Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Incarcator iphone 7 compatibilitate cu 6s?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
Am un iphone 6s al carui cablu de incarcare a fost distrus de bebele de 1an, i-a ros mufa de incarcare si nu mai incarca.. Am cumparat un incarcator + cablu de iphone 7(sh de pe olx), ce par originale, avand inscriptiile specifie apple. Peoblema e ca nu incarca cum trebuie, am incercat atat pe iphone 6s cat si pe un ipad mini. Nu sunt compatibile?

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

 sorin8181, on 23 august 2017 - 12:31, said:

Am un iphone 6s al carui cablu de incarcare a fost distrus de bebele de 1an, i-a ros mufa de incarcare si nu mai incarca.. Am cumparat un incarcator + cablu de iphone 7(sh de pe olx), ce par originale, avand inscriptiile specifie apple. Peoblema e ca nu incarca cum trebuie, am incercat atat pe iphone 6s cat si pe un ipad mini. Nu sunt compatibile?

Nu exista. Ori e marfa contrafacuta ori cablul "nou" are o belea undeva etc. Pe scurt, nu exista probleme de compatibilitate si daca nu merge perfect ai luat teapa.

#3
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
Incarcatorul de iphone 7 incarca doar cu conditia sa fie mufa introdusa in telefon si apoi bagat in priza, daca incarcatorul e bagat in priza si apoi bag cablul in telefon nu vrea sa incarce.. face la fel si pe 6s si pe ipad mini 2.
Am incercat cu incarcator iphone7 si cablu de la ipad mini si incarca normal, dar telefonul 6s nu se mai deblocheaza ecranul in timpul incarcarii prin asezarea degetului pe amprenta, deci nu merge amprenta, pot debloca tel doar cu cod de acces.. e ciudat.



#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Ar trebui sa fie compatibile toate incarcatoarele de la 5 in sus.

Esti sigur ca e original?

#5
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
22pac22 am scris in post daca citeai, ca bebele a ros mufla de la cablul de 6s, de aceea am cumparat alt cablu, dar baiatul vindea pachet complet, cablu + incarcator. Ce ti se pare ciudat?

Par originale, de aceea le-am si luat, pe cablu scrie "designed by apple in california, assembled in china, plus un serial number, la fel si pe incarcator, intre puciorusele ce se baga in priza..

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

 sorin8181, on 23 august 2017 - 12:56, said:

Incarcatorul de iphone 7 incarca doar cu conditia sa fie mufa introdusa in telefon si apoi bagat in priza, daca incarcatorul e bagat in priza si apoi bag cablul in telefon nu vrea sa incarce.. face la fel si pe 6s si pe ipad mini 2.


Asa ceva chiar n-am mai auzit.
Folosesc si cabluri originale, si neoriginale (hama), si nu am avut niciodata asemenea manifestari.

#7
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
Du-te în magazin și ești sigur că îți iei original. Posibilitate mare să fie fake sau cu probleme adaptorul de îl bagi în priză. Îți recomand să nu-l mai folosești. E plin net-ul de articole despre Fake Apple Chargers și care sunt urmările.. Eu am pățit pe proprie piele să mi se topească adaptorul.

Edited by intel_inside, 23 August 2017 - 14:13.


#8
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cablul meu nu are nici o inscripție, înseamnă că e fake ? Încarcă fără probleme.

#9
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
Nu neapărat, și eu am un cablu mai vechi lightning care a fost în pachet cu un iPhone 6 Plus dar nu am nici o inscripție pe el. Și eu m-am mirat atunci, dar dacă l-am desigilat cu mână mea..

#10
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
Am incercat cu alt cablu si e ok, se pare ca pachetul asta -incarcator si cablu, sunt virusate! :) Am vorbit cu baiatul la telefon si a ramas sa i le returnez, sper sa fie ok, sa nu se faca, ca nu nu cunoastem! Asta e invatatura de minte, sa probez inainte ce iau sh..
Mersi tuturor

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
1. Toate incarcatoarele USB trebuie sa mearga, daca nu sunt defecte. In fct de amperajul scos incarca mai repede sau mai incet.
2. poti testa cu alt cablu.
- daca face la fel, e incarcatorul
- daca merge k, atunci e cablul.

Eu mizez pe cablu.

P.S. Chinezariile mimenaza incacatorul Apple 1:1, chiar si la scrisul ce nu poate fi citit decat cu lupa.

Mai exista varianta ca mufa/circuitul de incarcare de la telefon sa fie cu probleme.

#12
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
Am primit banii inapoi si am returnat incarcatorul, baiat de nota 10.

#13
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006
Si cu ce-o sa-ti incarci telefonul? Eu am cumparat unul facut de Vetter si isi face treaba bine, mai bine ca cel original.

#14
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 16.06.2009
Am luat alt cablu tot sh, de data asta probat inainte, merge perfect

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate