Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Ajutor alegere imprimanta.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
VladislavP

VladislavP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.11.2016
Buna ziua.

As avea nevoie de o imprimanta si nu stiu de la ce firma sa comand si ce.
Am nevoie de o imprimanta laser, A4+A3, care sa aiba si functia de scan, si copiere fata-verso. Imprimanta ar trebui sa o leg la retea, prin cablu UTP prin functie de SMB.
Buget: cu cat mai mic, cu atat mai bine :)

Daca cineva are o imprimanta la lucru cu care se intelege bine, va rog sa mi-l recomanda-ti.
Multumesc mult :)

#2
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVladislavP, on 24 august 2017 - 19:02, said:

Buna ziua.

As avea nevoie de o imprimanta si nu stiu de la ce firma sa comand si ce.
Am nevoie de o imprimanta laser, A4+A3, care sa aiba si functia de scan, si copiere fata-verso. Imprimanta ar trebui sa o leg la retea, prin cablu UTP prin functie de SMB.
Buget: cu cat mai mic, cu atat mai bine Posted Image

Daca cineva are o imprimanta la lucru cu care se intelege bine, va rog sa mi-l recomanda-ti.
Multumesc mult Posted Image
Ce vrei tu e Multifunctionala laser, nu imprimanta ! iar legat de pret, mai bine spui tu cam ce buget ai ! numai ieftine nu sunt multifunctionalele laser (la cele noi ma refer) !

#3
anub

anub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 19.06.2014
Color sau monocrom? Daca ai nevoie si de A3 trebuie buget mai serios si cum zicea colegul stlk, specifica un pret aproximativ.

Imprimantele laser ieftine au consumabile scumpe in general si constructie mai slaba. Daca este pentru firma mai este si posibilitatea inchirierii.

#4
VladislavP

VladislavP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.11.2016
Doar negru ne trebuie. Dar scan sa fie si color. De exemplu am gasit imprimanta aceasta: https://www.emag.ro/...a/pd/ECTX2BBBM/
Are reviewuri bune pe youtube si imi place cum lucreaza insa problema e ca nu se poate scana prin retea. Se poate scana doar de la calculator, e cel mai mare impediment...
Cred ca mai mult de 4.000 de lei nu as putea da pe o imprimanta. Oare ar exista ceva in cerintele astea?

Edited by VladislavP, 24 August 2017 - 20:17.


#5
anub

anub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 19.06.2014
Din specificatiile de pe emag:  Taxa de instalare se percepe suplimentar, nu este inclusa in pretul de vanzare. Toner-ul Canon C-EXV33 se comanda separat

Nu are ADF (automatic document feeder), se cumpara separat: 2000 lei.

https://www.konicami...ecificatii.html

Edited by anub, 24 August 2017 - 20:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate