Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Cheile Nerei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
oscarsaxa

oscarsaxa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.02.2016
cum pot sa intru mai usor pe traseul Nera cascada Beusnita ochiul Beiului si prin ce localitati.
Exista vreo varianta si prin orasul Anina -Steiredorf?

Am uitat sa mentionez ca mijlocul de transport este cu masina

#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Cascada Beusnita - Anina catre Bozovici. Este langa drum.
Ochiul Beiului - te intorci catre Anina dar faci stanga-Oravita-Ciclova-Ilidia-Socolari-Potoc. Din Socolari sau Potoc este drum catre ochiul Beiului.

#3
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Colegu @bomba...., vezi ca le confunzi....
Beusnita este tot la Ochiu' Bei, ce zici tu la Bozovici este Cascada Bigar!
Tot la Cheile Nerei mai este si "Lacul Dracului", accesibil doar pe jos.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Asa e, greseala mea.

#5
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017
sa nu te astepti la lucruri iesite din comun.
cascadele nu prea au apa, de ex.

#6
dnysterian

dnysterian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.10.2017
Eu am trecut de doua ori pe langa acea cascada BIGAR locul 3 in lume(ziice lumea) si abia a 3-a oara ne-am dat seama ca este in acel loc. Fiind la un loc inalt in clasament autoritatile au decis ca nu este nevoie de marcaje suplimentare sa nu se creeze aglomeratie de turisti. In fine....am gasit-o si am oprit sa vedem cascada nr 3 in lume. Am vazut-o.....poze ca tot omul...... am plecat cu intrebarea care o am si in ziua de azi DE CE locul 3 cum zic unii? Mult mai mult mi-a placut cascada Beusnita iar ca sa ajungi la ea mai dai si de lacul Ochiul Beiului
Insa ceva de vis sunt Cheile Nerei facute de la Lacul Ochiul Dracului pana in Sasca Romana prin tuneluri

Edited by dnysterian, 14 October 2017 - 02:28.


#7
gimi1122

gimi1122

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.05.2006
Pentru a ajunge la cascada Beusnita si lacul ochiul Beiului trebuie sa jungeti in satul Potoc din care veti intra pe drumul către chei urmând indicatoarele din sat. Drumul este asfaltat pana intr-o zona de răscruce unde se afla și o parcare dar se poate continua cu masina pe un drum neasfaltat pana la campingul Valea Beiului după care se urca pe jos pe o poteca marcata cam 45 min pana la cele doua obiective. Traseul l-am făcut de doua ori inclusiv cu copii mici deci este ceva pentru incepatori.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate