Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema cu un numar in strainatate, "Accesul este limitat"

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

View Posteiffel, on 24 august 2017 - 15:28, said:

Asa Voce am nelimitat in retea. Internet doar 3 Gb.
Corect, intr-adevar depinde ce abonament ai, axat pe voce sau axat pe date. Posted Image

#38
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Hei, mihai96alex! Ti-am raspuns la mesaj, returnat creditul pentru tatal tau chiar daca a consumat cateva minute din extraoptiune, facut cinste cu doi euro si activat si Oferta 7. Acum are si roaming si credit pentru orice eventualitate. Recomandam utilizarea rezonabila in roaming www.ancom.org.ro/roam-like-at-home-uesee_3767

Edited by Vodafone, 24 August 2017 - 16:27.


#39
mihai96alex

mihai96alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 17.06.2009
Intr-adevar, oferta este activata. Multumesc frumos.

Edited by mihai96alex, 24 August 2017 - 16:29.


#40
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ahahaha, chiar e de facut cinste helperului!

#41
kurisuchian

kurisuchian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.02.2010
Salut!

  Am căutat în multe locuri o soluție pentru o situație asemănătoare. Și m-am lovit de:
”Îți mulțumim pentru mesaj! Traversăm o perioadă mai aglomerată, dar fiecare mesaj este important pentru noi. Vom răspunde solicitării tale, dar asta poate însemna câteva zile, de obicei 2-4 zile lucrătoare.
Dacă dorești un răspuns mai rapid te rugăm să ne contactezi în call center apelând *222 sau 0372022222.”
  Am încercat să sun la cele două numere, de pe o altă rețea evident, și am avut plăcerea să mi se răspundă din partea Andreei că ”momentan serviciul este indisponibil”.
  Aveam Roaming-ul activat, o altă extraopțiune și după ce m-am hotărât să fac o încărcare online și să schimb extraopțiunea cu Promo 7
am observat că numărul este acum restricționat pentru apeluri în ambele sensuri.
Toate acestea s-au petrecut în Irlanda de Nord și nu reușesc să îi dau de cap.
Nu vreau mai mult decât ce am în pachetul respectiv sau dacă nu se poate rezolva problema, ar fi frumos să mi se înapoieze creditul.
  Ce bine ar fi fost să fi avut Vodafone un chat unde să poți vorbi liniștit cu un operator, că la telefon sau prin e-mail e greu să găsești pe cineva...

  Vă mulțumesc anticipat!

#42
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vezi ca din 08.09.2017 (vinerea trecuta) au modificat optiunile la cartele. Sunt doar nationale, iar pentru roaming se activeaza separat (cu anularea optiunii nationale curente). Nu stiu daca se aplica extraoptiunilor activate anterior datei de 08.09 (cand promotia inca nu era activa).

PS: am vazut pe site ca faceau reclama la noile optiuni inca de pe 4-5 septembrie.

#43
kurisuchian

kurisuchian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.02.2010

View PostPololica, on 14 septembrie 2017 - 09:27, said:

Vezi ca din 08.09.2017 (vinerea trecuta) au modificat optiunile la cartele. Sunt doar nationale, iar pentru roaming se activeaza separat (cu anularea optiunii nationale curente). Nu stiu daca se aplica extraoptiunilor activate anterior datei de 08.09 (cand promotia inca nu era activa).

PS: am vazut pe site ca faceau reclama la noile optiuni inca de pe 4-5 septembrie.

Da, dar degeaba, pentru că nu am nicio replică de nicăieri și nu am cum să anulez Promo 7, dar să mai și activez altă extraopțiune...
În extraopțiune se specifică faptul că minutele se pot folosi și în Roaming:

   "Serviciul de Roaming în Spațiul Economic European (SEE)

   Începând cu 15 iunie 2017, beneficiile naționale incluse în Oferte (minute naționale, SMS-uri naționale, MB internet pe mobil)
sunt disponibile pentru comunicații în roaming, inițiate și terminate în rețelele operatorilor din SEE (Uniunea Europeană, Islanda, Lichtenstein și Norvegia),
în limita Politicii de Utilizare Rezonabilă descrisă mai jos.
Serviciul de roaming în SEE este compatibil doar cu anumite Oferte, conform portofoliului comercial Vodafone.
Serviciul de roaming în SEE se poate utiliza doar pentru călătorii ocazionale, nu este dedicat pentru utilizare preponderentă sau permanentă în roaming."

Beneficii Sumar

Actualizat la: 14 Septembrie 2017, ora 14:28:06

minute/SMS naționale                             50
Nelimitat Vodafone                                  Nelimitat
MB                                                           6750
Ce Vrei Tu (MB/SMS/minute naționale)  2000
Minute internațional mobil                       700

Edited by kurisuchian, 14 September 2017 - 13:36.


#44
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postkurisuchian, on 14 septembrie 2017 - 13:25, said:

Serviciul de roaming în SEE este compatibil doar cu anumite Oferte, conform portofoliului comercial Vodafone.

Asta este small print-ul care te loveste. Cred ca si-ar face un mare bine daca ar mai introduce o confirmare cind iei pachetul sa iti spuna: "atentie, cu asta ai roamingul dezactivat si nu poti sa-l activezi pina nu scapi de el"! Bine, probabil ca marea majoritate a clientilor totusi nu-si activeaza optiunile din cauza roamingului si din astia o sa fie citiva care habar n-au ce-i ala roaming si n-o sa-si mai activeze optiune sau o sa-i biziie pe la suport...

Edited by f300, 24 September 2017 - 14:34.


#45
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

View Postkurisuchian, on 14 septembrie 2017 - 13:25, said:

Beneficii Sumar
Actualizat la: 14 Septembrie 2017, ora 14:28:06
minute/SMS naționale 50
Nelimitat Vodafone   Nelimitat
MB    6750
Ce Vrei Tu (MB/SMS/minute naționale)  2000
Minute internațional mobil    700
Nu ai o opțiune cu acces la Roaming, regulile s-au schimbat cu o săptămână înainte ca tu să-ți activezi opțiunea cu 7 euro. Dacă o să îți activezi o opțiune compatibilă cu serviciul Roaming din cadrul ofertei 'Vodafone-RO', atunci o să ai acces la Roaming, dacă nu  Posted Image  ''take a hike!'' :bye:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate