Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bilete de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
^Pai am cautat pe skyscanner si momondo.
Skyscanner ma timitea pe gotogate care avea niste bilete fantoma (nu existau pe site-ul lor la pretul ala, probabil erau doar pentru reclama) iar momondo m-a trimis pe avion.ro.

Tinand cont ca, colegii nu au avut probleme cu avion.ro, l-am cumparat acum de acolo.

Edited by baliosss, 25 August 2017 - 11:01.


#20
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Mi-e cam frica sa apelez la intermediari. Am cautat niste zboruri pe kayak si imi arata o cursa Blue Air care la ei pe site nu exista la ora aia. Ce sa mai cred?

#21
concernedcitizen

concernedcitizen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2019
Salut tuturor! Am nevoie de putin ajutor. Am facut o rezervare prin avion.ro, dar un zbor a fost anulat si din cauza asta pierd avionul catre destinatie. Am vazut pe forum ca unii au reusit sa contacteze call centerul avion.ro. Cum ati reusit? Va rog sa ma ajutati cu un numar de telefon. Nr afisat pe site-ul lor evident nu functioneaza, nu suna,  pare a fi invalid. Sunt cam disperat si foarte nervos, pentru ca nici la mesaje nu primesc un raspuns din partea lor. Ma gandesc sa ma duc si la protectia consumatorului (cu toate ca ma indoiesc ca ar schimba ceva). Un lucru e clar: nu mai fac rezervari pe avion.ro. Va multumesc pentru orice parere/ajutor.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
https://www.avion.ro...rvations/lookup


Aici ai incercat?

+

Informațiile companiei nostre se găsesc în partea de jos a site-ului. Agenția noastră are ore de program specifice, vă rugăm să le verificați în secțiunea menționată anterior.

Dacă aveți o urgență înafara orelor de program vă rugăm să contactați direct compania aeriană.

+40318107748
Lun - Vin: 09:00 - 18:00 (Ora României)
Sâm: 08:30 - 14:00 (Ora României)

Edited by Lex404, 13 March 2019 - 22:25.


#23
concernedcitizen

concernedcitizen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2019
Mersi Lex404! Din pacate acela este numarul lor de pe site, pe care au avut tupeul sa-l trimita si pe email. Nu conteaza la ce ora incerc sa-i sun, pentru ca nu este posibil. Numarul acela nu mai exista aparent.  Am trimis din nou un mesaj la ei folosind formularul lor de contact cu rugamintea sa ma sune urgent, ca altfel toata vacanta se duce. Oameni neseriosi...

#24
concernedcitizen

concernedcitizen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2019
Revin cu informatii care pot fi utile si altora: daca instalati aplicatia avion.ro, gasiti un alt numar de telefon, care intr-un mod miraculos este valabil. Problema este ca e un numar american: costa mult si e posibil ca nu o sa intelegeti (doar din a doua incercare am inteles si eu) ce spun operatorii indieni. Rezultatul a fost: cu toate ca nu a fost vina mea ca zborul a fost anulat, a trebuit sa platesc 27 euro/persoana ca sa mute zborul cu o zi mai tarziu. Pe deasupra facusem si rezervare pentru locuri: acum pentru zborul dus, nu mai avem rezervare pentru locuri, cu toate ca a costat 200 de euro. Acum incerc sa-mi recuperez acesti bani de la nesimtitii astia. Never again de la astia!

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Asta se întâmpla când rezervi prin agenții... nu prea contează care.

Dacă nu e pachet full nu merita sa iei mai ales bilete de avion prin agenții.

#26
attheend

attheend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 20.03.2009
Am gasit si eu o oferta extrem de tentanta pe avion.ro, cam cu 1600 de euro mai mica decat daca as lua direct de pe siteurile companiilor de zbor. Dar oricat am incercat sa aflu cateva raspunsuri de la ei legate de reervarea pentru animal in cabina, sau transferul bagajelor etc etc, nu am reusit. Nr de telefon este inutil, ba nu face apel, ba call centerul nu functioneaza. Pe facebook mi-au dat numai informatii ambigue, la fel si pe email. Le am scris si in romana si in engleza...probabil au angajatii undeva la Balaceanca, intr-un stat paralel, altfel nu-mi explic de ce nu am reusit sa ma fac inteles. Mai aveam putin si le desenam.
Oricat de tentant ar fi pretul de 1400 euro fata de 3000, parca am anumite retineri. Mai ales ca zborul este cu doua companii aeriene, este implicata si o pisica la cabina, iar cei de la companiile din rezervare mi-au zis ca toate procedurile trebuie facute de catre avion.ro. Iar atat timp cat ei nu au un nr de telefon valabil sau raspund la email cu copy paste, banuiesc ca sunt depasiti de mai toate situatiile iesite din tipar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate