Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Discuții despre programele Intact (Antena 1, Antena Stars, Antena 3, Happy, ZU TV)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru a evita off-topic-ul de pe thread-ul despre reîmprospătarea canalelor PRO, voi continua aici:

View Postnecolae, on 28 august 2017 - 17:42, said:

La Intact doar Antena 1, Happy și ZU contează.
Stars și 3 sunt mizerii.

View Postronuquet, on 28 august 2017 - 17:49, said:

Sunt mizerii pentru tine . Stars si 3 sunt foarte ok si mai ales A3 e prima printre audiente.

Antena Stars e un canal de mahala, fără supărare. Despre Antena 3 nu comentez. Însă de departe, Happy nu mai seamănă deloc cu vechea Euforia Lifestyle TV. Până să vină „mama telenovelelor” la Intact, Euforia avea o grilă decentă, iar serialele sud-coreene erau un plus (nimeni nu mai difuza așa ceva, în afară de TVR, dar acolo erau cu tematică istorică). Acum Happy arată ca un Acasă Zombie, dar parcă totuși nu le iese.

Edited by alfa_alfa, 29 August 2017 - 11:57.


#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Ce mi s-a parut cea mai tare smecherie din mass-media post-decembrista a fost facut de antena3: au facut un sef de stat sa le faca reclama gratuita - un sef de stat tembel ce-i drept, dar totusi sef de stat.

Unii spun si ca sunt mai mereu primii prezenti cu reporteri la evenimentele importante.

Chiar daca nu urmaresc antena3 (am urmarit doar in saptamana cand dobitocul mi-a cerut sa nu urmaresc antena3), merita toata admiratia.

Edited by OriginalCopy, 29 August 2017 - 12:01.


#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Singurul care are o linie atractiva (raportat la celelalte din trust) e Happy. Filmele artistice sunt de familie si parca reclamele nu sunt asa intrusive (cum sunt la A1). Pe Zu nu ma uit.

A3 a deviat enorm de la ce inseamna stiri (in 2 ani au evidentiat prostitutia in Media), A1 copiaza Pro TV (in sensul ca e in cautare de formate internationale care sa rivalizeze, dar la productii proprii sunt pulbere), ZU e ...Zu (muzica prefer sa o vad pe VH1, mai rar pe celelalte canale, parca videoclipurile nu mai au inspiratia textului).

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Majoritatea posturilor de teapa celor enuntate au content care nu face banii, nu sunt educative (nici macar distractive) bat campii in mod regizat si ar trebui scoase in afara legii de autoritatile statului.

Edited by rosix, 29 August 2017 - 14:52.


#5
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Asa e dom'le nu ne place, sa se inchida!

#6
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Televiziunea sa devina monopol de stat!

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Si sa aiba maxim 2 ore de emisie pe zi!

#8
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Antena 1 - emisiuni de duzină și știri de dugheană.
Antena Stars - Posted Image
Antena 3 - așa-zisul canal de "știri", echivalentul Russia Today.
Happy Channel - Acasă TV reloaded, nimic special. Posted Image
ZU TV - canal de publicitate cu muzică și emoticoane.

#9
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
SI TOTI CARE DORESC ÎNCHIDEREA POSTURILOR RESPECTIVE DUSI LA NEBUNI SI ÎNCHISI LA USA FĂRĂ CLANȚĂ!

Edited by valy277, 30 August 2017 - 18:40.


#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
A1 mi se pare un post prafuit, pentru varsta a 3-a. Au o grafica si niste promouri foarte sterse. Emisiunile n-as putea sa spun ca sunt mult mai proaste decat la concurenta, in sensul ca nu ma uit foarte mult nici la ei nici la Pro TV :P Singura emisiune mai OK mi se pare Te cunosc de undeva, dar si asta e slaba fata de ceea ce fac italienii cu acelasi format.

A3 n-am mai urmarit de cand dadeau Jay Leno :P Badea imi face efectiv greata, nu pot sa-l urmaresc. Gadea cam la fel. Iar stirile prefer sa le vad in alta parte.

La celelalte posturi ma uit din an in paste. Nu ma omor dupa barfe sau telenovele, iar muzica de pe Zu imi e aproape imposibil de ascultat. Din ce am vazut totusi la ele, imi pare ca au o grafica destul de obosita, le-ar trebui un refresh in stilul Pro. Si, dupa cum au obiceiul, probabil in cateva luni o vor face :P

#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Pe vremuri Antena 1 difuza filme şi seriale ca lumea. Acum de ce nu mai fac asta?   :huh:

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
1. pentru ca NU SE MAI FAC "dilme si seriale ca lumea";
2. pentru ca alea de duzina aduc mai multa audiental
3. pentru ca directorul de programe prefera sa dea banii pe show-uri cu urlaturi (vezi pct. 2) etc etc etc.

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,838
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdjl, on 10 septembrie 2017 - 00:26, said:

Pe vremuri Antena 1 difuza filme şi seriale ca lumea. Acum de ce nu mai fac asta?   Posted Image
Pentru că investesc banii ăia în showuri tâmpite. Evident se produc încă seriale și filme foarte bune dar pentru Antene nu contează. :)

#14
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Ce poți să discuți despre posturile Intact? Propagandă PSD la maxim!
Părerea mea generală despre fiecare post Intact:
Antena 1 - Încearcă să copieze Pro TV dar nu prea le iese. Emisiunile sunt foarte slabe, chiar dacă achiziționează formate bunicele. În plus, au și Acces Direct, care nu înțeleg cum mai continuă în 2018. „La Măruță” și „Teo Show” sunt mult mai ok decât Acces Direct.
Antena 3 - PSD. Totuși, este puțin mai ok decât România TV(cel puțin în timpul zilei). Seara, mai ales dacă are Gâdea emisiune, e jale...
ZU TV - Slăbuț post, dar parcă e mai bun decât Kiss TV...
Happy - Nu urmăresc deloc. Nici măcar din curiozitate nu am dat pe el.

#15
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Unele emisiuni cu Gadea chiar imi plac, spre exemplu cea cu Dan Negru a fost interesanta. Dar da, cand o iau pe aratura schimb postul.

Antena 1 macar are emisiuni, Pro TV e full de filme... nu mai ai nimic ce sa urmaresti.

Zu e un simplu post romanesc de muzica, e mai bun decat Kiss pentru ca nu se aude infundat.

Happy e mai ok decat Pro 2, are emisiuni si din cate am inteles si niste telenovele de calitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate