Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Va pup din Caraibe - am castigat la loterie!

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Dragii mosului sper sa va bucurati pentru mine, asa cum eu ma bucur ca am plecat in Caraibe folosind cardul Provident, pana imi intra banii de la loterie!

Si daca nu va bucurati, eu tot ma bucur de bucuria mea!

Nu m-am considerat niciodata foarte norocoasa, dar iata ca am castigat la loterie 600 000 $!

Nu doar ca am castigat un sac de bani, dar nu imi aduc aminte sa fi participat la aceasta loterie, deci sunt dublu norocoasa!

Va pup pe botic, si sper sa castig si miliardul! Pazea!
Dau funda!

Quote

AUSTRALIA LOTTO LOTERIA INC.
DE ATRIBUIRE EMAIL CASTIGATOARE NOTIFICARE DE ATRIBUIRE PREZENTARE CENTRU:
AUSTRALIA

DATA: 29/08/2017
REF: 575061725
LOT: 8056490902/188
CÂȘTIGĂTOARE NR: KB8701 / LPRC

FELICITĂRI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Noi, LOTERIA AUSTRALIA LOTTO INC placerea de a va informa cu privire la loterie premiu câștigătoare, care a fost lansat vineri,  29 August 2017 de către programul Loteria Australia International. Acesta a fost bazat pe o selecție complet electronică a câștigătorilor, folosind adresa de e-mail obținute din țări managerii lor de e-mail și furnizorii de servicii. Email-ul este atașat la numărul de intrare 8056490902 575061725 6741137002 Număr Serie / Număr de lot 8056490902/188. Acest lot a atrage numerele norocoase după cum urmează 4-13-33-37-42 numărul de bonus de 17, care, în consecință, a câștigat la loterie în a doua categorie. Prin urmare, suma forfetară de US $600,000.00 (ȘASE SUTE DE MII UNITED DE STAT DE DOLARI) în creditul de numerar a fost aprobat pentru tine cu codul de referință Ref: ILP / HW 47509/15 din premiul numerar total al US$ 4,800,000.00 (PATRU MILIOANE, OPT SUTE DE MII DOLARI), împărțită între opt câștigători norocoși în această categorie. Toți participanții au fost selectați printr-un select sistem de e-mail automat de la nouăzeci și un milion de adrese de e-mail primite din America Latină, Australia, Statele Unite ale Americii, Europa, Orientul Mijlociu, Africa și Oceania, ca parte a programului nostru de promoții internaționale, care este organizat special pentru toate țările peste lume. Această loterie a fost promovat și sponsorizat de conglomerat de companii multinaționale, ca parte a responsabilității lor sociale a cetățenilor din comunitățile în care acestea au baze operaționale.

Tragerea la sorți face parte din începutul nostru miza ani de mare de un miliard, TREI SUTE DE MILIOANE DE DOLARI UNITED STATE (1.3 MILIARDE DE $ S.U.A) remiză internațională a câștigat anual de către persoane fizice norocoase din întreaga lume.

Dar partea cea mai șocantă a întregului proces este că noi primim un apel telefonic de la Băcanu Adriana-Florina din București, care ne-a contactat deja, citând numărul dvs. de referință pentru a revendica premiul, prin aceasta spunând că ești mort.

El a pretins a fi urmatoarea ta-de-rude și au cerut să transmitem premiul pentru el. Dar, pentru că noi nu vrem să facă nici o greșeală, de aceea ne contactam încă o dată, dacă nu ești mort ca acest om a pretins în mod fals, voi sfătui să răspundeți acest e-mail cât mai curând posibil

Pentru a revendica premiul, pur și simplu contactați agentul nostru în taxa pentru a depune cererea dumneavoastră.

NUME: Barrister Mary Joe
EMAIL: [email protected]

Va rugam sa ne transmiteti oferta dvs. de referință, lot și numărul de câștigătoare, care se află în colțul din stânga sus al acestei notificări, precum și numele, prenumele, adresa și numărul de telefon pentru a ne ajuta să localizați fișierul cu ușurință. Din motive de securitate, va sfatuim toți câștigătorii să păstreze aceste informații confidențiale din partea publicului până când cererea dumneavoastră este procesată și premiul pentru tine. Aceasta face parte din protocolul nostru de securitate pentru a evita revendicarea dublă și nejustificată profitând de acest program de bază non-participant sau personal neoficial. Notă, toate premiile trebuie revendicate în termen de cel mult 30 de zile de la primirea informațiilor CÂȘTIG. În caz contrar, toate fondurile vor fi returnate ca și în cele din urmă nerevendicate donate în scopuri caritabile.

Felicitări încă o dată, de întregul management și personalul AUSTRALIA LOTTERY INTERNAȚIONAL pentru toți câștigătorii noștri norocoși în acest an. Vă mulțumim pentru a fi parte a acestui program de loterie de promovare.

Cu sinceritate,

Dna LISA Addisson
(Coordonator).
Vă rugăm să vă puteți contacta numai [email protected] pentru a primi premiul de câștigător: Încălcarea confidențialității din partea câștigătorilor va avea ca rezultat descalificarea.

MULȚUMIRI:
DE MANAGEMENT, AUSTRALIA LOTTO LOTTERY INC.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Și eu care voiam sa te rog sa facem o afacere :))))) cu cine sa mai fac amu dacă plecați...

#3
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
lol...Posted Image

#4
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

 Adm, on 30 august 2017 - 21:48, said:

Quote

Încălcarea confidențialității din partea câștigătorilor va avea ca rezultat descalificarea.
Not anymore .. Posted Image

Edited by jmek4you, 30 August 2017 - 21:51.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
prea tarziu, ai incalcat confidentialitatea, te-au descalificat

#6
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,875
  • Înscris: 15.12.2009

 Adm, on 30 august 2017 - 21:48, said:

Dragii mosului sper sa va bucurati pentru mine, asa cum eu ma bucur ca am plecat in Caraibe folosind cardul Provident, pana imi intra banii de la loterie!

Si daca nu va bucurati, eu tot ma bucur!
Nu m-am considerat niciodata foarte norocoasa, dar iata ca am castigat la loterie 600 000 $!

Nu doar ca am castigat un sac de bani, dar nu imi aduc aminte sa fi participat la aceasta loterie, deci sunt dublu norocoasa!

Va pup pe botic, si sper sa castig si miliardul! Pazea!


Eşti mic copil!

Eu am câştigat deja miliardul. Şi nu o singură dată :P

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Era cat pe aci sa cred ca vrei sa faci reclama mascata. Felicitari ! Te-ai "dat" cu un congloez.
Nu era mai bine sa algei aria Fun ? Nu prea cunosti SP:)

Edited by pasilla, 30 August 2017 - 21:55.


#8
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
asta mi-a facut seara Posted Image

"Dar partea cea mai șocantă a întregului proces este că noi primim un apel telefonic de la Băcanu Adriana-Florina din București, care ne-a contactat deja, citând numărul dvs. de referință pentru a revendica premiul, prin aceasta spunând că ești mort.
El a pretins a fi urmatoarea ta-de-rude și au cerut să transmitem premiul pentru el. Dar, pentru că noi nu vrem să facă nici o greșeală, de aceea ne contactam încă o dată, dacă nu ești mort ca acest om a pretins în mod fals, voi sfătui să răspundeți acest e-mail cât mai curând posibil"

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pe mine m-a amuzat maxim partea asta

dacă nu ești mort ca acest om a pretins în mod fals, voi sfătui să răspundeți acest e-mail cât mai curând posibil

asa ca daca nu ai participat, tot esti castigator, iar daca nu esti mort, raspunzi la mail.

 pasilla, on 30 august 2017 - 21:51, said:

Nu era mai bine sa algei aria Fun ? Nu prea cunosti SP:)

aria e perfect aleasa, e vb de scam online, adica .... my digital life

#10
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
(ȘASE SUTE DE MII UNITED DE STAT DE DOLARI)

Ce de verzisori.

#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu e nimic funny intr-un astfel de scam

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Printul nigerian a incercat sa invete romana corecta gramatical dar nu prea i-a iesit...

#13
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,875
  • Înscris: 15.12.2009

 MarianG, on 30 august 2017 - 21:55, said:

(ȘASE SUTE DE MII UNITED DE STAT DE DOLARI)

Ce de verzisori.

Atâta poate IA în materie de traduceri. De aia îl creditez pe Noam Chomsky Posted Image

https://www.tor.com/...e-future-of-ai/

Edited by Naoto, 30 August 2017 - 22:01.


#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007

 RealThing, on 30 august 2017 - 21:53, said:

asta mi-a facut seara Posted Image
"Dar partea cea mai șocantă a întregului proces este că noi primim un apel telefonic de la Băcanu Adriana-Florina din București, care ne-a contactat deja, citând numărul dvs. de referință pentru a revendica premiul, prin aceasta spunând că ești mort.
El a pretins a fi urmatoarea ta-de-rude și au cerut să transmitem premiul pentru el. Dar, pentru că noi nu vrem să facă nici o greșeală, de aceea ne contactam încă o dată, dacă nu ești mort ca acest om a pretins în mod fals, voi sfătui să răspundeți acest e-mail cât mai curând posibil"
am eu o vaga banuiala ca asta e Fifi! Posted ImagePosted Image

Edited by STARTREK1, 30 August 2017 - 22:00.


#15
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
De la o vreme eu sunt invidios. Sa ne spui cum a evoluat afacerea dupa ce trimiti mesajul ala de posta electronica.

#16
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Dany_Darke, on 30 august 2017 - 21:55, said:

aria e perfect aleasa, e vb de scam online, adica .... my digital life
Sunt  greu de observat ":" si ")", iar titlul topicului -Va pup din Caraibe - am castigat la loterie!- nu prea este "educativ".

Edited by pasilla, 30 August 2017 - 22:02.


#17
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GTbs-l_xHM0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Și eu care aveam de gând să mă fac acționar sau partener sau ce o mai fi la Softpedia.Posted Image
Acum 0 șanse.

P.S.:
Tot ne bucurăm pentru norocul pe care l-ați avut.

P.S.2
Cineva să-i spună lui Dumnezeu că se poate câștiga la Loto și fără să joci!Posted Image
Spoiler

Edited by ASCENDED, 30 August 2017 - 22:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate