Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Human flow - drumul refugiatilor.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Un documentar marca Amazon despre criza refugiatilor, despre povestile oamenilor din Irak, Siria, Afganistan, etc. si cautarea lor disperata de adapost, siguranta si dreptate. Un documentar care apare intr-un moment crucial cand avem cel mai mult nevoie de  toleranta, compasiune si incredere.(descrierea oficiala)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DVZGyTdk_BY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Sa vezi acum cum or sa vina ultrasii de pe Poiana sa te injure :)

#3
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Sunt disperati? De asta refuza mancarea si fac greve?

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Astia vor distruge europa civilizata, tot ce s-a costruit aici timp de secole, cu sange, sudoare si chestiii elementare drept egalitatea intre sexe si respectarea legiii va fi distrus de unii care niciodata n-au reusit sa depaseasca nivelul mental al unor pastor din evul mediu, pastoritul fiind singurul lucru care le-a iesit cu adevarat in istoria lor. Nu exista societate multiculturala cu astia, dar sa traiasca propaganda politica si promovarea white guilt. Saptamana asta am avut parte de trei dementi care au facut prapad in europa (spania, germania si finlanda, tari care nu le-au facut nimic), dar inca cerem toleranta. Asta e, vom ajunge ca-n evul mediu cu astia..Pacat de ce s-a construit in Europa si de civilizatia actuala, mare pacat.

Edited by n-amname, 20 August 2017 - 13:13.


#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postn-amname, on 20 august 2017 - 13:12, said:

Astia vor distruge europa civilizata, tot ce s-a costruit aici timp de secole, cu sange, sudoare si chestiii elementare drept egalitatea intre sexe si respectarea legiii va fi distrus de unii care niciodata n-au reusit sa depaseasca nivelul mental al unor pastor din evul mediu, pastoritul fiind singurul lucru care le-a iesit cu adevarat in istoria lor.

Sau poate o vor forta sa iasa din adormire si sa evolueze? E greu de spus :)

PS: in general "dementii" aia erau indigeni. Populatie locala. Crescuti si nascuti acolo...

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Nu reusesc sa vad cum a iesi cu frica din casa in marile orase ale lumii poate fi o evolutie, dar ma rog. Stiu clar ca majoritatea dementilor sinucigasi sunt nascuti si crescuti in europa, dar daca aia, nascuti, crescuti aici, cu drepturi, ajutoare sociale si educatie occidentala fac din astea, ce se va intampla cu astialalti dupa ce se vorf impuia, ca oricum le place maI mult f.... decat munca?
Oricum si astia fac dezastru, a se vedea ce se intampla pe unde exista refugiati. Violuri, abuzuri, furturi, violenta. Nici 10% dintre ei nu-si cauta loc de munca sau vor sa-nvete limbile tarilor care-i sustin financiar, asta spune multe.

#7
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View PostMonitoxus, on 20 august 2017 - 13:14, said:

Sau poate o vor forta sa iasa din adormire si sa evolueze? E greu de spus Posted Image

PS: in general "dementii" aia erau indigeni. Populatie locala. Crescuti si nascuti acolo...
Mai degrabă, e previzibil că nu se va întâmpla așa. Mai toate faptele converg în direcția opusă.

P.S. După cum se vede, degeaba. Ce naște din pisică, tot șoareci mănâncă.

Edited by cleopatra00, 20 August 2017 - 13:27.


#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,263
  • Înscris: 06.07.2007

View PostMonitoxus, on 20 august 2017 - 13:14, said:

Sau poate o vor forta sa iasa din adormire si sa evolueze? E greu de spus Posted Image

PS: in general "dementii" aia erau indigeni. Populatie locala. Crescuti si nascuti acolo...
La fel cum vor fi indigeni urmasi imigrantilor de astazi.

Edited by dan1980_25, 20 August 2017 - 13:33.


#9
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View PostMemeito, on 20 august 2017 - 12:48, said:

Un documentar marca Amazon despre criza refugiatilor, despre povestile oamenilor din Irak, Siria, Afganistan, etc. si cautarea lor disperata de adapost, siguranta si dreptate. Un documentar care apare intr-un moment crucial cand avem cel mai mult nevoie de  toleranta, compasiune si incredere.(descrierea oficiala)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DVZGyTdk_BY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La 1:24 - It's the only place to escape in the big prison of Gaza, ce inseamna in limba romana?

#10
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Inca un topic cu migratori? Unde sunt cei pro? Doar contra fara pro nu se poate.

#11
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Eu sunt pro dar n-am interesul sa discut pe acest forum despre asta ptr ca mi-am dat seama nu se poate discuta cu rasisti, xenofobi etc

Poate ca e mai bine sa fie lasati in ura lor pana cand consecintele actiunilor lor ii vor afecta direct si istoria trebuie sa se repete

#12
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Cei din barcelona nu au fost xeno sau rasisti. Vrei sa fii ca ei? Sau vrei sa fii ca hu si pl, mai bine.

Tu vrei sa vina sute de mii de musu in ro? Pentru ce?

Edited by henrique, 20 August 2017 - 14:37.


#13
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View PostAlexaLesby, on 20 august 2017 - 14:29, said:

Eu sunt pro dar n-am interesul sa discut pe acest forum despre asta ptr ca mi-am dat seama nu se poate discuta cu rasisti, xenofobi etc

Poate ca e mai bine sa fie lasati in ura lor pana cand consecintele actiunilor lor ii vor afecta direct si istoria trebuie sa se repete
Dupa nume, imi dau seama ca si tu faci parte din aceiasi categorie ltbg.

Edited by sSorsy, 20 August 2017 - 15:51.


#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Memeito,filmulet cum refuza ca niste imbecili ce sunt, mancarea,medicamentele si hainele pentru ei si copii doar ca sunt aduse de oameni care poarta haine pe care e desenata Crucea Rosie n-ai?Sau cum refuza sa faca curat dupa ei in tabere si asteapta fraierii voluntari pe post de menajere?Iti caut eu daca vrei.

Edited by daniMMM, 20 August 2017 - 16:20.


#15
henrique

henrique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.08.2017
Imbecili e putin spus.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate