Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Aplicatia Snap Tube e un virus?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Salutare.

Astazi am instalat pe telefon  aplicatia Snap Tube (magazine play) pentru a-mi descarca ceva muzica de pe youtube.

Problema e ca dupa instalare nu am gasit icoana aplicatiei nicaieri in telefon, iar cand am vrut sa o dezinstalez nu am mai gasit-o nicaieri, iar in magazin play imi arata asta: (vezi atasamentul)

Ce e de facut?

Attached Files


Edited by cvapailty, 25 August 2017 - 09:27.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Setari => Securitate => Administratori de dispozitiv... vezi daca apare aici bifata.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Sa nu fie o aplicatie ce adauga ceva in plus peste Yuotube, vezi sa nu ai vreun buton sau link care iti permite sa descarci direct din youtube.

BTW: Eu nu gasesc aplicatia respectiva in Google Play si nu ma mira deoarece incalca TOS-ul lor.

Edited by LensFlare, 25 August 2017 - 09:33.


#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Deschide youtube si ar trebui sa ai la video buton de download.

E curios ca nici eu nu o vad in Google Play, desi screenshotul de acolo pare.

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
"If you make something idiot proof, someone will just make a better idiot."
De ce dai admin la o aplicatie care descarca nu stiu ce? Sper ca nu ai si terminalul rooted si i-ai dat si ok sa aibe root.
Daca e doar admin se scoate cum a zis tigerheart.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Uite-o https://play.google.....masjg.okalgan2

Vad ca toate aplicatiile puse de cine a facut si aplicatia asta au fost incarcate ieri, a pus inclusiv Lucky Patcher care cu siguranta Google nu ar fi de acord dar uite ca l-au lasat.

Edited by tigerheart, 25 August 2017 - 09:39.


#7
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011

View Posttigerheart, on 25 august 2017 - 09:31, said:

Setari => Securitate => Administratori de dispozitiv... vezi daca apare aici bifata.

Apare  chestia cu Permission Required  . Nu o recunosc ca si icoana din telefon.

Attached Files

  • Attached File  1.png   215.41K   64 downloads

Edited by cvapailty, 25 August 2017 - 09:43.


#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Debifeaza Permission required si apoi incearca sa dezinstalezi din Play. Vezi si in aplicatii daca gasesti o aplicatie cu numele asta.

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ca o paranteza pentru download de pe youtube, eventual canale sau playlisturi la gramada, cu orice optiuni imaginabile de conversie, free&open source: youtube-dl. Nu e de android (sau probabil se poate cumva rula dar nu merita) dar poti sa-ti faci selectia pe calculator si dupa aia sa o pui pe ce vrei.

Exista in mod sigur alte optiuni dar sint greu de gasit, nu stii care-i virus si care nu (marea majoritate sint si sint puzderie in general), ba merg ba nu merg, ba nu merg peste o anume rezolutie, ba nu sint gratis, etc, etc, etc.

#10
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011

View Posttigerheart, on 25 august 2017 - 09:45, said:

Debifeaza Permission required si apoi incearca sa dezinstalezi din Play. Vezi si in aplicatii daca gasesti o aplicatie cu numele asta.


A mers. S-a dezinstalat. Multumesc.

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Raporteaza aplicatia in Google Play.

#12
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Folosește Peggo pentru descărcat muzică de pe YouTube și Suamp pentru ascultat direct de pe YouTube cu ecranul stins. Fără malware și alte bălării.

#13
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Pentru ascultat cu ecranul stins sau pe fundal merge direct din Firefox, nu te mai complici cu aplicatii.

#14
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View PostLensFlare, on 25 august 2017 - 10:29, said:

Pentru ascultat cu ecranul stins sau pe fundal merge direct din Firefox, nu te mai complici cu aplicatii.
Poate nu toți folosesc Firefox. Nu are rost să instalezi un browser în plus pentru atât. Aplicația e mică și are și alte funcții, ca de exemplu să-ți faci playlist-uri.

Ex. [ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170825/b6ac5e3c172cc931bbecb7b5c4c58c95.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și alte funcții. Văd că dezvoltatorul e din Brăila :) [ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170825/d62e0e49dc0b89c564f0ae29f80f6916.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008

View PostLensFlare, on 25 august 2017 - 10:29, said:

Pentru ascultat cu ecranul stins sau pe fundal merge direct din Firefox, nu te mai complici cu aplicatii.

Nu mai merge cu Firefox, eu am testat recent.

#16
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005

View Postdriftking91, on 25 august 2017 - 11:20, said:

Nu mai merge cu Firefox, eu am testat recent.

Da, au modificat ceva recent pentru ca incalcau TOS-ul Google cu acea functionalitate dar se rezolva cu un plugin. Vezi aici: https://techspire.ro...cat-sau-fundal/

View Postcaiuscorneliu, on 25 august 2017 - 11:12, said:

Poate nu toți folosesc Firefox. Nu are rost să instalezi un browser în plus pentru atât. Aplicația e mică și are și alte funcții, ca de exemplu să-ți faci playlist-uri.

Eu consider ca Firefox e foarte ok pentru mobil pentru ca iti permite sa instalezi plugin-uri (ex. de blocat publicitatea) iar aplicatia respectiva nu se stie cat mai sta in Play Store deoarece Google interzice astfel de aplicatii.

Edited by LensFlare, 25 August 2017 - 11:31.


#17
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdriftking91, on 25 august 2017 - 11:20, said:


Nu mai merge cu Firefox, eu am testat recent.

View PostLensFlare, on 25 august 2017 - 11:24, said:

Da, au modificat ceva recent pentru ca incalcau TOS-ul Google cu acea functionalitate dar se rezolva cu un plugin. Vezi aici: https://techspire.ro...cat-sau-fundal/



Eu consider ca Firefox e foarte ok pentru mobil pentru ca iti permite sa instalezi plugin-uri (ex. de blocat publicitatea) iar aplicatia respectiva nu se stie cat mai sta in Play Store deoarece Google interzice astfel de aplicatii.
Folosiți versiune mai veche a firefox, de preferat dinainte de iulie, merge garantat
https://www.apkmirro...x-54-0-release/

Iar în magazin play la aplicația firefox dezactivați actualizări automate.

#18
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Dar iti asumi riscurile de securitate, varianta din articolul mentionat mai sus e mult mai ok si ai si firefox-ul la zi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate