Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Huawei mate 9 PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
zapptorres

zapptorres

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 22.03.2014
Am de mai putin de o saptamana acest telef . excelent. nu mai are nimeni?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aşa, şi?

#3
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Unul dintre cele mai interesante telefoane ale momentului din punctul meu de vedere. Cateva impresii despre el? Baterie? camere foto? Display?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Huawei Mate 9 Pro - greu cu căutarea asta.
Sună frumos specificaţiile, dar nu-mi place că e copiat după Samsung (dealtfel, în pozele din sursa link-ului chiar este comparat cu un Samsung). Lipsa de personalitate caracterizează mai toate smartphone-urile de azi.
Dezavantaje: lipsa slotului pentru card de memorie; baterie nedetaşabilă; fără radio FM; nu este rezistent la apă şi praf; ecran mediocru calitativ (SG J2 şi S6 Edge fiind peste, cu mult).

#5
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
Voiam impresiile unui utilizator.  Specificatiile sunt foarte bune dar pretul este foarte mare pt un Huawei. Eu il vad interent pentru dual sim, baterie mare, buton amprenta pe fata si poate pentru camerele Leica.
Designul imi place.
Slot de card nu imi trebuie atunci cand telefonul are 128 gb memorie interna.
De baterie nu are sens sa mai spunem ca nu e detasabila, oricum toate telefoanele noi vin asa.
Radio... se poate si fara.
Rezistenta la apa si praf  era buna, mai ales ca e un telefon foarte scump.
De display nu stiu de ce spui ca e mediocru.

Edited by [mc]xtrem, 31 August 2017 - 11:22.


#6
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Mie-mi place mai mult Mate9 decat Mate9 Pro ...
Vorba unora, prea seamana cu Samsung.

#7
zapptorres

zapptorres

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 22.03.2014
Impresii ( nu l-am puricat f f f tare) tne-ti cont ca nu am varsta pt jocuri si mess si whats......
- camera buna nu excelenta , nu stii f bine unde focalizeaza
- bateria nu excelenta, se incarca de la 19% la 100% in cca 1,5- 2 ore, cam prea repede , renunt la incarcatorul rapid si voi folosi unul normal sa vad ce se intampla.
- ecran excelent
- viteza de miscare ff buna
- memorie libera daca nu tii poze si video stocate cca 105Gb
- mie imi creaza probleme sincronizarea cu conturile mail google imi incarca contactele iar setarile de la contacte nu stiu sa uneasca adresa de email cu nume pt. numar telef.

Mai vedem . Nu mai poseda nimeni asa ceva?  De la ei vreau pareri.

#8
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Ador părerile celor care nu au avut telefonul în mână. Este puțin peste IPhone 7 și Samsung S8 care le am în familie. Se mișcă excelent, ecran super, receptivitate tactila deosebita mai ales la senzorul de amprentă. Se încarcă sub 1 oră de la 5-10%, carcasa metalică îi conferă robustețe concretă. La 128 GB nu cred că mai ai nevoie de card separat. 6 GB de memorie sunt mai mult decât suficienți pentru multitasking. Dual Sim pentru cine are nevoie, nu l-am testat. Aplicațiile curg fluent, video inclusiv 4k se vede foarte bine. Nu m-a interesat că nu e rezistent la apă sau că nu are radio (nu ascult pe telefon), de altfel poți asculta radio pe internet. Nici o problemă cu sincronizare, mi-a sincronizat inclusiv parolele de wifi. Bateria mă ține cca 1,5-2 zile în condiții normale (vorbit decent personal plus job, date mobile 75% din timp, Bluetooth 100%, Wi-Fi 25%, joculețe clasice cam 15-20 minute).  Am analizat foarte atent înainte să îl cumpăr și sunt foarte mulțumit de el. Mi-am dorit un telefon puternic, cu memorie mare, ecran oled bun, carcasă metalică solidă, amprenta bună și altele. Cumpărat de la eMAG.

Ah, uitasem de cameră. Poze foarte bune în lumină ok și medii în lumină slabă fără blitz. Focalizează ok și auto dar mai ales manual.

#9
zapptorres

zapptorres

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 22.03.2014
Salut, revin
- camera buna spre f. buna pt. un tel
- bateria ori nu este f performanta , ori sistemul ( nu am multe aplicatii care ruleaza , cu net cand imi trebuie, far facebook. whats,...........) nu este f optimizat.
- se incarca ff repede , cu incarcatorul lui 20-30% la 100% in cca 2 ore, cu un incarcator allview cred ca de 1 sau 2 A in 4 ore.Nu stiu daca este f bine , o baterie " fortata" se descarca cum se incarca adica repede.
- arata superb dupa gustul meu, desi i-am pus o armura pe spate , si (inca n-am montat-o) sticla pt. ecran
- se misca super repede.
- senzor amprenta excelent

Edited by zapptorres, 18 September 2017 - 08:40.


#10
micul_

micul_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.04.2010
Salut. Ma bate gândul sa îl cumpăr și eu deși e un pic peste bugetul meu. Oscilez între el și Mate 9, voi pe care l-ați alege?

#11
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Mie imi place mai mult cel simplu ...

#12
zapptorres

zapptorres

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 22.03.2014

View Postmicul_, on 22 septembrie 2017 - 09:56, said:

Salut. Ma bate gândul sa îl cumpăr și eu deși e un pic peste bugetul meu. Oscilez între el și Mate 9, voi pe care l-ați alege?
salut ,
nu pot sa-ti dau sfaturi despre 9 ca nu=l stiu decit din reviewuri..................

#13
micul_

micul_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.04.2010

View Postshymano, on 22 septembrie 2017 - 11:34, said:

Mie imi place mai mult cel simplu ...
Da, sincer și mie. Dar mi se pare cam mare și îmi e sa nu fie incomod de ținut în buzunar.

#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Mergi in magazin si probeaza-l ...
Nu-ti da nimeni in cap daca il bagi in buzunar pentru 2-3 secunde.
Eventual soliciti asta in mod expres, imposibil sa nu poti proba in acest fel.
Eu am P9 ... Mate9 este ceva mai mare decat asta, dar l-am tinut in mana indeajuns incat sa imi dau seama ca ma pot obisnui cu el repede.
Tot asa, si mie mi se parea ca e prea mare ...

Edited by shymano, 22 September 2017 - 20:12.


#15
micul_

micul_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 14.04.2010

View Postshymano, on 22 septembrie 2017 - 20:11, said:

Mergi in magazin si probeaza-l ...
Nu-ti da nimeni in cap daca il bagi in buzunar pentru 2-3 secunde.
Eventual soliciti asta in mod expres, imposibil sa nu poti proba in acest fel.
Eu am P9 ... Mate9 este ceva mai mare decat asta, dar l-am tinut in mana indeajuns incat sa imi dau seama ca ma pot obisnui cu el repede.
Tot asa, si mie mi se parea ca e prea mare ...
Da, o sa ma duc sa vad cum sunt ambele modele.

#16
zapptorres

zapptorres

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 22.03.2014
Mai bine va duceti pe subforumul pt. Mate 9.

#17
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 28.11.2001
Cum sta la capitolul baterie?

#18
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Butonat normal aproape 2 zile

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate