Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Torrent pentru transfer fisiere

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Ai bagat si trackere in lista aia?
Pune udp://tracker.opentrackr.org:1337 si refa torrentul

#20
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostrindtJ, on 26 august 2017 - 12:11, said:

Pai am zis de ce, el de uTorrent stie. Altfel trebuie sa il pun sa invete HFS. Apropo, HFS permite transfer cu intreruperi?
...nu trebuie sa invete niciun HFS el descarca normal cum descarca de pe un site ! (in concluzie el nu are treaba cu HFS)
De asemenea poate folosi Utorrent pentru descarcare prin HTTP (am scris si mai sus)
Uite un exemplu de descarcare cu Reluare prin Firefox (foto)
Tu poti sa opresti HFS iar cand e disponibil din nou el decat apasa pe butonul play si poate descarca in contiuare !
De adaugat fisiere in HFS e foarte simuplu decat dai click dreapta si alegi Add to Hfs (foto 2)

Edited by stlk, 26 August 2017 - 12:27.


#21
rindtJ

rindtJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.09.2013

View PostMizu, on 26 august 2017 - 12:12, said:

Ai bagat si trackere in lista aia?
Pune udp://tracker.opentrackr.org:1337 si refa torrentul

Erau deja niste trackere puse by default. Am refacut dar tot in conecting to peers ramane. Chestia e ca am mai facut torrente in trecut si au mers din prima, acum nu stiu de ce nu vrea.


Am observat o eroare:
udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce   Connection timed out.

Edited by rindtJ, 26 August 2017 - 12:35.


#22
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013

View PostrindtJ, on 26 august 2017 - 12:03, said:

Pai am cu "pana la" 2 mb/sec abonamentul. Si daca il fac mai altfel tot nu va fi mai mult ca nu permite reteaua aici, este si sustinerea tipului de la romtelecom de pe zona. Upload nu stiu dar nu cred ca mai mare decat download-ul, nu?…
Pe vremea cand aveam ADSL de la Romtelecom, la 2Mbps download era 512kbps la upload; ar trebui ca in paginile de administrare a modemului sa iti afiseze la ce viteza e conectat, eu asa imi aduc aminte ca era. Deci pentru cei 4+9GB (+ overhead inevitabil) ar dura cam 4 zile de transfer continuu, asta daca nu apar erori si trebuie sa iei ceva de la capat. Decat asa, mai bine le pui tu pe DVD si i le trimiti gata facute prin posta/curier…

Edited by sags, 26 August 2017 - 12:35.


#23
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Mai fa un alt torent, niste fisiere aiurea, 100-300 Mb, arhiveaza-l si pune-l pe forum, sa vede daca merge la alti useri.

Edited by buyonevideo, 26 August 2017 - 12:38.


#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Un singur tracker online e suficient, de aia ti-am dat udp://tracker.opentrackr.org:1337

#25
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Arhive de pana la 4GB http://fastupload.ro/

Daca nu esti atehnic poti incerca si varianta recomandata mai sus https://forum.softpe.../#entry21588564

#26
rindtJ

rindtJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.09.2013
Am incercat sa vad ce-i cu HFS si am descarcat de aici. Cum se descarca il ia antivirusul in primire si il sterge ...


Pai deocamdata cu fisiere mici incerc. Uite unul:

http://www.filedropp...ambayonboardmp4

Edited by rindtJ, 26 August 2017 - 12:52.


#27
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
De asemenea poate folosi uTorrent pentru descarcare prin HTTP (am scris si mai sus)
Asta nu e valabila pentru µTorrent , acum observ si eu ca µTorrent e prea prost si nu stie sa faca descarcare URL cu reluare. Bit Commet stie sa faca acest lucru ! (a ajuns vai de mama lui µTorrent, il foloseam si eu inainte dar nu il mai folosesc de ani de zile)

View PostrindtJ, on 26 august 2017 - 12:45, said:

Am incercat sa vad ce-i cu HFS si am descarcat de aici. Cum de descarca il ia antivirusul in primire si il sterge ...
Pune-l pe lista alba al antivirusului, ce antivirus ai de bate campii cu false positive ?

Edited by stlk, 26 August 2017 - 12:51.


#28
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai, e clar ca upload pe vreun site din ala merge, eu ziceam sa facem probe cu un torent.
Si am recomandat asta demult, dar tu ai tot insistat pe torenti... acum ce faci ?!

Edited by buyonevideo, 26 August 2017 - 12:49.


#29
rindtJ

rindtJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.09.2013
Pai torrent e ceea ce am uploadat acolo. N-am gasit functionalitate sa pun direct aici. E un fisier ceva.torrent. E ceea ce i-am dat si lui pentru test. E deschis la mine in uTorrent chiar acum. :)

Edited by rindtJ, 26 August 2017 - 12:53.


#30
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Initiatorul are daca nu ma insel ADSL si voi il puneti sa faca UPLOAD pe nu stiu ce siteuri ! pai voi stiti cat e viteza de UPLOAD pe ADSL  ? in cat timp pune el fisierele pe serverele respective ? Daca se numeste Fastupload asta nu inseamna ca pune fisierele cu 20MB/s Posted Image

Edited by stlk, 26 August 2017 - 12:58.


#31
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Arhivezi, folosesti More Repy Options sau Full Editor, atasezi, dai pe add to post....

#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Da-mi si mie fisierul.

#33
rindtJ

rindtJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.09.2013
Pai nu e suficient sa dau doar fisiseru mic de tip torrent? Oricum si fisierul propriu zis te test e mic, vreo 6 mb deci ar trebui sa mearga repede.

#34
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Si prin torenti e viteza mai mare de upload?
Poate doar daca sint ambii in telekom, mai merge chestia aia... peering se numea ?!

Nu merge nici la mine download, deci e clar probleme e la tine.
Firewall/porturi.....

Torentul de proba atasai aici.
Attached File  F1 Adelaide 1986 Patrick Tambay OnBoard.mp4.zip   8.45K   3 downloads

Edited by buyonevideo, 26 August 2017 - 12:58.


#35
rindtJ

rindtJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.09.2013
Done.

Attached Files



#36
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postbuyonevideo, on 26 august 2017 - 12:57, said:

Si prin torenti e viteza mai mare de upload?
Poate doar daca sint ambii in telekom, mai merge chestia aia... peering se numea ?!
Ce gluma  ! Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate