Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Neglijenta deschidere usa

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006
Cum s-a intamplat: am "parcat" masina in spic, ca si celelalte masini, pe marginea unei strazi, asteptam pe cineva, moment in care o domnisoara a parcat si dansa in dreapta masinii mele. La iesirea din vehicul, dansa a deschis portiera la maxim, lovindu-mi usa spate a masinii mele. Am iesit din masina, destul de nervos, recunosc, i-am reprosat d-soarei ca este din categoria miserupismului, dar am facut si un gest cam necugetat, I-am aratat cu usa mea cum se deschide corect si cum nu. Fiind un Duster cu o tabla proasta, masina d-soarei a capatat pe langa zgarietura, si o infundatura, ce-i drept, mai mare decat la mine. Acum, eu mi-am asumat vina, dar dansa a vrut neaparat sa sune pe cineva care sa constate. Ok, zic eu, astept si vedem cum rezolvam. Nu mica mi-a fost mirarea cand o masina de Politie a oprit langa noi, intreband daca noi am sunat la 112. Ok, asta e, d-soara s-a panicat, nu a stiut, primeste amenda pt solicitarea nejustificata. Am mers la Politie, am dat declaratii, am primit ambii autorizatie de reparatie si copii dupa asigurarile fiecaruia. Ambii avem mentionat in PV al fiecaruia ca nu ne-am asigurat la deschiderea usilor. Eu nu as duce masina la service pt acea infundatura mica, dar daca d-soara se hotaraste s-o repare pe asigurarea mea, pot oare sa aflu mai devreme decat martie anul viitor, cand expira asigurarea actuala?

#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 [i_unit], on 31 august 2017 - 19:13, said:

dar am facut si un gest cam necugetat, I-am aratat cu usa mea cum se deschide corect si cum nu. Fiind un Duster cu o tabla proasta, masina d-soarei a capatat pe langa zgarietura, si o infundatura, ce-i drept, mai mare decat la mine. Acum, eu mi-am asumat vina,

Stai ca nu pricep.
Adica tu ai vrut sa ii demonstrezi cum se deschide corect usa si le-ai lovit a doua oara?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 31 August 2017 - 19:17.


#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Pai stai putin. De ce amandoi aveti trecut ca nu v-ati asigurat la deschiderea usilor? Nu inteleg logica prin care soferul iese pe usa din spate dreapta.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pana la anul cand reinoiesti asigurarea, se pot shimba multe.
Pacat ca domisoara nu a mai avut curaj sa povesteasca cum au decurs lucrurile. Oricum are nota 10 pentru prezenta de spirit.

Edited by pasilla, 31 August 2017 - 19:20.


#5
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
s ar putea sa nu fie cosiderat de catre cei de la asigurari accident deoarece :

Articolul 75
Accidentul de circulatie este evenimentul care intruneste cumulativ urmatoarele conditii:
a)s-a produs pe un drum deschis circulatiei publice ori si-a avut originea intr-un asemenea loc;
b)a avut ca urmare decesul, ranirea uneia sau a mai multor persoane ori avarierea a cel putin unui vehicul sau alte pagube materiale;
c)in eveniment a fost implicat cel putin un vehicul in miscare

iar punctul c nu este intrunit, iar cei de la soc. de asigurari despagubesc doar daunele produse din accidente (fara a lua in cosiderare ca tu ai lovit intetionat usa celuilalt).

bafta

Edited by cstrifu, 31 August 2017 - 19:26.


#6
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Daca era vreun  onorabil posesor de haudi sau beemve sigur nu-i aratai cum se deschide usa.

Totusi un control psihologic n-ar strica.

Edited by alexa32, 31 August 2017 - 19:23.


#7
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Doamne in ce lume traim.

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Jammalan-the-Prophet, on 31 august 2017 - 19:17, said:

Stai ca nu pricep.
Adica tu ai vrut sa ii demonstrezi cum se deschide corect usa si le-ai lovit a doua oara?
Magistral, nu? Posted Image

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 Kroghy, on 31 august 2017 - 19:18, said:

Pai stai putin. De ce amandoi aveti trecut ca nu v-ati asigurat la deschiderea usilor? Nu inteleg logica prin care soferul iese pe usa din spate dreapta.
cred ca "I-a aratat cu usa mea cum se deschide corect si cum nu" lovind si el cu usa lui masina domnisoarei :)

@[i_unit]: cel mai probabil te va suna asiguratorul sa verifice spusele domnisoarei, atunci cand va deschide dosar de dauna.

#10
Iuda_zaRoadrunner

Iuda_zaRoadrunner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 13.12.2014
op, data viitoare sa iti bagi capul intre usa si incuietoare cand faci demonstratii :v

#11
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006
Da, recunosc, am fost nervos, am ciuda pe miserupisti de bunurile altora, e primul semn capatat pe usi de a carui provenienta stiu. Sunt un om calm si calculate de altfel, la orice control psihologic am iesit bine (armata, scoala de soferi). Nu e cazul sa ma judecati pentru ca mi-am iesit din fire, nu am ranit si adus injurii nimanui, nu am lovit cealalata masina cu vreun obiect contondent, pur si simplu pe moment am vrut sa-I arat ca nu asa se deschide o usa, larg, de parca am fi cu totii obezi, moment in care usa spate dreapta a lovit aripa fata stanga a celeilalte masini. Nu vorbim de niste semen vizibile decat daca te uiti in lumina, ambele fiind Dacia, recunoscute ca fiind slabe si sub actiunea unei muste. De altfel, d-nii politisti abia s-au abtinut sa rada, vazand pt ce au fost chemati.

#12
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Asa de bine i-ai aratat cum se deschie usa corect si cu grija, ca i-ai infundat tabla. Super! Norocul tau ca domnisoara a fost de treaba, ca le putea spune celor chemati prin 112 ca ai fost agresiv, violent si ca ai amenintat-o.

#13
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Era un film, odata.

Unul, voia sa-i arate altuia cum a vrut sa se sinucida si la reconstituire, se sinucide pe bune ...

Posted Image

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 sylvius, on 31 august 2017 - 19:32, said:

Era un film, odata.

Unul, voia sa-i arate altuia cum a vrut sa se sinucida si la reconstituire, se sinucide pe bune ...

Posted Image
3 politisti cad cu masina in prapastie si mor.
Cati politisti au murit?
6.
Urmatorii 3 la reconstituire. Posted Image

#15
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006
D-soara nu a stiut ca nu se suna la 112, nu mai acuzati violenta.

#16
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

 barbosa, on 31 august 2017 - 19:32, said:

Norocul tau ca domnisoara a fost de treaba, ca le putea spune celor chemati prin 112 ca ai fost agresiv, violent si ca ai amenintat-o.
Probabil ca asta a si spus dar tot si-a luat amenda.

 alexa32, on 31 august 2017 - 19:23, said:

Daca era vreun  onorabil posesor de haudi sau beemve sigur nu-i aratai cum se deschide usa.
Bine spui, respectul de sine avand o masina buna primeste respect si de la altii, si invers.

Edited by Kroghy, 31 August 2017 - 19:38.


#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 [i_unit], on 31 august 2017 - 19:13, said:

Cum s-a intamplat: am "parcat" masina in spic, ca si celelalte masini, pe marginea unei strazi, asteptam pe cineva, moment in care o domnisoara a parcat si dansa in dreapta masinii mele.
Ai pus topic pe forumul avocatilor diavolului,esti vinovat din nastere....

#18
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006

 barbosa, on 31 august 2017 - 19:32, said:

Asa de bine i-ai aratat cum se deschie usa corect si cu grija, ca i-ai infundat tabla. Super! Norocul tau ca domnisoara a fost de treaba, ca le putea spune celor chemati prin 112 ca ai fost agresiv, violent si ca ai amenintat-o.

Te asigur ca daca usa trece de prima oprire, de o scapi din mana, va lasa cu siguranta semn pe usa unei Dacii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate