Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Steaua și Rapid vor fi televizate în Liga a 4-a

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
- Cei de la UEFA sunt in continuare victimele colaterale ale unor escroci
dovediti in justitie . Articolele de mai jos sunt relevante :


http://www.stelianmu...este-un-trisor/

http://www.cristians...ofoliul-becali/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CG3rXbMqmtU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/blIDxi6509E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Th2h8WbfdNg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WLHl-UB9HYI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lBF0RXSBXRs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marluck, 30 August 2017 - 22:45.


#20
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007
Asta cu Steaua lui Becali mi se pare cea mai mare teapa data de stat.
"Ia echipa, bagi tu bani ca noi nu avem cum si joci la noi pe stadion! .... Nu vrei sa platesti chirie majorata? Fraiere, ai semnat ca primaru si nu ai verificat actele, acum ramai cu buza umflata!"

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postnecolae, on 30 august 2017 - 18:00, said:

Steaua ? Poate wc boroi...

Adevarata Stea este cea patronata de Becali, joaca in cupele europene si Liga 1, si este comentata de Mocanu & Draghici & Mironica & Alexandru la ProTV.

View PostMateiEvi, on 30 august 2017 - 18:18, said:

Adevarata Steaua este FCSB, adevarata Universitate Craiova este prin Divizia D? Si Rapidul?

Adevarata Steaua este echipa care castiga candva meciuri,respect si popularitate.Adevarata Steaua avea loc la masa granzilor.Adevarata Steaua era nelipsita din competitiile europene.
Cea de acum,indiferent de nume,palmares,proprietar,cioban,etc.,este un surogat sportiv,o jucarie prea mare in mainile unui diletant incult,fatarnic,ipocrit si troglodit.

Dar nu despre asta trebuie sa vorbim,ci despre faptul ca vor fi televizate meciuri din liga a patra.Dupa parerea mea,aceste meciuri nu vor fi cu nimic mai prejos decat majoritatea meciurilor din liga intai.
Iar audienta ligii intai tinde de foarte multe ori spre zero.Am vazut,meteoric ce-i drept,meciuri fara spectatori sau doar cu cateva zeci de spectatori.Asta spune multe.Este consecinta directa a magariilor facute,gen asta-i adevarata echipa,aia are palmares,aialalta are steagul si a treia are numele.Si ne mai miram ca nu exista rezultate?Eu ma mir ca mai exista fotbal in Romania.

Edited by adisz, 31 August 2017 - 11:32.


#22
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View PostMMMMM, on 30 august 2017 - 16:11, said:

Mai degraba echipa lui Fecali pare clona

Esti idiot? Cum sa fie clona, din moment ce echipa este fosta echipa detinuta de cSA si AFC?! =)))))) CSA -ul a infiintat o echipa noua in liga 4, deci astia sunt clone. Steaua e doar in liga 1, fcsb sau STeaua!!

Postare editată de 'alfa_alfa': 2 puncte și 3 zile suspendare. Poate înveți să te adresezi cum trebuie colegilor de forum...

Edited by alfa_alfa, 31 August 2017 - 15:29.


#23
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Steaua este numai UNA, cea ce a castigat Cupa Campionilor si care joaca acum in Liga Europa . Daca nu avea palmares trebuia sa o inscribe ciobanu in ultima liga si nici nu avea dreptul in urmatorii ani sa joace in cupele europene. Clona armatei este doar o clona ordinara.

#24
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Corect! Steaua patronata de Becali este singura echipa continuatoare a vechii sectii sportive a CSA si AFC. Detine locul in liga 1, lot de jucatori si palmares (conform uefa) restul sunt aberatii facute de Lacatus si cativa sclaveti aserviti comunistilor din armata!

#25
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,734
  • Înscris: 20.10.2015
Steaua adevarata e a lui Becali.

#26
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Chiar nu cred ca are rost discutia "care e steaua adevarata si care nu" aici! Puteti sa o faceti in alta parte. Ideea topicului era alta, legata de faptul ca am ajuns sa televizam si liga a 4-a, asa ca nu e chiar un lucru rau pentru televiziuni si nu numai, chiar si pentru jucatori, aceste "scindari" ale echipelor cu traditie.

Universitatea Craiova a lui Mititelu e tot in Liga a 4-a in seria doljana sub numele de FC U Craiova 1948. Are parte de suporteri destui si probabil vor bate tot ce prind.

De asemenea, Petrolul Ploiesti (care a luat si palmaresul), Farul Constanta, Otelul Galati, Universitatea Cluj (idem Petrolul) sunt in Liga a 3-a, prima si ultima cu sanse mari de promovare in Liga a 2-a avand in vedere ce loturi de jucatori au.

In Liga a 4-a in seria bucuresteana se vorbeste de o schimbare de regulament care sa permita promovarea a doua echipe, astfel Academia Rapid Bucuresti (viitor FC Rapid Bucuresti din octombrie) ar putea promova la brat cu FC Steaua Bucuresti (zisa si CSA Steaua sau Steaua Armatei), daca schimbarea de regulament se va adopta.
De asemenea, se mai afla acolo Venus Bucuresti si Carmen Bucuresti, doua echipe istorice si desfiintate de comunisti, dar nu au mari sanse de promovare.
Echipa ACS FC Dinamo Bucuresti a lui Nicolae Badea e doar o clona pentru a-i forta mana lui Ionut Negoita de la adevaratul Dinamo sa ii plateasca o datorie mai veche. Am vaga impresie ca Nicolae Badea va avea ceva treaba si pe la DNA curand, dar asta e o alta discutie si nu are rost.
Mai exista si vreo 3 echipe Progresul Bucuresti, dintre care una a decis sa nu se mai inscrie. Nu s-a dovedit momentan care e continuatoarea FC National Bucuresti, dar cu siguranta nu e echipa Progresul Spartac. Mai degraba cealalta, AS Progresul Bucuresti.
Pe langa acestea, mai exista si FC Sportul Studentesc Bucuresti, in aceeasi serie, dar cu slabe sanse de a se bate la promovare. Un alt club, ACS Victoria Bucuresti nu are vreo legatura cu fostul club detinut de militie in perioada comunismului. Este doar o coincidenta nefericita de nume.
O alta echipa istorica a revenit acum cativa ani, iar actualmente evolueaza in Liga a 2-a, aflandu-se chiar in fruntea clasamentului cu sanse reale de promovare in acest an. Ripensia Timisoara ar putea fi a 3-a echipa a Timisoarei in Liga 1 in ultimii ani. Sau au avut mai multe? :))

#27
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006

View PostSilviudeep, on 31 august 2017 - 11:46, said:

Esti idiot?
...

Imi este jena sa-ti raspund.
Banuiesc ca as avea sperante desarte sa astept niste scuze.

#28
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Vreau si eu o dovada ca meciurile vor fi televizate, nici Steaua, nici Rapid si nici cele doua televiziuni nu au anuntat nimic referitor la asta.

#29
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
http://www.gsp.ro/fo...ile-519591.html

https://zona-av.blog...om-isi.html?m=1

Chiar e dubios că nu s-a anunțat nimic și mâine sunt meciurile.

#30
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
- Maine joaca Nationala cu Armenia , si e posibil ca sa apara si unele surprize televizate .
La Digi chiar nu se mentioneaza nimic in seara asta despre meciurile din liga a-4-a.
Tot pe Stadion in Ghencea e mai bine in prima etapa ! Posted Image

Attached Files


Edited by marluck, 31 August 2017 - 20:31.


#31
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

View Postalekz31, on 31 august 2017 - 18:03, said:

Vreau si eu o dovada ca meciurile vor fi televizate, nici Steaua, nici Rapid si nici cele doua televiziuni nu au anuntat nimic referitor la asta.
Dolce a anuntat la stiri!

#32
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View Postmarluck, on 31 august 2017 - 20:02, said:

- Maine joaca Nationala cu Armenia , si e posibil ca sa apara si unele surprize televizate .
La Digi chiar nu se mentioneaza nimic in seara asta despre meciurile din liga a-4-a.
Tot pe Stadion in Ghencea e mai bine in prima etapa ! Posted Image

Normal ca pe stadion e mai bine, am abonament la Steaua! Posted Image  Dar eram curios, caci stirea aparuta in gsp.ro nu a fost confirmata de nimeni. Totodata, in programele celor doua televiziuni nu apar cele doua meciuri de maine.

Edited by alekz31, 31 August 2017 - 21:35.


#33
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Meciul rapidului va fi transmis azi in direct de dolce sport 2 http://www.dolce-spo...olce-sport.html

Pe de alta parte, Digi nu a anuntat nimic in legatura cu transmisia meciului celor de la CSA steaua!

#34
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
- Din pacate inca nu am aflat (inca) daca DigiSport va transmite si meciul Stelei de la ora 17 !
- Sa nu ne abatem de la subiectele din dezbatere si sa evitam confuziile , mai ales ca asa cum
este si normal justitia primeaza si este deja echivoca , chit ca inca nu toate deciziile au fost
aplicate de catre federatia de fotbal din Romania si inca se tergiverseaza din diverse motive
anumite aspecte deja decise la procesul dintre clubul militar si clubul escrocului din lumea
interlopa Gh. B.
- Suporterilor fecesebisti eu unul le urez toate bune , trofee si cupe si pe cat posibil si sa nu
se mai lege de alte cluburi si alte echipe cu care chiar ca nu au nimic in comun , decat poate
plagiatul , care in anumita masura are justificare in starea de confuzie din ultimii 14 ani  .....

- Iata cateva sumare spicuiri doar , restul in link .
..................................................
3. FC Fcsb a fost obligata sa isi schimbe numele si la FRF

Decizia judecatorilor obliga FC Fcsb si sa faca schimbarea de nume la federatie, in termen de 30 de zile de la RAMANEREA DEFINITIVA A SENTINTEI.

4. FC Fcsb trebuie sa schimbe numele paginii de Facebook si al siteului

Echipa lui Becali nu a facut aceste modificari nici azi.

5. Palmaresul Stelei apartine DOAR CSA STEAUA BUCURESTI!

Citat din motivare:

“Clubul Sportiv al Armatei “Steaua” detine exclusivitatea: … d) palmaresului inregistrat de catre sportivii si echipele clubului in competitiile in care au participat.”

http://www.steaualib...-numele-steaua/

Edited by marluck, 01 September 2017 - 12:22.


#35
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Daca tot ai continuat cu marsavia numita CSA Steaua, adica clubul sportiv armata steaua, clubul de fotbal al comunistilor militari, club ce cica are drept de folosinta a numelui steaua castigat in instant deoarece au inregistrat acest nume ca marca, ceea ce inseamna ca pot produce parizel marca steaua dar asta nu inseamna ca nici o alta echipa din Romania nu poate folosi acest nume.
Castigatoarea cupei campionilor este numai una, Steaua Bucuresti a lui Becali.
Si nu sunt  stelist, nu a fost niciodata, sunt doar roman si nu-mi plac hotiile. Hotii din armata sa-si vada de armata lor.

#36
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
- Doar sa nu uit sa mentionez ca (ironia lucrurilor) banii cu care a finantat clubul AFC , Gh.B
i-a escrocat tot de la Armata Tarii in '99 , in complicitate cu V. Babiuc (ministru) si gr. de trista
reputatie D. Cioflina , si practic pagubind statul de facto cu o suma impresionanta de dolari .
Din pacate insusi gloriosul nostru capitan , Tudorel Stoica , a pus-o clar ca nu se doreste nici
in prezent aflarea adevarului fiind in continuare diferite complicitati tacite , inclusiv din minister
si club , fiindca mirosul banilor lui Gh. B, a corupt destui trepadusi si din cei mai sus mentionati .
Doar cele 3 persoane au facut inchisoare insa ......
...................
Maiorul Aurel Ivan a amintit un alt episod, o 'sponsorizare' a lui Gigi Becali către MapN. Era vorba
de bani pentru modernizarea Monumentului Eroilor Aerului situat în Bucureşti, Piaţa Aviatorilor.
"Cred că înainte de Ziua Aviaţiei, care este pe 17 iunie, la Ferma Roşia a venit Becali George
însoţit de tatăl său (probabil) cu un autoturism personal, marca Mercedes şi mi-a lăsat într-o
sacoşă degradată o sumă de bani. Acesta mi-a relatat că în sacoşă se aflau 100 milioane lei
pe care să-i predau domnului general Săndulescu Ion, acesta relatându-mi totodată că
urmează să se deplaseze cu şeful SMAVA la Timişoara, la mitingul aviatic din ziua de 17 iunie
1996

http://evz.ro/afacer...ii-1038200.html

http://www.newsjs.co...rC9ApKVmFmZfCM/

- Am plecat la meci pe Ghencea , toate bune , daca se televizeaza cu atat mai bine .
Forta Steaua in Ghencea , Succes Romania diseara la meci !

Edited by marluck, 01 September 2017 - 14:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate