Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

DVB - nu inteleg nimic

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postpisac, on 21 august 2017 - 14:54, said:

Is din RM si ,
da antena de transmisie la vacereni galati , eu is cam la 30km-40km de ea , antena se pare ca prinde tvr 1 2 3 hd cluj timisoara iasi cu o antena http://imgur.com/a/GXB8m
9 canale digitale si 3 analog nustiu care ce si cum prinde , programele tv sau pus singure la numerele 801 ... nustiu de ce asa , frecventa nu o stiu
pe net vad canal 24 galati si pro tv 32 dar ce mai inseamna si ele ?
de antena de alta da dar ,
In Romania, pe DVB-T, sunt disponibile doar TVR-urile. Daca vrei mai multe programe, cauta un emitator din RM. Cat despre programele care se muta pe 801, cred ca trebuie sa ti le ordonezi cum vrei tu in lista de canale.

#20
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Exista EVB-T2 mai nou in Republica Moldova. Ai mai multe canale ca la noi.

#21
pisac

pisac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2015
Da in rm poate or fi mai multe dar paraziti au montat antena de transmisie in cahul iar eu is taman la capatul trnsmisiei vrio 40km , doar vrio antena mai buna indreptata cam spre nw sau nnw  sa le prind si pe cele din galati baleni si cahul

Da de priza tv cumparat azi una , da stiu ca are rezistenta leam scos dar , e doar cu una nu am gasit cu doua cum so conectez oare (electronica stiu :( ) sa poata merge si antena normala si o parabolica :) am pus o dioda de la acea lnb pe firul din centru ,

#22
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postpisac, on 22 august 2017 - 13:45, said:

Da in rm poate or fi mai multe dar paraziti au montat antena de transmisie in cahul iar eu is taman la capatul trnsmisiei vrio 40km , doar vrio antena mai buna indreptata cam spre nw sau nnw  sa le prind si pe cele din galati baleni si cahul

Da de priza tv cumparat azi una , da stiu ca are rezistenta leam scos dar , e doar cu una nu am gasit cu doua cum so conectez oare (electronica stiu :( ) sa poata merge si antena normala si o parabolica :) am pus o dioda de la acea lnb pe firul din centru ,
Poti trimite si o poza cu acea priza?

#23
pisac

pisac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2015
atita joaca cu sudatul se desprinde acea foita de cupru :(
http://imgur.com/a/KcMa3

#24
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Pai priza aia nu o poti folosi la ambele antene. Daca combini semnalele nu va mai functiona niciuna. Mai bine mai cauti una cu doua iesiri si ai rezolvat-o :D

Edited by serban57, 22 August 2017 - 16:35.


#25
pisac

pisac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2015
nui momentan inca in perete si nu am gasit alta cu 2 , poate la oras cindva da , atunci poate o voi schimba, si de ce sa se incurce semnalele daca la tv vin 0-900 mhz si de la LNB 900-2400mhz sau ca tunerul de la parabolica da curent si deaceea ?

Edited by pisac, 22 August 2017 - 17:25.


#26
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postpisac, on 22 august 2017 - 17:24, said:

nui momentan inca in perete si nu am gasit alta cu 2 , poate la oras cindva da , atunci poate o voi schimba, si de ce sa se incurce semnalele daca la tv vin 0-900 mhz si de la LNB 900-2400mhz sau ca tunerul de la parabolica da curent si deaceea ?
Receptorul trimite lnb-ului o anumita tensiune. Daca conectezi si o antena terestra pe acelasi cablu, ii va trimite si acesteia curent. Deci, cred eu, ca daca lnb-ul nu primeste  suficient curent, nu ii va trimite receptorului semnal. Nu am incercat asa ceva ca sa-ti pot spune cum reactioneaza receptorul, dar in teorie, asta s-ar intampla.

#27
pisac

pisac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2015
da si daca conectez antena la moment care nu are nici un amplificator acea dioda scade semnulul , care si asa e slab

#28
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postpisac, on 22 august 2017 - 19:54, said:

da si daca conectez antena la moment care nu are nici un amplificator acea dioda scade semnulul , care si asa e slab
Care antena? Si de unde dioda? Zic sa mutam discutia asta in privat, pentru ca numai topic nu mai e ăsta ;)

#29
pisac

pisac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2015
http://imgur.com/UzWMp3U :)
e bun de ceva

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate