Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Pericol surpare teren in excavatia vecinului.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dinupaltinis

dinupaltinis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 21.11.2012
Buna ziua.As dori si eu un raspuns la o problema cu care ma confrunt momentan.Poate a mai avut cineva o problema asemanatoare sau poate stie vreo lege,ca eu am cautat dar nu am gasit nimic. Am proprietate un teren extravilan cu suprafata de 1 ha. in apropierea raului Timis (langa Caransebes), teren pe care il lucrez.Un cetatean a cumparat in urma cu cativa ani mai multe proprietati care se invecineaza cu terenul meu si a inceput sa excaveze si sa scoata nisip si pietris pe care il vinde unor balastiere din zona.Problema mea este ca excavatia adanca de vreo 7 metri a ajuns la cativa metri de terenul meu si exista pericolul sa mi se surpe terenul.Este vreo lege care sa prevada o anumita distanta fata de riverani pana unde se poate excava fara a pune in pericol proprietatile invecinate sau poate sa excaveze pana la hotar si eu cand imi lucrez terenul sa cad cu tractorul in groapa?Daca este un drum agricol de acces la terenul meu trecut pe o harta din 1954,are drept vecinul sa-l excaveze si sa ma lase fara cale de acces la teren, sau nu?Unde sa ma duc sa ma plang?Va multumesc mult.

#2
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Incepe prin a te plange la Apele Romane, de ei tin malurile raurilor.

#3
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003
Legat de drum - sesizare la primarie daca si in actele primariei apare ca drum.

#4
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 29.07.2017
Nu te limita sa depui plangere intr-un singur loc. Fiindca de obicei astia cu balastiere sunt prieteni cu autoritatile locale.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Incearca si aici (la Comisariatul general): http://www.gnm.ro/sitenou/sugesti_prim.php

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate