Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Nu merge roaming sim prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009
salut.sunt plecat in creta si de 3 zile nu pot apela acasa.pe data 22 august am incarcatbcu 8 euro penteu optiunea de 300 minute si 8gb.incerc sa sun si imediat apare convorbire 0.00 secunde si se inchide apelul.nici relatii clienti nu pot apela.am gasit un magazin local germanos ,amnrugat un baiat sa ma ajute si 20 minute a stat pe telefon si ciuciu rezultate.cum a mers cartela 2 zile si apoi e moarta.am incercat ai retelele cosmote,wind si vodafone tot fara rezultate.cum pot apela relatii clienti macar.nerul de la hotel enlimitat ca viteza nu pot  suna sau apela video pe whatzzap .multumesc....scuze daca am gresit topicul.

#2
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Ai activat roamingul inainte sa pleci?
Eu asa am patit cu o cartela la abonament, nu sunt sigur ca este la fel cu prepay.
Nu stiu ce telefon ai, dar daca suporta wifi calling poti suna unde ai acces la retea wifi.

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu-i mare problema... un telefon. Sa reusesti sa te intorci din CRETA... sanatos , si rezolvi roamingul acasa.

De pe wifi de la hotel poti comunica acasa fara probleme

Sau poate se gasesc cartele locale de cumparat cu care poti suna in Ro.

Edited by keta, 26 August 2017 - 15:45.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pe site scrie:
Activare
Cand doresti sa calatoresti in afara Romaniei, inainte de plecare apeleaza gratuit de pe teritoriul tarii 1234, *100# pentru a activa oferta compatibila cu serviciul de roaming.

Edited by pasilla, 26 August 2017 - 15:47.


#5
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu nu am auzit prin Europa la vreun operator sa trebuiasca sa activezi roaming sau vreo optiune speciala. Totul merge in roaming fara cusur. Doar operatorii romani isi bat pwoola de clienti.

Am vrut sa platesc la Vodafone 8 euro pentru 2200Mb in roaming. Mi-au dat prin gura, mi-au oprit optiunea dupa nici o zi ca cica sunt un abuzator nenorocit de retele care locuiesc in strainatate si incerc sa fraudez preacinstita retea Vodafone Romania; asta dupa ce juma' de an inainte de "liberalizarea roamingului" optiunile lor mergeau perfect in strainatate in limita pachetului de date convenit prin cumpararea optiunii. Brusc dupa 15 Iunie am devenit un pedofil violator de retele.

Mi-am luat frumos BASE din Belgia, optiune de 10 euro pe 2Gb, am cutreierat juma' de Europa fara greturi. Full speed 4G peste tot.

Edited by izometric, 26 August 2017 - 16:01.


#6
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009
am activat roamingul.dupa incarcare am primit mesajul de confirmare pentru optiunea care am dorit.o.2 zile a mers cartela apoi powula.

View Postketa, on 26 august 2017 - 15:42, said:

Nu-i mare problema... un telefon. Sa reusesti sa te intorci din CRETA... sanatos , si rezolvi roamingul acasa.

De pe wifi de la hotel poti comunica acasa fara probleme

Sau poate se gasesc cartele locale de cumparat cu care poti suna in Ro.
au limitata banda cred de nu pot intra pentru apel video pe whatzzap.
multumesc,sper sa ajungem cubbine

#7
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009
aici exista cum am vazut pe topicul ,,digi,,..digihelper un telekomhelper?

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Nu existã helper Telekom și ai greșit aria.

#9
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009

View PostKyKyKyKy, on 26 august 2017 - 19:41, said:

Nu existã helper Telekom și ai greșit aria.
daca citeai primul post vedeai ca nu am stiut unde sa cer ajutor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate