dat. Unii o mai fac si peste 30 de ani, altii s-au lasat, exceptind poate vreo petrecere ceva.
Toti membrii productivi ai societatilor astora, de la oameni de stiinta la bancheri, de la intelectuali la bogatasi au fumat sau fumeaza inca niste iarba, au bauyt si inca mai beau alcool.
A si bineinteles, pe linga ei o multime de loseri. Bine, o multime de loseri nu fumeaza nimic.

#276
Uteib

Uteib

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 08.06.2017
Aseara am avut bataie cu lasere, asa de buna a fost!Posted Image Posted Image

#277
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 polter, on 19 octombrie 2017 - 23:32, said:

Multa libertate strica ...

mottoul preferat al fiecarui dictator din istorie

#278
CaleaAdevarulSiViata

CaleaAdevarulSiViata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 13.10.2016

 pro-civilizatie, on 19 octombrie 2017 - 23:25, said:

cred ca cei ce se opun legalizarii drogurilor ar trebui trimisi in mina.
legalizarea drogurilor e un pas important in libertatea umana.

Clar, urmeaza legalizarea sexului cu minori indiferent de varsta, lasati domne omul liber, sa aleaga ce vrea sa faca !

Unde-i el Visinescu sa trateze dependentii de droguri ? rezultate garantate.

#279
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016
Mi-e tare greu sa inteleg care ar putea fi legatura intre sexul cu minori si un cui. Trebuie sa ai defectiuni majore ca sa vii cu d-astea. In cazul asta n-ar trebui sa te droghezi, unii au sarit de la bacon dupa niste ciuperci...

#280
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

 CaleaAdevarulSiViata, on 20 octombrie 2017 - 21:18, said:

Clar, urmeaza legalizarea sexului cu minori indiferent de varsta, lasati domne omul liber, sa aleaga ce vrea sa faca !

Unde-i el Visinescu sa trateze dependentii de droguri ? rezultate garantate.
daca minorii se bucura de act si toate masurile de siguranta sunt luate ,nu vad unde e problema.doar lucrurile care atenteaza la bunurile fizice trebuie interzise.si anume violenta ,violul si furtul.
visinescu era un tortionar criminal. sunt intristat ca inca mai are adepti.
pana la urma ,ce legatura are asta cu subiectul pe care il discutam?

#281
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 vrajitoruldinoz, on 20 octombrie 2017 - 08:40, said:

Practic toti oamenii care au facut o univresitate in vest au tras iarba la un moment dat. Unii o mai fac si peste 30 de ani, altii s-au lasat, exceptind poate vreo petrecere ceva.
SI este laudabila chestia asta? Posted Image

 vrajitoruldinoz, on 20 octombrie 2017 - 08:40, said:

Toti membrii productivi ai societatilor astora, de la oameni de stiinta la bancheri, de la intelectuali la bogatasi au fumat sau fumeaza inca niste iarba, au bauyt si inca mai beau alcool.

Si betivu spune ca dupa ce bea o dusca le face pe toate. Asa o fi, dupa ce ii intra in sange si tremura tot cand este curat.

 vrajitoruldinoz, on 20 octombrie 2017 - 08:40, said:

A si bineinteles, pe linga ei o multime de loseri. Bine, o multime de loseri nu fumeaza nimic.
Dap, aia care nu se drogheaza, nu beau si nu fumeaza sunt niste looseri. Se stie! De unde veniti, ma? Mai sunteti multi?

#282
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Depinde cum traiesti viata si cat de indroctrinat esti.
Moartea este inevitabila pentru toti, asa ca dupa ce treci de o varsta te uiti la viata ta si te gandesti ca conteaza doar cate femeie ai ..., conteaza in ce moduri ciudate ti-ai facut poftele la fel de ciudate, conteaza daca ai incercat si placerile interzise.
Atat.

#283
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunteti toti nervosi cu nervi, epave, tristi. Nu va gasiti locul. Vai de voi!
Un om citav la cap nu are nevoie de astfel de stimulente.

:puke:

 logy, on 15 octombrie 2017 - 01:12, said:

aud culori
EPIC! Posted Image

#284
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Tu iti gasesti locul? Ca eu nu imi gasesc locul. Am fost crescuti sa ne simtim prea speciali, prea perfecti.
Si in realitate toti visam la lucruri simple si tampite.
[ https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/22549979_793097704196454_7417806315264877639_n.jpg?oh=5d9bd42cde1dad3d2608c8e9d839d6ca&oe=5A827EC2 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#285
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016

 MembruAnonim, on 21 octombrie 2017 - 09:04, said:


Dap, aia care nu se drogheaza, nu beau si nu fumeaza sunt niste looseri. Se stie! De unde veniti, ma? Mai sunteti multi?

Aici ai spus-o bine. Inca nu am intlnit in viata mea un om cu care sa merite sa schimbi 2 cuvinte care sa nu faca macar una din astea. Nici macar unul. Si cunosc mii de oameni din zeci de tari.

 MembruAnonim, on 21 octombrie 2017 - 09:04, said:

SI este laudabila chestia asta? Posted Image


Nu e nici laudabila nici altfel. Doar este.
Numai ca cum arata si ce se faca in occident fata de ce se face la noi se vede destul de usor.

#286
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008

 pro-civilizatie, on 21 octombrie 2017 - 08:57, said:

daca minorii se bucura de act si toate masurile de siguranta sunt luate ,nu vad unde e problema.doar lucrurile care atenteaza la bunurile fizice trebuie interzise.si anume violenta ,violul si furtul.
visinescu era un tortionar criminal. sunt intristat ca inca mai are adepti.
pana la urma ,ce legatura are asta cu subiectul pe care il discutam?
Sa inteleg ca esti pro pedofili mizand pe "daca minorii se bucura"?
Iti recomand sa nu mai fumezi , poate o programare la un psiholog.
Cat despre topicul asta ....poti sa te pui in cur si-n cap ,pe forum nu rezolvi nimic cu legalizarea drogurilor, nici populatia in marea ei majoritate nu e de acord .
Avem deja destule probleme in socitetate , nu vrea nimeni mai multe , avem destui betivi la volan si nu vrea nimeni sa mai complice viata cu niste drogati...
Nu mai zic de faptul ca PSD a eliberat un numar mare de puscariasi si a redus pedepsele ...asa ca ne asteapta iadul pe strada incat te uiti din metru in metru in spate sa nu -ti iei una in cap .Nu vrea nimeni sa amplifice fenomenul cu un drogat care trece la nivelul urmator si nu are finante sa -si bage in vena.

Daca vrei sa experimentezi , treci prin Ferentari.

Valabil si pentru traba aia cu bautul sau fumatul ...ca nu merita stat de vorba cu unul care nu a facut una din ele macar , tot Ferentari recomand , e plin de filozofi acolo ...

Si nu mai comparati ce este peste granita cu Romania ,  chiar nu se vede diferenta mare de mentalitate si economia de kkat , sau politica de furt facuta de infractori ?
Nu are rost ...


Cat despre tine ca user , daca te lauzi pe forum ca bagi droguri sau militezi pentru pedo ... eu zic ca ar trebui sa se faca o incercare de a alerta autoritatile pentru a verifica preventiv daca nu cumva esti un pericol pentru societate...

Edited by polter, 21 October 2017 - 09:44.


#287
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

 argonaut, on 02 septembrie 2017 - 13:06, said:


Potrivit statisticilor, marijuana este cel mai consumat drog în România.
Am mari dubii că se consumă mai multă cânepă în dauna alcoolului și a tutunului.

Adevărul e că la noi canabisul tradițional se îngera sub forma a diverse produse. Abia recent a crescut numărul de fumători, de când cu prohibiția din anii  '90 de pe vremea țapului. Prohibiția avea rolul de a scoate românia de pe harta producătorilor de cânepă. Paradoxal țapul a făcut mai mult rău țării decât Iliescu, aceste fiind și motivul pentru care lumea a votat din nou Iliescu.

Anyway, nu ar exista piedici pentru legalizarea sau măcar dezincriminarea consumului de canabis la ora actuală în România altele decât legăturile PSD cu mafia locală și internațională care face trafic și care ar fi afectată de o astfel de decizie.

#288
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 dragne2017, on 02 septembrie 2017 - 13:13, said:

vad ca va stiti cu astea.
voi ce fumati?


Si de la cine le procurati ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate