Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Calatorii bebelus UK - alte state europene

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Timp de inca un an da, poti merge doar cu cartea de identitate. Dupaia probabil pasaport  si viza cu taxe de macar 100 de lire, interviu si cine stie ce alte formalitati.

#20
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdanaciu, on 01 septembrie 2017 - 11:35, said:

Sa citesti astea, asa ca sa vezi cum sta treaba cu tara asta (UK):

http://www.independe...e-a7919146.html
si
http://www.independe...6-a7923506.html

Dar mai ales trebuie sa-ti spun ca e o idee foarte proasta sa calatoresti cu un bebe.
Cred ca nu va dati seama la ce va inhamati si mai ales implicatiile asupra sanatatii atat a lui bebe dar si pentru voi.
Eu personal cred ca ar trebui interzisa deplasarea unui copil de pana in 3 ani cu mai mult de 100 km fata de domiciliu.
Dar voi sunteti parintii voi hotarati, numai ca sper sa nu fie pe principiul: eu l-am facut, eu il omor!
draguta, cumnata mea (nemtoaica originala) venea aproape in fiecare luna in Romania, prin anii 90 cu copil de citeva luni (intr-un fel de cosulet) cu autocarul sau trenul! Si a crescut sanatos, blond si cu ochii albastri!

View PostLunaCrystal, on 29 martie 2018 - 22:12, said:

Timp de inca un an da, poti merge doar cu cartea de identitate. Dupaia probabil pasaport  si viza cu taxe de macar 100 de lire, interviu si cine stie ce alte formalitati.
asta-i din capul tau sau ai o sursa serioasa??

Edited by tytysor, 31 March 2018 - 20:13.


#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu am o sursa, dar presupun ca deasta ies din UE pentru a putea pune vize, cum erau si inainte de UE si cum sunt si in prezent vize pentru cei din afara UE, spre exemplu pentru moldoveni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate