Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dezvoltarea Capacitatilor.

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostArishia, on 18 septembrie 2017 - 13:10, said:

Deci doar de prosti prind blestemele. De un om inteligent niciodata. Incearca sa devii mai inteligenta si nici nu va mai prinde de tine vreun blestem vreodata, nici cele care deja au fost lansate asupra ta nu vor mai avea nici o putere. Ti-am spus sa studiezi hipnoza sa vezi cum actioneaza pt ca blestemele sunt plasate prin hipnoza. Acum este treaba ta.

Edited by Testosteron, 18 September 2017 - 13:33.


#146
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Lasa-l la boala de blestem si da-i incolo pe toti tipii dubiosi, cat timp te invarti in jurul tampeniilor n-o sa scapi de ele, eject cu toti si toate din viata ta. Scurt pe doi: linie si de la capat, rupe cu trecutul si concentreaza-te pe ce ai zis ca vrei sa faci in viata, daca tot o sa cochetezi cu paranormalul n-o sa scapi in veci si-n pururi, nu te mai teme atata de blesteme ca Dumnezeu nu are mintea prostilor care le fac. Ca a zis, ca a facut, ca ti s-a parut, ca nu intelegi, ca se intampla ciudatenii, ignora orice ar fi.
Tine distanta si or sa piara toate de la tine, problema nu e ca exista ci ca le hranesti in capusorul tau, tare-ti mai place sa le bagi in seama, leapada-te de toate si gata. Cand le atragi e normal sa vina.
Cum vrei sa fii happy daca iti injectezi in fiecare zi otrava cu paranormale? Cand sa mai ai timp sa te ocupi de viitorul tau daca toata ziua te gandesti la vraji si victime?

De acuma hipnoze....din lac in put, domle, daca fata a zis ca are treaba cu viitorul ei, ce pana mea ii recomanzi hipnoza, ce sa faca cu ea? Nu e si asa destul de bulversata? Posted Image

Edited by Ayami, 18 September 2017 - 13:46.


#147
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostAyami, on 18 septembrie 2017 - 13:44, said:


De acuma hipnoze....din lac in put, domle, daca fata a zis ca are treaba cu viitorul ei, ce pana mea ii recomanzi hipnoza, ce sa faca cu ea? Nu e si asa destul de bulversata? Posted Image
Pentru ca blestemele sunt induse prin hipnoza si doar prin intelegerea fenomenului hipnozei vei scapa definitiv de blesteme. Daca nu intelegi ce-i hipnoza si cum functioneaza ea va fi mai greu. Eventual poti scapa printr-o credinta zdravana in Dumnezeu, asa cum o ai tu, dar atunci ai sarit din lac in put in sensul c-ai scapat de una si ai dat de alta.

#148
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Stiu si eu, insasi afirmatia "intelegerea fenomenului hipnozei" e dubioasa din start, nu sa te mai apuci sa intelegi fenomenul, ce e de inteles la hipnoza? Ai sau nu capacitatea asta din nastere, ma rog, poate tu stii mai bine cum vine treaba. Dupa cum ai observat, nu i-am recomandat decat "sa-si curate mintea" de ganduri bolnavicioase si sa se apuce sa-si construiasca viitorul, cand ai vreo treaba de facut nu mai timp de blesteme&shit. Realitatea cruda, atentia focusata pe treburile curente e cel mai bun medicament, in timp se linisteste.
Dupa ce s-o echilibra cat de cat sufleteste poate sa devina credincioasa, sa studieze hipnoza sau ce o mai vrea. In starea asta de sensibilitate crescuta in care e acuma, orice paranormal, credinta sau hipnoza o da peste cap si mai tare.
Zic si eu.

#149
Arishia

Arishia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.08.2017
eu nu inteleg ce este asa greu de inteles? Eu am inteles punctele voastre de vedere: Pe scurt spuneti: Dale draq de blesteme, nu te mai gandi la paranormal, vraji etc.

BUN!! AM FACUT ASA!!! Ce a iesit din asta? NIMIC!!!!! Tot rau merg lucrurile.

#150
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostArishia, on 18 septembrie 2017 - 15:08, said:

eu nu inteleg ce este asa greu de inteles? Eu am inteles punctele voastre de vedere: Pe scurt spuneti: Dale draq de blesteme, nu te mai gandi la paranormal, vraji etc.

BUN!! AM FACUT ASA!!! Ce a iesit din asta? NIMIC!!!!! Tot rau merg lucrurile.

Explica ce inseamna ca "lucrurile merg rau".

#151
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013

View PostArishia, on 18 septembrie 2017 - 15:08, said:

eu nu inteleg ce este asa greu de inteles? Eu am inteles punctele voastre de vedere: Pe scurt spuneti: Dale draq de blesteme, nu te mai gandi la paranormal, vraji etc.

BUN!! AM FACUT ASA!!! Ce a iesit din asta? NIMIC!!!!! Tot rau merg lucrurile.
Doamne, ce ai facut cand numai despre asta vorbesti?
Apropos, am vazut pe unu dimineata la o terasa, avea o bere in fata si vorbea singur de numa-numa, tipul era imbracat decent, chiar dichisit dar conversa cu Dumnezeu-stie-ce fantome din capul lui.
Doar nu ai ajuns si tu in faza asta si ti-o ia mintea razna de una singura? Ia domle si traieste, fugi de anturajul ala dubios si traieste linistita, face mintea ce vrea sau ce-i comanzi tu?

Acuma nu te sperii [poate da, putin Posted Image ], dar daca tot cauti obsesiv carcalaci , apoi sa fii sigura ca la un moment dat chiar o sa-i vezi. Las-o in mama ei de treaba, e asa greu sa te concentrezi pe alte lucruri, cand te-am intrebat de viata ta ai zis o multime de lucruri frumoase, cand mama ciorilor te apuci de treaba?

Edited by Ayami, 18 September 2017 - 15:31.


#152
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Si nu te mai speria ca numai greutatea ta e cea mai mare din lume, sunt oameni incercati mai greu. Daca te ajuta cu ceva, afla ca exista multi oameni care trec prin fel de fel de cosmaruri, fel de fel de greutati dar le trec cu rabdare si un pic de intelepciune. N-o sa-ti spuna nimeni prin ce a trecut in viata lui pentru diverse motive.
Sa-ti spun secretul vietii: echilibrul. La tine s-a cam distrus, care e problema [vorba lu Tariceanu]? Orice abatere de la natural se repara, fereasca Dumnezeu de faza in care devine ireversibila treaba.
Daca o sa te uiti atenta in jurul tau, o sa vezi prea putini oameni echilibrati, majoritatea is falsi, isi ascund slabiciunile ca sa para nu stiu cum in fata oamenilor. Apa de ploaie.
Deci, in rezumat, cel mai scump pe lume e normalul, normalitatea e sfanta. Cand vrei sa faci, sau sa pari, sau sa devii ceea ce nu esti deja intri in suferinta, oricum ar fi.

Acuma zi si tu, ce palaria mea ti-au trebuit table, blesteme, spirite si paranormal? Ce faci cu ele? Chinui, asta folosesti.
Cauta normalitatea si, daca da Dumnezeu si o s-o gasesti, o sa intelegi sensul vietii.
Restul e abureala dureroasa.

Edited by Ayami, 18 September 2017 - 16:52.


#153
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Cat is e de ortodox habotnic si, cateodata, parca mi-e ciuda de unii yoghini la ce detasare ajung, domle au unii un echilibru si o stare de liniste ceva de invidiat.
Nu ca in ortodoxie nu ar fi exemple dar parca la noi e mult mai greu sa ajungi in stare aia de echilibru, te zapaceste tot iadul de zici ca nu mai ai scapare pana ajungi sa fii impacat cu tine insuti si cu Dumnezeu.

Edited by Ayami, 18 September 2017 - 17:27.


#154
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAyami, on 18 septembrie 2017 - 15:23, said:

... face mintea ce vrea sau ce-i comanzi tu?
Creierul are un corp sau corpul are un creier?

Arishia este in faza in care "o poarta", in care vrajmasul ride de ea.
Un om echilibrat si cu putin spirit de observatie ar fi vazut asta.

Normalitatea este cea mai buna stare paranormala.

Echilibrul in relatia cu tine, cu Dumnezeu, cu lumea, cu Terra, cu Universul depinde de fiecare, de prioritatile fiecaruia, de ce considera fiecare ca este cel mai important pentru el.

Edited by barbu78, 18 September 2017 - 19:13.


#155
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostArishia, on 18 septembrie 2017 - 15:08, said:

eu nu inteleg ce este asa greu de inteles? Eu am inteles punctele voastre de vedere: Pe scurt spuneti: Dale draq de blesteme, nu te mai gandi la paranormal, vraji etc.

BUN!! AM FACUT ASA!!! Ce a iesit din asta? NIMIC!!!!! Tot rau merg lucrurile.

Lucrurile ar putea sa mearga si mult mai rau si mult mai bine. Asa este viata. Intelege chestia asta. Viata nu-i facuta numai din roze. Accepta nedreptatile, bucura-te de lucrurile care totusi merg bine si in general nu mai avea nici un fel de asteptari. Sau daca ai asteptari de la viata atunci asteapta-te si sa stai intr-o stare de frustrare continua.

Edited by Testosteron, 18 September 2017 - 19:11.


#156
Zalmoxis10

Zalmoxis10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 28.02.2016

View PostArishia, on 18 septembrie 2017 - 15:08, said:

eu nu inteleg ce este asa greu de inteles? Eu am inteles punctele voastre de vedere: Pe scurt spuneti: Dale draq de blesteme, nu te mai gandi la paranormal, vraji etc.

BUN!! AM FACUT ASA!!! Ce a iesit din asta? NIMIC!!!!! Tot rau merg lucrurile.
Se spune că toate lucrurile despre care vorbești tu au efect numai asupra celor ce le acordă importanță și ce se tem de ele !
Chiar tu ești cea care le face să ai aibă efect ! Conștientizează asta și vei constata că nu vor mai avea nici un efect asupra ta :)
Imediat, vei simți cum te cuprinde o stare de liniște aceste lucruri nu te vor mai afecta !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate