Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Copiii actori?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Niciodata nu am inteles cum de intr-un film cu age restriction 12+, 15+ joaca si copii care au 5-10.. ani? Adica.. cum de au voie? Sau daca un pusti de 5 ani joaca in acel film, de ce nu ar avea voie ca alt pusti de varsta lui sa se uite la film sau.. nici macar el nu are voie sa-si vada propriul film?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Mama ce dileme ai tu...

Copilul e un actor angajat sa joace intr-o piesa, nu e angajat sa vada filmul la final!

Chiar si multe scene sunt adaugate post productie.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,183
  • Înscris: 24.02.2007
Fiindca nu e implicat in scene care i-ar fi interzise vizionarii?

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
Prostiile astea cu restrictia de varsta nu-i doar in Romania ?  Si la alte televiziuni e asa ?

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,183
  • Înscris: 24.02.2007
E in toata lumea. Ai pune un copil de 5 sau 10 ani sa vada cum isi taie capetele prin Game of Thrones?

#6
Memeito

Memeito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 20.05.2017
Restrictiile alea de vizionare de fapt nu au nicio baza legala, sunt o simpla recomandare, sunt destui oameni care isi iau copii mici la filme de 12+, 15+,etc.

#7
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 28.11.2001
Copii mei țin cont de aceste recomandări și, de cele mai multe ori, după ce-mi verifică de fiecare dată buletinul, mă lasă să mă uit la acest gen de filme.

#8
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
Dilema Noua se poate numi asta.

In mod normal acei copii joaca in cateva scene...

Edited by Erwin_Rommel, 19 August 2017 - 20:24.


#9
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Ceea ce nu stii tu e ca scenele din filme nu sunt filmate maraton in aceeasi locatie in aceeasi zi.
Fiecare scena se filmeaza separat, chiar in zile separate. Chiar daca in film apare ca un dialog de 5 minute cu 3 personaje la scurt timp intr-o camera , in realitate e posibil pentru scena aia sa se filmat in 3 zile.

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Fazele urate se adauga deobicei dupa , la pc  , mai ales in cazul actorilor foarte mici .

#11
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
Cartea Junglei (2016)


Quote

PG: Parental Guidance Suggested. Some material may not be suitable for children


Actor principal- Neel Sethi -nascut in anul 2003

Cum a fost filmat:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/laRkbKVrPb4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Una e ce a vazut pe platou la filmare si alta e ce vezi dupa finalizarea filmului !
Concluzia: poate parintii micului actor nici nu l-au lasat sa vada filmul Posted Image
Acum ai inteles ?

Edited by stlk, 19 August 2017 - 22:11.


#12
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Mie mi se pare ciudat cind mai aud de vreun soldat (sau eventual chiar vreun grad mai maricel) american capturat sau omorit la 19 ani sau similar. Pai ala n-are voie sa cumpere alcool sau tigari ca e prea mic sa aibe putere de decizie dar poate sa dea cu mitraliera sau bomba sau mai stiu eu ce.

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

 dani.user, on 19 august 2017 - 20:05, said:

E in toata lumea. Ai pune un copil de 5 sau 10 ani sa vada cum isi taie capetele prin Game of Thrones?

De ce ar trebui sa urmareasca filmul?Nu-i ajunge daca joaca jocul,care-i mult mai hard?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate