Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

O vedeta de televiziune din Romania si-a inchiriat casa unor refugiati sirieni. Nu a avut parte de experiente placute

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#19
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

 Manasu, on 20 august 2017 - 21:19, said:

Se bate de mult moneda pe "integrarea" refugiatilor si imigrantilor, adica sa coexiste diverse natii sub acelasi acoperis. Urmarea e previzibila: in loc sa se amestece, fiecare natie s-a izolat in obiceiurile si religia ei si chiar am vazut intr-un reportaj facut de o televiziune din UK, cum erau blocuri in care vecinii de diverse nationalitati/religii nu-si vorbeau de zeci de ani. Nu din ura, ci pur si simplu pentru ca nu aveau nimic in comun, erau, cum zice aceasta femeie, ca "apa si uleiul".

Partial ai dreptate, cu mentiunea ca harapii nu se integreaza pentru ca sint retrograzi, contrar ce spun un ilustru troll mai sus.
In marile comunitati de Romani din Europa la inceput integrarea nu era asa de vizibila dar cu timpul schimbarile se cunosc din avion.

Harapii nu se integreaza pentru ca au o religie obtuza si arhaica. Poate arhaica nu este cel mai buna descriere, pentru ca budismul este o religie mult mai veche, dar cu oameni mult mai destupati.
Poate pana la urma  este o chestie genetica, NU POT MAI MULT DE ATAT, harapii.

Edited by cris_ncs, 20 August 2017 - 21:34.


#20
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

 I2O, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Deci tu daca inchiriezi un apartament sau o casa te apuci de stricaciuni?
Care stricăciuni, la tine nu se defectează bateria la baie/bucătărie?
Dacă avea un perete cu abțibilduri unde e problema, aveau copii cei ce închiriase.
Blatul la bucătărie de ce s-a umflat?parca zicea ca e antiumflaturi....si la mine se deteriorează blatul.
L

#21
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Un cacat de articol, imho. Probabil scris la comanda, sau sa mai ia si fata un ban. Sunt curios daca a avut contract de inchiriere inscris la Administratia Financiara.

Da, suntem foarte diferiti. Dar de aici pana la mizeria din articol, e cale lunga.

#22
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016

 AlexaLesby, on 20 august 2017 - 21:15, said:

Eu sunt pro-refugiati dar nu inteleg de ce se primesc barbati.
Barbatii au o datorie primara de a lupta. Stiu ca e naspa cand iti este atacata tara pt ca ai ceva ceva altii vor, dar asta se intampla de cand e lumea. Daca crezi ca nu faci fata te muti cativa km mai departe si astepti ocazia sa te razbuni, dar nu fugi pe alt continent si lasi balta tot ca si cum e in regula
Aham. Şi femeile de ce nu luptă? Nu au şi ele tot 2 mâini şi 2 picioare?
Voi sunteți tare curajoşi şi destepți..pacat că doar în fața tastaturii.

#23
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,166
  • Înscris: 20.05.2005

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Sirian stabilit la Bucuresti, despre teama de imigranti: „Romania are mentalitate RETROGRADA”

Singurul caz in care romanii (si est-europenii, in general) nu ar aparea retrograzi in fata lor, ar fi sa trecem in masa la islam.

Edited by gdans, 20 August 2017 - 21:35.


#24
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 gdans, on 20 august 2017 - 21:31, said:

Aceasta este o experienta care ar trebui sa o reia si colegii nostri forumisti

Care este experineta sir vu ple.....?
Ai vazut casa inainte si dupa? atunci daca nu....mucles

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Defapt tot acest articol, si aceasta chirie a fost facuta de "vedeta" ca sa aibe subiect de discutii unic pe care altii nu il au si sa mai faca niste "banuti".
Poate nu au avut ce sa puna pe foc si au pus o bucata de parchet, poate prizele erau ca alea din SUA si au vrut sa le schimbe cu modele europene dar n-au reusit, etc Posted Image

#26
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Mucles!
Shaore.

#27
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,811
  • Înscris: 22.05.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SrUHAk-jWug?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 gdans, on 20 august 2017 - 21:34, said:

Singurul caz in care romanii (si est-europenii, in general) nu ar aparea retrograzi in fata lor, ar fi sa trecem in masa la islam.

Nu, este unul din foarte ultimele cazuri.
Dar ei se asteapta de romani care se dau cu parisul si viena sa se poarte cat de cat occidental nu balcanic.
Si nu vorbesc de imigranti de 2 saptamani, ci de oameni care profeseaza medicina, au afaceri si dau de lucru si platesc impozite la romani,


In drumul taberei stau cu chirie mii si mii de straini. Fratele meu inchiriaza 2 camere la niste egipteni.Este al patrulea an si ei vin cu banii la el, ca si uita uneori ca a venit termenul iar casa e luna au schimbat, au reparat, o familie de nota 10.peste un an pleaca si e in panica.


Ei cum dracu nu a pus Aktual24  ochii pe un caz de vandalizare a apartamentului dintr-un cartier fara vedete....o gasi pe vedeta asta ne.....implinita.....

Edited by vio69a, 20 August 2017 - 21:42.


#29
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,067
  • Înscris: 04.08.2007

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:35, said:



Care este experineta sir vu ple.....?
Ai vazut casa inainte si dupa? atunci daca nu....mucles
da de ce daca nu am vazut casa sa nu o cred pe paula si sa cred ca urangutanii au vietuit civilizat in apartament?
Tu din start te duci pe varianta ca minte. Uite noi mergem pe varianta ca nu minte si ca araboii chiar au distrus apartamentul.
multumit?

#30
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Eu am inchiriat, si va spun ca am schimbat bucatarii pana acum. Se duc balamalele rapid, blatul se umfla inevitabil.
Mobila initiala a fost facuta la comanda, la un atelier, ieftina nu a fost, ieseam mai ieftin daca luam de la companii mari. Am spus ca poate primesc ceva mai bun de diferenta aia de bani, dar din nefericire nu a primit decat patronul ceva mai bun de diferenta aia de bani, un BMW nou (nou pentru el, ca inaintea lui a mai fost cel putin un European proprietar) :D
Apoi am luat de la o companie multimilionara... pare ca rezista mult mai bine. Deci de evitat sa faci mobila la intreprinzatorii astia romani, ca iese praf, calitate minima, pret maxim.

#31
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

 vio69a, on 20 august 2017 - 21:18, said:

Instalatia sanitara, este in sarcina celui ce inchiriaza.....

fata spune povesti...
Daca a verificat periodic si totul a fost OK, ce a verificat ?
Poarta pe afara ??


Iar faptul ca sursa este Aktual 24 ma duce cu gandul ca a fost platita sa le dea o west storry
Ca vedeta .....este cum sunt eu peste....

Sirian stabilit la Bucuresti, despre teama de imigranti: „Romania are mentalitate RETROGRADA”
Lasand deoparte modul cum au predat arabii sirieni locuinta inchiriata, dorinta de integrare si stilul de viata al musulmanilor in Europa, prezentat de aceasta persoana, este foarte adevarat.Nu ne intereseaza locuinta ci modul cum se comporta musulmanii in tarile de adoptie si lipsa lor de interes de a se integra in societatea si cultura tarii lor de adoptie.
Care sunt pentru tine surse credibile?Doar cele care fac propaganda pozitiva imigratiei musulmane in Europa si occident si agendei LGBT care ar avea ca rezultat final distrugerea rasei albe si popoarelor europene?

Edited by max_01, 20 August 2017 - 21:45.


#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Memeito, on 20 august 2017 - 21:31, said:

Probabil pentru ca au fost dati afara din casa, s-au razbunat si au facut stricaciuni in casa, musulmanii sunt foarte razbunatori, ei nu uita si nu iarta !
Pai si atunci nu e mai bine sa nu-i avem printre noi?

#33
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Paula Rusu se simtea neglijata?

 I2O, on 20 august 2017 - 21:42, said:

Pai si atunci nu e mai bine sa nu-i avem printre noi?
Asta ar fi ideal, dar daca tot ii avem, ce facem? Le dam un glont in cap?

#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 ddaannii, on 20 august 2017 - 21:32, said:

Care stricăciuni, la tine nu se defectează bateria la baie/bucătărie?
Dacă avea un perete cu abțibilduri unde e problema, aveau copii cei ce închiriase.
Blatul la bucătărie de ce s-a umflat?parca zicea ca e antiumflaturi....si la mine se deteriorează blatul.
L
Deci in ultima zi de chirie se strica si bateriile si balamalele si peretii?
Tu crezi ca acum vorbesti vreun musulman retardat?
Si daca eu stau in chirie la cineva si ii rup din greseala ceva il repar...pentru ca asta inseamna educatie si omenie,dar musulmanii si aplaudaci lor nu stiu ce este asta

#35
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
macar s-a lamurit si asta

#36
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,811
  • Înscris: 22.05.2011
Povestea mi se pare irelevanta. Sigur e ca atentatele teroriste produse de musulmani, omoara din ce in ce mai multi oameni nevinovati. Problema e a comunitatilor musulmane care refuza sa colaboreze cu adevarat cu autoritatile si daca nu sunt in stare sa si-o rezolve, n-au decat sa se duca la dracu in corpore

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate