Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

O vedeta de televiziune din Romania si-a inchiriat casa unor refugiati sirieni. Nu a avut parte de experiente placute

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#37
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 max_01, on 20 august 2017 - 21:06, said:

O vedeta de televiziune din Romania si-a inchiriat casa unor refugiati sirieni. Nu a avut parte de experiente placute
[...]
Eu spun ca s-au integrat destul de bine,  nu si-au platit chiria timp, iar cand au fost dati afara au facut prapad.
Totusi cred ca tine de educatie sa nu strici locul in care stai.

#38
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

 I2O, on 20 august 2017 - 21:45, said:

Deci in ultima zi de chirie se strica si bateriile si balamalele si peretii?
Nu e in ultima zi, blatul nu se umfla intr-o zi, la fel si balamalele.
Peretii in mod clar au fost tapetati in timp cu postere de catre copii, e ceva normal la foarte multi copii... asa se manifesta cand sunt mici, idolatrizand tot felul de "vedete", apoi mai tarziu daca devin inteligenti realizeaza cat de prosti au fost, daca devin prosti, continua sa idolatrizeze acele "vedete".
Majoritatea lucrurilor din povestea ei sunt banale pentru cei ce cunosc domeniul.
Ca se mai intampla sa ai noroc sau sa inchiriezi pentru scurta perioada ori catre personae ce nu fac altceva in casa decat sa vina sa se prabuseasca mort de oboseala in pat si sa doarma e alta treaba...  atunci da, nu o sa vezi mari stricaciuni din astea uzuale la consumabile.
Mai ramanea sa spuna ca era becul ars si nu l-au inlocuit Posted Image

 I2O, on 20 august 2017 - 21:45, said:

Si daca eu stau in chirie la cineva si ii rup din greseala ceva il repar...pentru ca asta inseamna educatie si omenie,dar musulmanii si aplaudaci lor nu stiu ce este asta
Nu e treaba ta sa repari, e treaba proprietarului.

Edited by samebo, 20 August 2017 - 21:52.


#39
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 red46, on 20 august 2017 - 21:33, said:

Aham. Şi femeile de ce nu luptă? Nu au şi ele tot 2 mâini şi 2 picioare?
Voi sunteți tare curajoşi şi destepți..pacat că doar în fața tastaturii.
asculta bine ce zic ca nu iti repet de doua ori
atunci cand fugi de razboi,te bucuri daca gasesti sa te primeasca vreo tara  si daca iti mai ofera si o bucata de paine plus o baraca o sa ai impresia ca l-ai prins pe dumnezeu de picior ca ai scapat de glont
nu te apuci sa ceri mii de euro...cum fac astia,pentru astia razboiul nu inseamna teroare,pentru ei razboiul e ceva comun si la ordinea zilei,nu sunt speriati de razboi...doar au prins o oportunitate ca sa poata ajunge la bani multi,cazare mancare si femei moka
Ei se razboiesc acolo de mii de ani si se omoara intre ei la fel de mii de ani...pentru ei omoru,asasinatele si atacurile teroriste nu sunt ceva care sa-i sperie si sa fuga de ele,sunt parte din viata lor de 2 bani

Edited by I2O, 20 August 2017 - 21:57.


#40
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 samebo, on 20 august 2017 - 21:39, said:

Eu am inchiriat, si va spun ca am schimbat bucatarii pana acum. Se duc balamalele rapid, blatul se umfla inevitabil.
Mobila initiala a fost facuta la comanda, la un atelier, ieftina nu a fost, ieseam mai ieftin daca luam de la companii mari. Am spus ca poate primesc ceva mai bun de diferenta aia de bani, dar din nefericire nu a primit decat patronul ceva mai bun de diferenta aia de bani, un BMW nou (nou pentru el, ca inaintea lui a mai fost cel putin un European proprietar) Posted Image
Apoi am luat de la o companie multimilionara... pare ca rezista mult mai bine. Deci de evitat sa faci mobila la intreprinzatorii astia romani, ca iese praf, calitate minima, pret maxim.


Las-o naibii de treaba.
Ca am fost si eu student si am stat si in apartamente mobilete ieftin si altele mobilate scump, insa cum le-am primit asa le-am lasat. Ca nu ma leagan pe usile alea ca sa le stric balamalele sau sa torn cu galeata apa pe mobila sa se deterioreze.

#41
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Parintii mei au 2 apartamente inchiriate, apartamente care au fost cumparate in acelasi timp si renovate tot in acelasi timp cu bucatarii aproape la fel (dimensiuni diferite dar acelasi material si acelasi producator). Apartamentele au 7 ani de cand sunt la ei si in timpul asta in unul dintre ele s-au plimbat vreo 4-5 chiriasi iar in celalalt sunt tot aceeasi ca la inceput. In ala care a avut rulaj au trebuit sa schimbe bucataria acum 2 ani fiindca era varza pe cand in celalalt chiriasii n-au raportat probleme. Durata de viata a oricarui bun tine foarte mult si de modul de exploatare, daca nu stii sa ai grija de ceva n-o sa te tina indiferent de calitate.

#42
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Iar faptul ca sursa este Aktual 24 ma duce cu gandul ca a fost platita sa le dea o west storry
Cu siguranta.

#43
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
daca nu e lucrul tau si nu trebuie sa platesti reparatiile (in contract) atunci ai liber la stricat, nu?
si aia cu lipit actibilde, sunt sigur ca toti am lipit actibilde si parintii ne-au laudat ce odrasle meseriase au, nu?

#44
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Sirian stabilit la Bucuresti, despre teama de imigranti: „Romania are mentalitate RETROGRADA”

Cred ca-i singuru' context in care ma bucura faptu' ca romanii au mentalitate "retrograda" (a se citi "incorecti politic").

#45
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,066
  • Înscris: 04.08.2007

 samebo, on 20 august 2017 - 21:50, said:

Nu e in ultima zi, blatul nu se umfla intr-o zi, la fel si balamalele.
Peretii in mod clar au fost tapetati in timp cu postere de catre copii, e ceva normal la foarte multi copii... asa se manifesta cand sunt mici, idolatrizand tot felul de "vedete", apoi mai tarziu daca devin inteligenti realizeaza cat de prosti au fost, daca devin prosti, continua sa idolatrizeze acele "vedete".
Majoritatea lucrurilor din povestea ei sunt banale pentru cei ce cunosc domeniul.
Ca se mai intampla sa ai noroc sau sa inchiriezi pentru scurta perioada ori catre personae ce nu fac altceva in casa decat sa vina sa se prabuseasca mort de oboseala in pat si sa doarma e alta treaba...  atunci da, nu o sa vezi mari stricaciuni din astea uzuale la consumabile.
Mai ramanea sa spuna ca era becul ars si nu l-au inlocuit Posted Image


Nu e treaba ta sa repari, e treaba proprietarului.
daca s-a stricat din cauza utilizarii improprii nu e treaba proprietarului sa repare.
in legatura cu balamalele si blaturile. Tu crezi ca doar tu ai asa ceva?

#46
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La fel e si la masini sau orice lucru.
Stiu bipede (ca oameni nu le pot zice) care au masini luate de noi si la 50.000km volanul e ros pe toate partile, iar la altii cu masini sh purtate peste 2-300.000km si volanul inca e in stare buna. Lucru valabil la orice obiect.

#47
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

 I2O, on 20 august 2017 - 21:50, said:

atunci cand fugi de razboi,te bucuri daca gasesti sa te primeasca vreo tara  si daca iti mai ofera si o bucata de paine
Asta nu inseamna ca trebuie sa ramai la nivelul ala... omul trebuie sa spere la mai bine.

Edited by andreic, 20 August 2017 - 21:55.


#48
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,868
  • Înscris: 30.07.2006

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:18, said:

`
Sirian stabilit la Bucuresti, despre teama de imigranti: „Romania are mentalitate RETROGRADA”


Lasa, bre, sa fim noi retrograzi si intregi decat sa ne razuim concetatenii de pe caldaram ca la Barcelona, Paris, Londra,Berlin, Bruxelles.
Vant la pupa si sa ne trimita vederi din Munchen.

Edited by marius.bunu, 20 August 2017 - 21:56.


#49
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 edy_wheazel, on 20 august 2017 - 21:54, said:


Cred ca-i singuru' context in care ma bucura faptu' ca romanii au mentalitate "retrograda" (a se citi "incorecti politic").

sirianul ala e un rahat cu ochi

#50
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 samebo, on 20 august 2017 - 21:50, said:

Nu e in ultima zi, blatul nu se umfla intr-o zi, la fel si balamalele.
Peretii in mod clar au fost tapetati in timp cu postere de catre copii, e ceva normal la foarte multi copii... asa se manifesta cand sunt mici, idolatrizand tot felul de "vedete", apoi mai tarziu daca devin inteligenti realizeaza cat de prosti au fost, daca devin prosti, continua sa idolatrizeze acele "vedete".
Majoritatea lucrurilor din povestea ei sunt banale pentru cei ce cunosc domeniul.
Ca se mai intampla sa ai noroc sau sa inchiriezi pentru scurta perioada ori catre personae ce nu fac altceva in casa decat sa vina sa se prabuseasca mort de oboseala in pat si sa doarma e alta treaba...  atunci da, nu o sa vezi mari stricaciuni din astea uzuale la consumabile.
Mai ramanea sa spuna ca era becul ars si nu l-au inlocuit Posted Image


Nu e treaba ta sa repari, e treaba proprietarului.
Copiii aia trebuie sa stie ca aia nu e casa lor si trebuie sa o pastreze asa cum au primit-o...in caz contrar sunt doar niste puradei needucati

Edited by I2O, 20 August 2017 - 22:00.


#51
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

 MarianG, on 20 august 2017 - 21:49, said:

Eu spun ca s-au integrat destul de bine,  nu si-au platit chiria timp, iar cand au fost dati afara au facut prapad.
Totusi cred ca tine de educatie sa nu strici locul in care stai.
Din acest articol nu trebuie retinut modul cum si-ai predat chiriasii, locuinta inchiriata ci lipsa dorintei lor, si in general a musulmanilor, de a se integra social si cultural in tara de adoptie.

#52
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
sa inteleg ca becul ars, tot de proprietar se schimba? hahaha

Edited by mihnearau1, 20 August 2017 - 21:57.


#53
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

 TruculMagic, on 20 august 2017 - 21:55, said:

La fel e si la masini sau orice lucru.
Stiu bipede (ca oameni nu le pot zice) care au masini luate de noi si la 50.000km volanul e ros pe toate partile, iar la altii cu masini sh purtate peste 2-300.000km si volanul inca e in stare buna. Lucru valabil la orice obiect.
Asa deosebesti taranii de oraseni... taranii au mainile aspre si inevitabil termina orice volan au pe mana :D

#54
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 mihnearau1, on 20 august 2017 - 21:55, said:


sirianul ala e un rahat cu ochi

... iar eu am inceput sa plang, afectat fiind de parerea lui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate