Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ține-ți gura pe Internet: Statul pedepsește pentru postări pe Facebook, baga pumnul în gură

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#1
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017
,,Ține-ți gura pe Internet: Facebook se transformă în Gulag!


Michael Stürzenberger este un blogger și comentator politic german, critic vehement al islamizării Occidentului, colaborator permanent al publicației PI (Politically Incorrect) News. De asemenea, este un militant neobosit împotriva construirii unei mega-moschei la München, așa cum doresc autoritățile locale.


Vineri, 18 august, Stürzenberger a fost condamnat la șase luni de închisoare și la 100 de ore de muncă în folosul comunității, de către un tribunal local din München. Motivul: a postat pe pagina sa de Facebook o fotografie cu Marele Muftiu al Ierusalimului, Haj Amin Al-Husseini, dând mâna cu un înalt oficial Nazist, cu ocazia vizitei pe care clericul musulman a făcut-o la Berlin, în 1941.
Alături de fotografie, Michael Stürzenberger a postat un link la o recenzia unui articol apărut pe 16 iunie 2016, în Süddeutsche Zeitung, „Hakenkreuz und Halbmond” (Svastica și Semiluna), despre admirația lui Hitler și a național-socialiștilor pentru Islam.
Procurorii l-au acuzat pe Stürzenberger de „incitarea la ură față de Islam” și de „denigrare a Islamului” prin publicarea respectivei fotografii, iar tribunalul din München l-a găsit pe Stürzenberger „vinovat pentru răspândirea propagandei unor organizații neconstituționale”.
Pentru a spulbera orice dubii, fotografia respectivă nu este un trucaj, nu a suferit nici o modificare în Photoshop, fiind un document autentic din cel de-Al Doilea Război Mondial.
Iată mai jos și traducerea textului postat de Stürzenberger pe Facebook, care a însoțit fotografia cu Muftiul și oficialul nazist:
Spoiler
http://evz.ro/tine-t...ag.html?&page=2

Totul s-a intamplat in tara fruntasa a UE, Germania.Scenariu de film, pentru unii, cruda realitate, pentru altii.De neconceput  pentru majoritatea ormanilor sau celor care nu sunt la curent cu cenzura impusa in Germania de actuala coalitie de guvernare.Si unii se mai mira de pozitia ferma a Poloniei fata de derapajele de la moralitate a liderilor germani sau cei ai Comisiei Europene.

[ http://evz.ro/uploads/2017-08/facebook.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://evz.ro/uploads/2017-08/facebook.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by argonaut, 22 August 2017 - 18:58.


#2
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
facebook is overrated.
pana acum 10 ani nici nu exista. in urma cu vero 8 ani era numai pentru adolescente care isi expuneau pasarica pe ecran spre deliciul adolescentilor labari.
acum este mare scula politica.

dar nu poa sa dureze la infinit.
la fel ca orice produs se va perima si asta.
si ne vom intoarce la vietile noastre linistite in care socializarea virtuala se petrece pe IRC. :naughty:

asa ca: no panic! Posted Image

Edited by Pollux, 22 August 2017 - 18:58.


#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Doamne , ajuta !

Uptz ..am comis-o ! Am scris pe Poiana  ca romanii sunt prosti si ca Tudose e angajat la banci ....daca ma aresteaza ? Daca ma dau in judecata toti romanii .....va rog ...ajutati-ma ...stergeti postarea ....Posted Image

Edited by JurasikMan, 22 August 2017 - 19:01.


#4
MateiEvi

MateiEvi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 17.07.2017
Sfatul este bun, sa iti pastrezi gandurile pentru tine ca primesti amenda.

#5
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Adica sa tac si sa inghit tot ce mi se serveste.
Adica sa las sa treaca cu ce-i vine la indemana peste mine si sa zic ca mi s-a parut.
Asa sa fac?

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postaddumi, on 22 august 2017 - 19:03, said:

Adica sa tac si sa inghit tot ce mi se serveste.
Adica sa las sa treaca cu ce-i vine la indemana peste mine si sa zic ca mi s-a parut.
Asa sa fac?

adica sa intelegi ca google si facebook sunt controlate de comunisti.

pe de alta parte sa intelegi ca veata nu a inceput cu google si facebook si nici nu se termina cu ele. :peacefingers:

in orice caz, exista intotdeauna alternative: Vkontakte sau Renren.
Cine se baga? :naughty:

#7
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011
Huh? Pai problema în exemplul primul post e statul, nu fb.

As schimba titlul sa reflecte mai bine problema pusa de inițiator.

Edited by catalina1, 22 August 2017 - 19:13.


#8
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
pe Vkontakte si RenRen scapi de bratul lung al statului German. :yes:

#9
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011
Nu as fi asa sigura. Care e diferența?

#10
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postcatalina1, on 22 august 2017 - 19:15, said:

Nu as fi asa sigura. Care e diferența?

nu te mai fute statul german. te fute statul rus, sau chinez... I guess... :unsure:

daca nu merge nici asa, stiu eu niste retele din dark web. :w00t: :w00t: :w00t:

#11
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
...in momentul in care se ,,daschide,, un cont pe Facebook( si nu numai ...) se accepta de utilizator, detinatorul contului ,,Condițiile de utilizare...'' nu trebuie doar bifat , trebuie citit cu atentie ce scrie acolo.Valabil si pt. Stürzenberger etc.Asta este ...

#12
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Sapati un pic sa vedeti daca omul a fost condamnat pt ca balacrea islamul sau pt ca a promovat nazisumul. Vedeti la sursa sau din surse demnde de crezare, nu dupa orice articol pe net ce poate prezinta distorsionat faptele.
Multe chestii ce sunt banale in alte tari in legatura cu nazismul, in germania sunt pur si simplu interzise.
La noi daca te imbraci ca mazare, e o chestie de prost gust, in germania intri la puscarie.

#13
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postargentum, on 22 august 2017 - 19:20, said:

Sapati un pic sa vedeti daca omul a fost condamnat pt ca balacrea islamul sau pt ca a promovat nazisumul. Vedeti la sursa sau din surse demnde de crezare, nu dupa orice articol pe net ce poate prezinta distorsionat faptele.
Multe chestii ce sunt banale in alte tari in legatura cu nazismul, in germania sunt pur si simplu interzise.
La noi daca te imbraci ca mazare, e o chestie de prost gust, in germania intri la puscarie.

Si la noi a fost unu' condamnat pentru postarea “Arbeit macht frei - asta sa inteleaga protestatarii”.

Nicaieri in lumea civilizata nu se tolereaza nazismul. Nicaieri!

De altfel asta a fost acuzat si condamnat pentru publicarea zvasticii. Da' deontologii de la evz, o troaca cu porci, au uitat sa precizeze asta. Ei publica articole care-s in concordanta cu poporu'.

Edited by Alecsandru010, 22 August 2017 - 19:28.


#14
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011
Mi-a plăcut cum ți-ai ales exprimarea: nicăieri nu se tolerează... Cat sa nu te putem contrazice! Deși nu peste tot statul te penalizează.

#15
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View PostAlecsandru010, on 22 august 2017 - 19:28, said:

Si la noi a fost unu' condamnat pentru postarea “Arbeit macht frei - asta sa inteleaga protestatarii”.

Nicaieri in lumea civilizata nu se tolereaza nazismul. Nicaieri!

De altfel asta a fost acuzat si condamnat pentru publicarea zvasticii. Da' deontologii de la evz, o troaca cu porci, au uitat sa precizeze asta. Ei publica articole care-s in concordanta cu poporu'.
Right! În schimb comunismul este în continuare pe cai mari: în Germania, Italia, România (PSD, urmaș de vază). Ăsta de ce nu este interzis? Ca număr de victime, comunismul a produs mult mai multe decît nazismul, și atunci DE CE?

#16
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postmax_01, on 22 august 2017 - 18:53, said:

,,Ține-ți gura pe Internet: Facebook se transformă în Gulag!


Michael Stürzenberger este un blogger și comentator politic german, critic vehement al islamizării Occidentului, colaborator permanent al publicației PI (Politically Incorrect) News. De asemenea, este un militant neobosit împotriva construirii unei mega-moschei la München, așa cum doresc autoritățile locale.


Vineri, 18 august, Stürzenberger a fost condamnat la șase luni de închisoare și la 100 de ore de muncă în folosul comunității, de către un tribunal local din München. Motivul: a postat pe pagina sa de Facebook o
[ http://evz.ro/uploads/2017-08/facebook.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://evz.ro/uploads/2017-08/facebook.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asi vrea sa vad si eu condamnarea, cum suna mai exact.
Am inteles punctul de vedere al condamnatului, asi vrea sa vad ce au spus si judecatorii, exact.

De pe reddit, un comentariu:
he didnt get 6 months for criticising islam, he got six months for throwing around nazi prpaganda bullshit.
the guy has quite a nice record of convictions. including a couple of months on probation in austria.

Nu stiu de ce dar nu mi se pare ca articolul din OP prezinta situatia completa.

Edited by Cris007, 22 August 2017 - 19:48.


#17
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View PostCris007, on 22 august 2017 - 19:47, said:

Asi vrea sa vad si eu condamnarea, cum suna mai exact.
Am inteles punctul de vedere al condamnatului, asi vrea sa vad ce au spus si judecatorii, exact.

De pe reddit, un comentariu:
he didnt get 6 months for criticising islam, he got six months for throwing around nazi prpaganda bullshit.
the guy has quite a nice record of convictions. including a couple of months on probation in austria.

Nu stiu de ce dar nu mi se pare ca articolul din OP prezinta situatia completa.
Măi, te rog mult revizuiește-ți un pic ortografia, că zgîrii retina oamenilor :) (nu se scrie/zice AȘI ci AȘ fără i)

#18
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostCris007, on 22 august 2017 - 19:47, said:

Nu stiu de ce dar nu mi se pare ca articolul din OP prezinta situatia completa.

Normal ca nu prezinta. Tipu' face parte din gruparile fascistoide. Scrie pentru unii care se numesc Politically Incorrect. Iti dai seama ce laturi a mancat pana acu'. Probabil ca aceasta condamnare vine ca o validare a rahatului mancat pana acu'. Ca un premiu.. ca sa zic asa.

Edited by Alecsandru010, 22 August 2017 - 19:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate