Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Rent-a-car In Frankfurt calatorie in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvrajitoruldinoz, on 18 octombrie 2017 - 03:43, said:

E temporar, d-aia. Nu stiu care e limita de timp. Masina o ridici gata inmatriculata de la poarta.
Iti dai seama ca nu-s nemtii prosti sa refuze niste oameni care vor sa vina la ei in tara sa sparga niste bani in Germania in loc sa-i dea vreunui dealer dintr-un fund de stat american. Gasesc ei o metoda.

Ce vrei si tu bere?

#74
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016

View PostTsunnnami, on 18 octombrie 2017 - 02:36, said:

i-auzi una:
Stii ca sunt state in care viteza limita e de 80 nu?
Daca nu stii iti zice sensei, fusei pe ele si tare placut a fost

i-auzi doua:
Daca zici ca esti in State stii ca amercanu nu cumpara cu banii jos.
El ia masina noua cu 0% financing

i-auzi trei
Vama cui o lasi

I-auzi patru:
Shipping-ul si taxele de shipping, brokerul etc, cui le lasi?

I-auzi cinci:
Tu cum faci cand cumperi o masina, te duci si o iei sau o verifici in prealabil?
Daca are stergatorul rupt? Astepti langa ea-n concediu inca 2 saptamani sa vina alta cu un stergator bun?

I-auzi sase.
Ce mai negociezi? Dealer-ul STIE ca tu nu poti refuza masina. Nu ai luxul negocierii, asa ca nu-mi vinde mie mere stricate

I-auzi sapte:
Unde gasesti tu bilete de avion cu $600? Da un exemplu. Nu cu avion cu elice

I-auzi opt
Ce mai faci in caz de accident? Ti se da alta masina?

Toti sunteti zmei cand e vorba de "afaceri" dar nici unu n-ati face si nici n-ati facut.
Vrei masina japoneza? Ce te costa sa cumperi in America
Cu ce negociezi la Lexus ca acolo poti negocia ca nu esti tinut de masina respectiva, faci si un concediu cu masina inchiriata in Europa.
Creier de american nu am mirosit inca p-aici

Da de ce nu citesti tu linkul al ape care ti l-am dat eu si tot pui intrebari aiurea.
Masina se cumpara la normal. Te duci la dealer, faci test drive, dai comanda, spui ca vrei european delivery, semnezi acte, faci finantare, restul e identic. Dealerul e bucuros ca desi nu face cine stie ce bani nu-i apare masina la quota, deci a vindut ceva suplimentar cu minimul de timp, fara sa o tina in parcare etc.
Dupa aia la data de te duci la BMW si iti salti masina. Cred ca iti da si un tur de fabrica. Ceri un port unde o lasi (ai o lista), te dai cu ea in Europa, ajungi cu ea la port, o lasi acolo (detaliile cu tranportul shuttle in oras, vine unul si ti-o ia de la hotel nu le stiut dar e evident foarte simplu si eficient si convenabil). Masina vine cu vaporul si te cheama dealrul la el peste o vreme.

Hai ca deja trebuie sa ma platesti la cite informatii ti-am dat pe care le gaseai cu un google.

#75
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015
Bine trimite si tu adresa
Nu glumesc

#76
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015
Si se termina si aventura romaneasca...
E timpul sa inceapa adevarata vacanta...

2300 hours
Linz, Austria

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate