Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Circuit cu bebe zona Bari

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014

View Postluciana5, on 24 august 2017 - 11:09, said:

Multumesc mult pt sfaturi. Parca acum sunt tot mai decisa sa mergem.
La Poligano al Mare e ok plaja pt o zi de balaceala? Din ce am vazut in poze e fff mic golfuletul si ff aglomerat, mai ales ca nu stiu cum va fi apa/vremea dupa 15 sept.  Am vazut ca si Bari are o plaja publica dar pare cam anosta...exista in zona o plaja mai linistita?

Sunt mai multe, Vezi Cala Fetente, desi mie mi-au placut mai mult cele fara nisip pentru innot, marea mai curata.

In 15 Sept ar trebui sa fie chiar super, apa calda si vremea buna fara calduri de august.  Defapt e perioada ideala pentru mare in Italia.

#20
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Cala Fetente e o plaja din Poligano al Mare..sa inteleg sa sunt mai multe?? Si noua ne plac mai mult plajele cu pietricele pt ca marea e mai cristalina..poti sa imi recomanzi astfel de plaje dar sa putem ajunge usor(nu vom inchiria masina) cu trenul sau autobuzul  perfect ar fi pe jos din locatiile de cazare

#21
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014
Am fost acum vreo 5 ani pe acolo, imi aduc aminte ca sunt mai multe. Cel mai bine e sa cauti pe google "spiagge Polignano al Mare" si vezi ce ti se pare mai interesant, apoi te orientezi pe harta unde sunt.

#22
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Buna colegi,
M-ar interesa un city break la început de iunie, in Bari pe cont propriu, avion,masina inchiriata.
Vrem sa calatorim cu un bebe de 1 an..ce ma sfatuiti? Este prea cald in perioada respectivă? Se poate face baie? Recomamdat pt primul concediu cu bebe ?
Ma puteti ajuta cu un site de inchiriat masini acolo?
As vrea sa vad niste preturi
Mulțumesc

Edited by carmenrebeca_31, 22 January 2018 - 14:35.


#23
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Hello. Prea cald nu va fi cu siguranta. Se poate face baie, desi e posibil ca apa sa fie un pic cam rece. Legat de inchirierea masinii poti cauta pe AutoEurope. E un broker de inchiriere foarte bun.

#24
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Eu nu recomand AutoEurope deloc. Blochează prea mulţi bani pe card şi îţi dau să alegi doar suma blocată, nu poţi să plăteşti asigurare mai mare şi să nu-ţi blocheze nicio garanţie.
Deci, orice altă firmă, dar nu AutoEurope.
Şi mie mi s-a întâmplat beleaua în Sicilia, care e insulă, nici nu vreau să mă gândesc ce e în Bari, care-i pe continent.


Sănătate şi toate cele bune !

#25
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Multumesc de raspuns colegi

#26
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007

View PostOvidiuNS, on 23 ianuarie 2018 - 21:29, said:

Eu nu recomand AutoEurope deloc. Blochează prea mulţi bani pe card şi îţi dau să alegi doar suma blocată, nu poţi să plăteşti asigurare mai mare şi să nu-ţi blocheze nicio garanţie.
Deci, orice altă firmă, dar nu AutoEurope.
Şi mie mi s-a întâmplat beleaua în Sicilia, care e insulă, nici nu vreau să mă gândesc ce e în Bari, care-i pe continent.

Sănătate şi toate cele bune !
In marea majoritate a cazurilor la inchirierea unei masini trebuie folosit un card de credit, asa ca nu vad unde e problema banilor blocati. Iar legat de garantie, pai de ce sa dau dublu si ceva pe asigurarea full a firmei de asigurari, dar sa nu am bani blocati, cand pot sa iau o asigurare full cu rambursare in caz de eveniment, dar sa ma coste mult mai putin.
Majoritatea brokerilor de asigurari au aceasta politica.
Si eu tot in Sicilia am inchiriat si nu am avut probleme, insa asa cum am specificat, am folosit card de credit.
Numai bine.

#27
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Şi noi tot card de credit, dar nu am putut închiria fiindcă nu erau suficienţi bani pe el. De fapt ştii povestea, ne-am conversat la momentul când vă documentaţi voi pentru Sicilia.
Cum care e problema ? Păi în vacanţa respectivă îţi iei adio de la mia aia de euro, trebuie să mai ai cu tine alţi bani.

Poate că în zona Bari să fie diferit, dar mă îndoiesc, nici măcar nu e insulă, pe continent de obicei sunt mai drastice măsurile de siguranţă.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 24 January 2018 - 13:57.


#28
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014

View PostOvidiuNS, on 23 ianuarie 2018 - 21:29, said:

Eu nu recomand AutoEurope deloc. Blochează prea mulți bani pe card și Ăźți dau să alegi doar suma blocată, nu poți să plătești asigurare mai mare și să nu-ți blocheze nicio garanție.
Deci, orice altă firmă, dar nu AutoEurope.
Și mie mi s-a ĂźntĂąmplat beleaua Ăźn Sicilia, care e insulă, nici nu vreau să mă gĂąndesc ce e Ăźn Bari, care-i pe continent.


Sănătate și toate cele bune !

Autoeuropa mai nou zisa SicilyByCar e ok doar daca nu ai card de credit.

Edited by ionutzitaly, 24 January 2018 - 15:53.


#29
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
AutoEurope este un broker la fel cum este si rentalcars, pe cand Auto Europa este o firma de inchiriere de care nu am auzit prea multe lucruri grozave. A nu se confunda.

@OvidiuNS nu mai tineam minte ca ai avut tot card de credit. Imi aduc aminte ce ai patit. Noi avem un plafon destul de generos pe card si a fost loc de bani blocati.

#30
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
nu conteaza plafonul, conteaza cai bani ai pe card.

#31
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postdariuscha, on 24 ianuarie 2018 - 17:30, said:

... conteaza caţi bani ai pe card.

În principiu aşa ar trebui să fie. Dar se mai întâmplă şi erori. De exemplu, atunci în Sicilia (2011) cardul se golise, iar apoi la returnarea maşinii, tipul de la Europ Rent-a-car mi-a mai cerut cardul o dată şi a tras de pe el încă o dată costul închirierii maşinii. Nu ştiu cum a reuşit, că de pe card se consumase deja toată suma aprobată. Când am ajuns la Bucureşti, după încă o zi-două am constatat că aveam pe card sold negativ. Şi dă-i cu telefoane în Catania la Europ rent-a-car de mai multe ori, dar degeaba. Până la urmă am rezolvat după vreo lună şi ceva, făcînd refuz la plată.
Culmea e că cei de la Cardavantaj au ridicat din umeri când au văzut soldul negativ. Cu alte cuvinte, nu contează nici câţi bani ai pe card.

În altă ordine de idei, era cât pe ce să propun pentru Bari soluţia "maşină proprie" şi nu avion + închiriere. Se face drumul prin Bulgaria şi Grecia, apoi feribot Igoumenitsa - Brindisi (sau chiar până la Bari). Dar varianta e bună din Bucureşti, din Cluj e mai nasol. Plus că e şi un bebe la mijloc, aşa că uitaţi de idee.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 25 January 2018 - 03:39.


#32
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
probabil a fost vorba despre o descoperire de card,asta daca ai acord cu banca. nu am habar, parca se aplica doar cardurilor de debit. insa ai dreptate, erori pot exista!
eu am vrut sa spun ca nu conteaza cat de mare e plafonul, atat timp cat tu ai cheltuit din bani si ai sold insuficient. sau invers: daca plafonul e mic si ai nevoie sa garantezi/platesti cu o suma mai mare, poti pune ''din buzunar'' pt  a ajunge la suma de care ai nevoie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate