Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

AM - aixam, ce trebuie sa fac? AJUTOR!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Nicolescuc112

Nicolescuc112

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2017
Salut am minunata vârstă de 15 ani și peste 2 luni pot sa dau de permis AM, dar doresc sa fac școală pe o mașină aixam deoarece doresc sa obțin carnetul am doar pentru o mașină aixam, am nevoie neapărat de un transport și o mașină aixam am fii perfecta, dar nu vreau sa fac școală pe un moped / motocicleta vreau pe o mașină aixam se poate discuta cu cei de la școală? Știți vreo școală în București care ar avea o mașină aixam?

#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

 CerbulCornel, on 02 septembrie 2017 - 09:49, said:

Ce e ala aixam? Pune o poza.
un fel de lastun, mai evoluat tehnic, dar cu motor mai duduitor decit lastunul. chiar mi-am pus intrebarea de ce nu-l aranjaza mai silentios, avind in vedere ce motoare sub 50 cm3 se gasesc ..

#3
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Esti cumva sado-maso?
I-a un Aixam si plimba-te in afara orasului cu el pe DN unde toti circula cu 90 km/h si tu cu 50 km/h sa vezi ce rapid iti umpli frigiderul cu "carne"
Pe ultimul pe care l-am prins cu Aixam in afara orasului aproape l-am bagat in sant
Mortii ei de tiriflisca si sofer de duminica sa circule cu ea pe DN auzi tupeu la el

Edited by Nytro84, 02 September 2017 - 10:02.


#4
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Fiule cauta pe google masina aixam scoala soferi Bucuresti si o gasesti.

Daca au nu cred ca ies cu ea pe strada, doar poligon. Nu stiu daca au vreuna cu comenzi duble.

Ai idee cat costa masinutza?

#5
Nicolescuc112

Nicolescuc112

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.09.2017

 CerbulCornel, on 02 septembrie 2017 - 10:01, said:

Fiule cauta pe google masina aixam scoala soferi Bucuresti si o gasesti.

Daca au nu cred ca ies cu ea pe strada, doar poligon. Nu stiu daca au vreuna cu comenzi duble.

Ai idee cat costa masinutza?

Lool chiar am găsit, ms, era așa de ușor :))))))

#6
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Vezi ca sunt 2 categorii de microcaruri. Una limitata la 4KW si la 45km/h care se conduce cu AM, alta limitata la 15KW (aprox 20cp), fara limitare de viteza (prind in jur de 90KM/h) care se conduce cu B1. Daca ai nevoie de mai mult de 45km/h, fa B1. Masinile de 20 de cai le identifici usor dupa faptul ca au numere normale, nu numere galbene. Altfel, arata la fel ca alea de 4KW.
https://www.olx.ro/i...tml#:d36502fa1a
https://www.olx.ro/i...tml#:d36502fa1a

Altfel, daca cea de 45km/h iti e suficienta iti recomand A1, nu AM.
De ce A1 si nu AM, pt ca A1 iti va folosi si dupa 18 ani pt ca poti conduce scutere sau motociclete de 125 cu el.
AM si B1 devin inutile dupa ce iei B-ul, nu si A1.

 r_murphy, on 02 septembrie 2017 - 09:58, said:

un fel de lastun, mai evoluat tehnic, dar cu motor mai duduitor decit lastunul. chiar mi-am pus intrebarea de ce nu-l aranjaza mai silentios, avind in vedere ce motoare sub 50 cm3 se gasesc ..
Motorul e de 400-500 cm3, nu de 50 pt ca e diesel si la diesel nu se aplica restrictia de capacitate ci doar de putere (4KW) si v max (45 kmph). Nerestrictionat are in jur de 20 de cai si se conduce cu B1, cum am zis.

Edited by underb, 02 September 2017 - 10:20.


#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce faine is masinile astea , ma batea gandul sa-mi i-au una pt carat legatura de morcovi de la piata dar is asa de scumpe ca nu merita .

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

 underb, on 02 septembrie 2017 - 10:09, said:

pt ca e diesel si la diesel

nu stiam, asa se explica galagiunea galagistica a motorului :(

totusi, pentru mers pina la scirbici, drum de 5-10 km prin oras, parerea mea, este perfecta .. daca nu ar dudui asa ..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate