Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dan Bittman va prezenta un show la Antena 1.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

Dan Bittman revine în televiziune și va prezenta, în această toamnă, la Antena 1, show-ul "Aici eu sunt vedeta!".

Realizată pe baza formatului britanic “Big Star’s Little Star”, emisiunea "Aici eu sunt vedeta!" prezintă celebritățile așa cum acestea nu au mai apărut niciodată: prin ochii propriilor copii.

"Am emotii, pentru că în această emisiune vor veni mulți prieteni de-ai mei împreună cu copiii lor, foarte haioși și dezinvolți. Vor fi întrebări amuzante, răspunsuri și situații și mai hazlii, în baza cărora cei de acasă îi vor descoperi pe acești prieteni ai mei, artiștii, altfel decât îi știau, adică prin ochii copiilor lor. Cine va ști mai multe despre copilul lui, va aduna mai multe puncte și va intra în marea finală", spune Dan Bittman, prezentatorul show-ului.

Dan Bittman are o lungă experiență în zona de TV. În anul 2000, Dan Bittman își începe cariera în televiziune, la TVR, unde prezintă, alături de Anca Țurcașiu, emisiunea "Ba da, Ba nu". Vor urma "Bravo, bravissimo", pe care o va prezenta intre 2001 si 2003, si "Danutz SRL", a carui gazda va fi din 2004 pana in 2012. In perioada 2012 si 2014 a fost membru al juriului XFactor Romania, alaturi de Cheloo si Delia.

Din toamnă, la Antena 1, în show-ul prezentat de Dan Bittman, fiecare vedetă va face echipă cu propriul copil și se va confrunta cu întrebări legate de viața de familie.

Sursa: https://www.paginade...how-la-antena-1

#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Alta emisiune de 2 lei marca Hantena 1.

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
un show expirat inainte de a incepe

#4
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Oare il va depasi la audienta pe legendarul Dan Negru?

#5
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 Memeito, on 24 august 2017 - 12:14, said:

Oare il va depasi la audienta pe legendarul Dan Negru?
Semintele tot acelasi gust are.

Nu vad cum ar depasi audienta cu emisiunea aia copiata.

Edited by Erwin_Rommel, 24 August 2017 - 12:19.


#6
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Mai degraba s-ar intoarce la Antena 1 ca si jurat la X Factor, pentru ca era mai bun decat Cheloo sau Carla's Dreams la jurizare ;). Eu am fost multumit de cum a jurizat Dan Bittman (a fost un jurat de nota 10 acolo la X Factor).

Edited by Robert201, 24 August 2017 - 12:43.


#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce-i aia Antena1? Posted Image

#8
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017

 Erwin_Rommel, on 24 august 2017 - 12:18, said:

Nu vad cum ar depasi audienta cu emisiunea aia copiata.
Nu e copiata e licentiata legal dupa o emisiune straina. La fel sunt si Romanii au talent, Vocea Romaniei, X-factor si multe altele.

 ericmario, on 24 august 2017 - 12:32, said:

Ce-i aia Antena1? Posted Image
Din ce pestera ai aparut?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
"Copiii spun lucruri trăznite" a fost o idee mult mai bună decât chestia asta care e moartă din faşă.
N-am nimic cu Dan Bittman, omul are acum o vârstă, nu mai are energia suficientă pentru a cânta, trebuie să facă ceva.
Însă Latrina 1 profită de el şi, de fapt, vedeta emisiunii va fi el, nu copiii.

De acord cu @Robert201, Dan Bittman, pe lângă faptul că, spre deosebire de Delia (care ştie doar spectacol, dar şi ăla pentru cei care n-au văzut alte show-uri serioase) şi Cheloo (care are doar figuri în cap), chiar ştie muzică şi are dreptul şi competenţa de a juriza.
Eu înţeleg că vrea să fie ca Madonna, dar Delia ar trebui să-şi vadă lungul joint-ului.
Iar Cheloo să ştie că negrii sunt, totuşi, cei mai tari la muzica de subcultură, cum este hiphop-ul.

 ericmario, on 24 august 2017 - 12:32, said:

Ce-i aia Antena1? Posted Image

 Memeito, on 24 august 2017 - 12:34, said:

Din ce pestera ai aparut?
Normal că omul nu ştie, dacă nu vă exprimaţi corect: Latrina 1, postul TV din trustul Intact al Varanului, aka Dom' Profesor.

Edited by PSC, 24 August 2017 - 12:39.


#10
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 PSC, on 24 august 2017 - 12:38, said:

"Copiii spun lucruri trăznite" a fost o idee mult mai bună decât chestia asta care e moartă din faşă.
N-am nimic cu Dan Bittman, omul are acum o vârstă, nu mai are energia suficientă pentru a cânta, trebuie să facă ceva.
Însă latrina 1 profită de el şi, de fapt, vedeta emisiunii va fi el, nu copiii.

De acord cu @Robert201, Dan Bittman, pe lângă faptul că, spre deosebire de Delia (care ştie doar spectacol) şi Cheloo (care are doar figuri în cap), chiar ştie muzică şi are dreptul şi competenţa de a juriza.
Eu înţeleg că vrea să fie ca Madonna, dar Delia ar trebui să-şi vadă lungul joint-ului.
Iar Cheloo să ştie că negrii sunt, totuşi, cei mai tari la muzica de subcultură, cum este hiphop-ul.



Normal că omul nu ştie, dacă nu vă exprimaţi corect: Latrina 1, postul TV din trustul Intact al Varanului, aka Dom' Profesor.
Trebuia sa spui ceva si de Carlas Drims, ala din Rusia venit, numai cantaret nu e.
Ca sa fim corecti fata de el, cred ii mergea uns o cariera de spalat veceuri in Chisinau.

La subiect: Cred ca emisiunea mergea mai bine pe Pro TV.

Edited by Erwin_Rommel, 24 August 2017 - 12:41.


#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 PSC, on 24 august 2017 - 12:38, said:

Normal că omul nu ştie, dacă nu vă exprimaţi corect: Latrina 1, postul TV din trustul Intact al Varanului, aka Dom' Profesor.
Aaaaa, pai spuneti asa.
Nu ma uit la posturile varanului.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Memeito, on 24 august 2017 - 12:34, said:

Din ce pestera ai aparut?
Posted Image    ...nu e vina ta.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Erwin_Rommel, on 24 august 2017 - 12:40, said:

Trebuia sa spui ceva si de Carlas Drims, ala din Rusia venit, numai cantaret nu e.
Aş fi spus, dar:
1. Întâmplător, sunt la masă.
2. Ar fi offtopic, de ce/di şie să-mi iau warn pentru alt produs al subculturii?

#14
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015


 Erwin_Rommel, on 24 august 2017 - 12:40, said:

La subiect: Cred ca emisiunea mergea mai bine pe Pro TV.

Sau sa revina Dan Bittman si cu Antonio Passarelli, la TVR 1, si sa prezinte in fiecare dupa-masa "Danutz SRL", exact asa cum era in urma cu 5 - 12 ani, cand emisiunea avea audienta buna (chiar mai buna decat a Mihaelei Radulescu cu "Duminica in familie").

Si mai ales ca la "Danutz SRL", era si ambienta buna (trupa Holograf, era band-ul emisiunii, emisiunea era animata cum trebuie de cei 2 prezentatori cu cooking show si tot ce trebuie, etc.).

Ce vremuri bune erau acum 11 - 13 ani, si ce n-as da inapoi cu 12 ani sa fie buna dispozitie pe TVR 1 si nu atmosfera plictisitoare de acum  :rolleyes:  >_> .

#15
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
eu nu m-am uitat pana acum la nici o emisiune din asa de asa zis divertisment.

M-am uitat o data la o emisiune prezentata de dan negru cand se tavalea pe jos si statea capra prin studio mi s-a facut lehamite si am dat in alta parte.

Singura emisiune pe care o astept e aia de la pro tv fort boyard

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Robert201, on 24 august 2017 - 12:52, said:

Sau sa revina Dan Bittman si cu Antonio Passarelli, la TVR 1, si sa prezinte in fiecare dupa-masa "Danutz SRL", exact asa cum era in urma cu 5 - 12 ani, cand emisiunea avea audienta buna (chiar mai buna decat a Mihaelei Radulescu cu "Duminica in familie").
Da, dar vezi că şi Dan Bittman era mai tânăr cu 5-12 ani, avea alt tonus etc.

#17
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Hai zau asa, de n-ar mai putea sa mai faca in continuare emisiuni de divertisment pentru TVR, si totusi postul de stat avea o audienta buna in anii 2000, acum e varza de exemplu, dar hai sa revenim la subiect.

Ma intreb cum va fi asa zisa noua lui emisiune de pe Antena 1 :rolleyes:.

Edited by Robert201, 24 August 2017 - 16:06.


#18
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Formatul e interesant, am vazut pe la TVE ceva secvente. Daca ar fi facut bine, ar iesi ceva amuzant. Dar fiind la Antena... ma cam indoiesc. Nici venirea Monei Segall n-a reusit sa reimprospateze postul ala.

Cat despre Danut, e clar peste tizul lui cel negru. Si nu stiu cum sta cu tonusul, dar probabil n-o sa-si adoarma telespectatorii, decat daca incepe sa cante :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate