Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Probleme cu placa video probabil

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Alinin

Alinin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.07.2014
salut, ma jucam azi pe laptop si i am dat un pumn si acum asa apare in orice joc, lol ,cs go hearthstone etc
http://postimg.org/image/osul27nxx/
ce e de facut? inafara jocurilor merge ok. daca dezinstalez driveru de la placa video merg jocurile(oribil dar nu apar toate chestiile alea)

#2
popescudani

popescudani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.03.2017
Cred ca e de la cabluri sau de la placa video:)) e Incorporata sau dedicata ?

#3
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
Oricat ti-am explica noi ce s-ar putea sa aiba si ce e de facut, ma indoiesc ca un individ care da cu pumnul intr-un laptop il poate repara singur, mai ales ca problema e hardware.
Deci:
1. Du-l la un service.
2. Nu mai fi ghiogar.

#4
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
De la cabluri nu e, atunci ar aparea si in windows. Probabil supraincalzire, cand ai lovit poate s-a miscat heatsinkul. Incearca un downclock la GPU si memoria video daca e placa dedicata si eventual niste drivere mai vechi.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostAlinin, on 30 august 2017 - 13:26, said:

salut, ma jucam azi pe laptop si i am dat un pumn si acum asa apare in orice joc, lol ,cs go hearthstone etc
http://postimg.org/image/osul27nxx/
ce e de facut? inafara jocurilor merge ok. daca dezinstalez driveru de la placa video merg jocurile(oribil dar nu apar toate chestiile alea)
Ce sa rezolvi tu ? daca rezolvarile tale sunt cu pumnul ! ti-a picat FPS-ul sub 60 la CS: GO si ai luat laptopul la bataie  ?
de cand se strica software (driver), daca dai cu pumnul intr-un hardware ?

Edited by stlk, 30 August 2017 - 14:59.


#6
Alinin

Alinin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.07.2014
e incorporata placa video.
nu cred ca e de la supraincalzire,,l am stins l am aprins si tot la fel face.
daca am driveru instalat si merge naspa si fara nu mai face toate chestiile alea ...adica se misca jocu nu ramane asa ca in poza

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostAlinin, on 30 august 2017 - 13:26, said:

ma jucam azi pe laptop si i am dat un pumn
"The force is weak with this one .... "

View PostAlinin, on 30 august 2017 - 13:26, said:

ce e de facut?
Schimbat placa de baza (sau placa video, daca e modulara) .... oricum, ia-ti un desktop. E mai ieftin sa spargi tastaturi de 10 lei decat laptopuri.

#8
Alinin

Alinin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.07.2014

View Poststlk, on 30 august 2017 - 14:58, said:

Ce sa rezolvi tu ? daca rezolvarile tale sunt cu pumnul ! ti-a picat FPS-ul sub 60 si ai luat laptopul la bataie  ?
de cand se strica software (driver), daca dai cu pumnul intr-un hardware ?
m am enervat la joc si de asta am dat cu pumnu nu ca a picat fpsu sau altceva. dar asta nu are relevanta. puteam sa zic ca l am scapat din pat sa evit discutia

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostAlinin, on 30 august 2017 - 14:59, said:

m am enervat la joc si de asta am dat cu pumnu nu ca a picat fpsu sau altceva. dar asta nu are relevanta. puteam sa zic ca l am scapat din pat sa evit discutia
...unu care se enerveaza in halul asta nu ar trebui sa faca reparatii de niciun fel !  Ca sa repari trebuie sa ai rabdare si calmitate !

Edited by stlk, 30 August 2017 - 15:07.


#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostAlinin, on 30 august 2017 - 14:59, said:

m am enervat la joc si de asta am dat cu pumnu nu ca a picat fpsu sau altceva. dar asta nu are relevanta. puteam sa zic ca l am scapat din pat sa evit discutia
Ok, vezi sa nu te enervezi si pe ma-ta cand nu-ti da bani de spart pe tigari.
Si iti recomand calduros o vizita la psihiatru.

Cat despre solutie tehnica, treci pe desktop, plaseaza monitorul si carcasa in spatele unui panou de plexiglas de 10cm si cumpara-ti niste periferice de 10 lei bucata. Asa scapi cu daune minime cand mai ai crize de nervi.

Edited by Hider141, 30 August 2017 - 15:18.


#11
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Prea tare replica, nu am putut sa ma abtin ! Posted Image Posted Image P.S Trecerea de la laptop la desktop este cam grea pana te obisnuiesti. Probabil i-a cazut laptop-ul pe jos si s-a dilit placa video sau o parte din display !

Edited by EmyBoss7, 30 August 2017 - 15:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate