Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Caine bandit!

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,998
  • Înscris: 29.09.2008
Si al meu fura papucii, asa a facut de cand a aparut. Au trecut 2 ani si nu s-a plictisit, daca ii uit la usa ii gasesc in culcusul lui, noroc ca nu ii mai roade. Noi am incercat tot ce am auzit repelant, otet, ardei iute, nu are nicio treaba. Oricum la noi nu asta e problema mare cu el, al meu e din ala cu picioare scurte si sapa. Face niste gropi prin curte de nu iti vine sa crezi ca a sapat doar cu picioarele alea scurte,cand il privestinzici ca e teleghidat ce viteza are.

#20
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Asa facea si al meu (cainele...).
La inceput am pus in hol un raft mai inalt sa nu ajunga apoi dupa ce a inceput sa cresca i-am inchis tot in hol intr-un dulapior etc. dar cel mai bine este sa aiba o jucarie cu care  sa se joace sau sa roada la ea.Cu timpul s-a dezvatat si nu au fost probleme.A observat ca nu e voie  si  ii lasa in pace dar uneori cand e in toane bune si are chef cauta si tot cauta si daca gaseste un papuc il aduce pana aproape de  tine si apoi fuge si se face ca ploua.Ne distram de numa , numa... sa ai grija de El si o viata frumoasa sa aveti.

#21
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View Postrobert8197, on 30 august 2017 - 19:59, said:

http://imgur.com/BAq8i9n
El este banditul
@CerbulCornel este un fel de casa de vacanta.
Cainele asta si-a ales rau stapanul, pt ca aici stau 4 saptamani pe an Posted Image)
cred ca este un alt animal, o alta specie noua, nu seamana cu un cainele.

#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Cred ca iti fura pantofii ca sa-ti simta mirosul, sa aiba impresia ca esti cu el. Si eu am adoptat o catelusa  chihuahua in urma cu multi ani  si atunci cand plecam de acasa imi lua vreun tricou sau un pantalon si se cuibarea in el.

#23
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postrobert8197, on 30 august 2017 - 19:59, said:

@CerbulCornel este un fel de casa de vacanta.
Cainele asta si-a ales rau stapanul, pt ca aici stau 4 saptamani pe an Posted Image)

Te rog zi-mi ca nu-l lasi asa...aiurea pe catel. Cauta-i un stapan...

#24
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
pastreaza catelu daca s-a aciuiat pe langa tine, o sa iti para bine la un moment dat.Si cateaua mea(viszla) roade ce apuca, de aia nu mai las papuci afara la indemana ei.Sapa si a mea cate o groapa cand apuca, la un moment dat ma pusca rasul, e 4x4, cu toate labele sapa.Asta e tipic cainilor, daca il pastrezi la un moment dat te obisnuiesti.

#25
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Si ai mei au patit la fel cu un caine... si l-au pastrat ani buni pana a murit de batranete. Caine foarte loial, pastreaza-l!

#26
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012
...și povestea se repetă!
(o pății și io la fel...)
al meu e mare, negru și urât: nici DRAKKU nu mai intră-n curte fără voia mea!!!
(culmea e că pe uliță nici miau nu zice nimănui, dar în curte devine dragon!!!)

#27
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,998
  • Înscris: 29.09.2008
Si noi cand ne-am facut casa erau prin santier cativa caini. Unul dintre ei a ramas aproape permanent intre zidurile in constructie, dupa un timp nu mai vroia sa iasa de acolo, ma sunau muncitorii ca le e frica sa intre la finisaje ca ii maraie. Pe mine ma urmarea pana obosea, plecam cateodata cu inima stransa cand il vedeam in retrovizoare cum alearga dupa masina.
Dupa ce ne-am mutat acolo evident a ramas stapan, l-am vaccinat, deparatizat, ulterior si castrat pt ca fugea si se batea cu alti dulai dupa camp [a venit fara o ureche si muscat tot].
Spre iarna a mai aparut si o creatura mica mica [asta cu picioare scurte], intra mereu pe sub poarta si dormea cu Tomi in culcus.
Sotul nu prea era de acord sa avem 2 caini [pe primul nu mai aveam cum sa il facem sa plece :)], asa ca am decis sa nu il alungam pe pitic pe frigurile alea si vedem la primavara ce om face. Acum a trecut 1 an jumate si ambele javre sunt tot pe aici, aia mica nu am mai dat-o ca s-a imbolnavit de babesioza si dupa ce m-am luptat cu perfuzii si medicamente m-am atasat foarte tare de ea [creatura din poze].

Attached Files



#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sa nu va amorteasca gatul:

Attached Files



#29
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Felicitari, Dell99 ! Ai un frumos catel welsh corgi. Nu o fi chiar rasa pura dar seamana foarte bine. Si regina Angliei are caini corgi. Uite mai jos poza unui corgi de rasa. Cel din stanga e cardigan welsh corgi iar cel din dreapta ecranului e pembroke welsh corgi.

Attached Files


Edited by Freddy12, 31 August 2017 - 11:08.


#30
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Asta da caine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate