Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Calculator cu praf , metoda de curatare

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Azi mi-au ajuns spray-urile. Deci niste petarde penale! Nici gratis n-as mai primi asa ceva. Dupa vreo doua-trei jeturi gata cu presiunea. Ziceau pe site la comentarii ca trebuie lasat sa se incalzeasca. L-am lasat vreo 10 minute si tot nimic, nici macar presiune cat sa invarta un cooler n-au mai avut. Plus ca trebuia tinut perfect vertical, in orice alta pozitie arunca un lichid in loc de aer. Deci recipientele cu aer sub presiune sunt niste porcarii, cel putin modelul asta. Mai tare suflam eu cu gura decat ele. Au ajuns imediat la gunoi. De evitat, compresoru-i sfant.

#56
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Ne parau rau de experienta. In comentarii unii spuneau ca sunt perfecte. Unii cica si-au curaat pc-ul, laptopul etc :D

#57
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Nu stiu ce sa zic, eu am relatat experienta proprie.

#58
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Alea sunt pt curatat placi de baza, nu pt curatat PC-ul cu totul, chiar si asa sunt niste porcarii, cu o pensula faci mai multa treaba.

Ventilatoarele le dai jos si le arunci sub dus cateva secunde si aia e.
La fel procedez si cu radiatorul de pe procesor sau cu placile video.

#59
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Folosesc compresorul, nu ramane nici gram de praf.

#60
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011

View PostBombalurina, on 31 august 2017 - 21:06, said:

Azi mi-au ajuns spray-urile. Deci niste petarde penale! Nici gratis n-as mai primi asa ceva. Dupa vreo doua-trei jeturi gata cu presiunea.
Marketing curat.

View PostBombalurina, on 31 august 2017 - 22:30, said:

Folosesc compresorul, nu ramane nici gram de praf.
Eu n-am compresor. Folosesc pensula, vata uscata, carpa si apa.

Imi aduc aminte de bancul ala  - "am deschis carcasa calculatorului si l-am suflat de praf ". Posted Image

#61
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View PostMotanu13, on 01 septembrie 2017 - 00:04, said:

Eu n-am compresor
Nici eu n-am un compresor al meu ca n-am ce face cu el. Am la serviciu si cand am nevoie de el il umplu cu aer, il pun in masina si vin in fata blocului si-mi suflu calculatorul.

View PostMotanu13, on 01 septembrie 2017 - 00:04, said:

Imi aduc aminte de bancul ala  - "am deschis carcasa calculatorului si l-am suflat de praf ".
Nu stiu bancul, zi-mi-l si mie.

View PostSTARTREK1, on 26 august 2017 - 21:29, said:

De aceea eram curios daca astea fac fata si sufla destul de tare ca sa nu ma mai complic cu compresorul ala si sa rezolv treaba in balcon.

#62
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Chiar nu poate nimeni sa faca o afacere foarte profitabila si sa aduca CompuCleaner si in Romania ? (am pus video-ul cu aparatul intr-o postare anterioara) Vad ca utilizatorii unui alt forum romanesc au dat comenzi in strainatate pentru acest aparat si sunt multumiti de el . As da si eu comanda insa de abia sunt la stadiu de dat comenzi doar la magazine online romanesti Posted Image Daca va gaditi sa cumparati asa ceva nu uitati sa scrieti aici cum se descurca ! Din ce vad pe net cu electricitatea statica nu-i de joaca (si eu am folosit in trecut pe rasnita mea pensula de vopsit, aspiratorul etc insa nu-i de joaca ! pe PC -ul actual parca nu as incerca aceleasi metode !

Edited by stlk, 01 September 2017 - 01:20.


#63
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View Poststlk, on 01 septembrie 2017 - 01:07, said:

Chiar nu poate nimeni sa faca o afacere foarte profitabila si sa aduca CompuCleaner si in Romania ? (am pus video-ul cu aparatul intr-o postare anterioara) Vad ca utilizatorii unui alt forum romanesc au dat comenzi in strainatate pentru acest aparat si sunt multumiti de el . As da si eu comanda insa de abia sunt la stadiu de dat comenzi doar la magazine online romanesti Posted Image Daca va gaditi sa cumparati asa ceva nu uitati sa scrieti aici cum se descurca ! Din ce vad pe net cu electricitatea statica nu-i de joaca (si eu am folosit in trecut pe rasnita mea pensula de vopsit, aspiratorul etc insa nu-i de joaca ! pe PC -ul actual parca nu as incerca aceleasi metode !
Un compresor de utilizare casnica costa 130 de lei.

#64
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017

View PostBombalurina, on 28 august 2017 - 22:57, said:

Mi-au trimis azi jegosii de la pcgarage un mesaj cum ca intarzie livrarea comenzii cu 4-5 zile. Asa-i cand platesti cu cardul, isi permit sa-si bata joc. Cred ca asta este prima si ultima mea comanda la ei. Raman fidel Emag-ului cu toate ca la unele produse au preturi mai mari decat in alte magazine online dar cand am avut probleme le-au rezolvat promt. Si-si respecta termenele de livrare afisate.
Posted Image Posted Image Posted Image pcgarage este magazin al emag

https://ro.wikipedia.../wiki/PC_Garage

#65
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View PostQupidqu, on 01 septembrie 2017 - 08:12, said:

Un compresor de utilizare casnica costa 130 de lei.
Un exemplu se poate?

#66
Qupidqu

Qupidqu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 04.08.2017

View PostBombalurina, on 01 septembrie 2017 - 21:18, said:

Un exemplu se poate?
Sigur ca da,
https://www.preturir...psit_paint_zoom
cel albastru este compresorul.Pui furtunul lui la compresor, si  dai drumul.Va iesi aer cu presiune de 10 atmosfere, sufiecient pt a face curat  in carcasa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate