Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Tabletă 8-10 inchi,minim 3GB RAM,4G Digi,Sunet BUN,USB-Type-C.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
După cum spune și titlul,mă aflu în dilemă,sau mai bine spus,într-o trilemă.
Candidații ar fi:
1.Lenovo Yoga Tab 3 Plus;
2.ASUS ZenPad 3S 10 Z500KL;
3.Huawei MediaPad M3 10(fără USB Type-C);
Tableta va fi folosită intensiv 90% mai mult acasă unde am router cu AC,dar aș vrea și mobilitate la nevoie(utilizare 4G).La o adică,aș putea renunța la 4G,făcând telefonul hotspot(Huawei Nexus 6p).
Motivul pentru care vreau USB Type-C,e ca să folosesc un singur tip de charger,ca și al telefonului.Aș fi mers,fără drept de apel pe MediaPad M3,dar are doar mini-USB.Despre această tabletă aștept și păreri despre sunet.
În privința designului,mă încântă cum arată Lenovo Yoga,dar nu țin neapărat la asta.Yoga am văzut că stă foarte bine pe partea de sunet.
Ce mă sfătuiți să aleg,și de la cine?Aștept păreri pro și contra.Mulțumesc.

Edited by bits, 25 August 2017 - 18:36.


#2
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Ipad. Entry levelul de 2017 se sterge la cur cu orice android. Nu mai vorbim de seria pro.

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postizometric, on 25 august 2017 - 18:41, said:

Ipad. Entry levelul de 2017 se sterge la cur cu orice android. Nu mai vorbim de seria pro.
Vrea cu usb TIP C, nu lightning.

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Lipseste bugetul asa ca putem discuta si de:
- Microsoft Surface Pro - cea mai utila tableta
- Ipad Pro - cea mai buna tableta
- Samsung Tab S3 - cea mai buna tableta cu Android

Din ce ai pus tu acolo Lenovo nu-mi place deloc design-ul dar tine de gusturi mai ales ca ai si bateria mare acolo.
Intre Asus si Huawei as merge parca pe Asus, Huawei-ul este un model mai low-cost cu comonente mai modeste.
Nici la Asus nu-mi place chipul Wifi foarte modest (si faptul ca nu stiu daca a primit update la Nougat).

Edited by MD, 25 August 2017 - 19:25.


#5
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Scuze,mai completez pe parcurs:Android only,cash 1400-2200.

#6
Marioux

Marioux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.07.2016

View Postbits, on 25 august 2017 - 20:00, said:

Scuze,mai completez pe parcurs:Android only,cash 1400-2200.

Galaxy Tab S2 sau Huawei M3 lite (Am de o saptamana M3 si sunt super multumit).Cu mentiunea ca M3`ul nu e pentru heavy gaming.Joc fara pb RR3 si Marvel Contest of Champions dar daca vrei ceva mai avid grafic,mergi pe ceva mai batzos.

#7
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Ceva sfaturi noi de la colegii de forum?
Menționez că au rămas doar 2 in 'cursă':
1.Lenovo Yoga Tab 3 Plus(Wi-Fi only).M-a fermecat sunetul și designul la această tabletă.Daca ar fi fost și cu 4G pe ea ar fi fost perfectă.Nu găsesc nicăieri în România versiunea cu octacore și 4G,doar versiunile mai vechi cu Quad.
2.Huawei Mediapad M3 Youth.Un mare minus la ea e procesorul.
Dacă știe cineva cum stă aceasta la capitolul sunet.

Edited by bits, 07 September 2017 - 17:17.


#8
lepetir

lepetir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 12.07.2007
Despre Lenovo Yoga Tab 3 Plus: Pro: sunet de calitate care nu l-am auzit pe nici o tableta, rezolutie ecran 2K (pacat ca nu este amoled  si bate un pic spre galben - culori calde), piciorul rabatabil care permite pozitionarea tabletei in mai multe moduri, baterie generoasa 9300 mAh, procesor potent octacore Snapdragon 625, memorie suficienta, aplicatiile nu intampina blocaje sau alte probleme. Contra: android 6 (se pare ca nu se grabesc la un update la nougat 7 ) , nu se poate splita ecranul ( 2 aplicatii active simultan pe display ), nu are suport pentru pen, camera principala slaba, desi are 13 MP face poze mai slabe calitativ ca cea secundara de numai 5 MP, greutate totala mai mare  si nu in ultimul rand - nu sunt huse care sa stea fix. si comod. Ca nu are 4G, pacat, dar eu am rezolvat cu telefonul in mod hotspot. Am incercat cu un stik RDS si cablu OTG, dar nu a functionat. Pe forumul dedicat, sunt prezentate cazuri cum ca functia OTG merge, desi nu e specificat in manual. Personal am folosit un adaptor usb c la micro usb si un cablu OTG cu micro usb. Voi cauta un cablu OTG cu usb c si voi mai incerca.
Dupa 3 saptamani de utilizare, desi tehnic nu am nimic de reprosat, parca as dori mai mult pentru anul 2017- 4G, OTG, pen, android 7.....cand m-am hotarat la cumpararea unei tablete, dupa multe rewiew-uri am concluzionat ca raportat la pret-calitate-functionalitate-desing alegerea s-a oprit la Tab 3 Plus (PumaBlack )...mi-a facut cu ochiul Samsung Tab S3...dar pretul deocamdata e nejustificat de mare.

#9
Marioux

Marioux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.07.2016
La capitolul sunet excelează.Are 4 boxe care se aud super meseriaș.In colaborare cu Harman Kardon.

#10
lepetir

lepetir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 12.07.2007
As mai adauga si suportul Dolby Atmos pentru sunetul de exceptie.

#11
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
Mda.Am mers pe inspirație de moment și am comandat Asus Zenpad 3s 10 Z500KL de pe PCGarage.Mi-au dat cadou și un suport de tetieră.
Asta este,am renunțat la Dolby Atmos(mi-am dat seama că o voi folosi lângă doamna,și în mod sigur mă pune sa folosesc căști) dar am 4GB RAM,Snapdragon 650 hexacore,modem 4G încorporat,display comparabil(9.7 vs. 10.1),Android 7 .
Ar mai fost o variantă,să aștept noul model de la Lenovo Tab 4 10 Plus ce e deja lansată,dar se întârzie foarte mult punerea în vânzare.Plus că bănuiesc,va ieși la vânzare cu preț mai mare.
Sper să fi făcut o alegere inspirată.Multumesc tuturor de sfaturi.

Edited by bits, 09 September 2017 - 09:33.


#12
Marioux

Marioux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.07.2016
S-o folosești sănătos.Bagă și niște feedback poate ajuta și pe alții ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate