Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

mitsubishi asx -costuri estimative reparatii

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Adevarul este ca, pentru kilometrajul declarat, masina are cam (prea) multe probleme. Ceea ce sugereaza ca a fost abuzata si neintretinuta.
Adica cum e mai rau pentru o masina.

#20
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
ASX  din 2012,130000 km, merita 8500 euro.Din lista de remedieri poti sa-ti schimbi singur becurile,placutele de frina probabil ca sunt la a doua schimbare,iar discurile la prima schimbare,de fapt acestea sunt consumabile,la km astia se schimba cam la orice masina.Schimbul de ulei si filtre se face lam orice masina pe care o cumperi de ocazie.Deci din devizul tau sunt anumite sume pe care oricum le-ai cheltui si la alte masini.Si daca faci si celelalte reparatii mentionate,macar stii ca iti faci o masina pe care te poti baza.Motorul de 1,8 este printre cele mai economice si silentioase din gama sub 2000 cm.
Daca are si un aspect interior si exterior care te multumeste ,eu cred ca nu faci o afacere proasta.Inteleg ca este primul proprietar,masina a fost in garantie,iar km sunt reali.Ca sa faci o comparatie,intra pe Mobile.de si vezi preturi la masini similare, apoi aduna 8500 euro cu cheltuielile mentionate de tine,si vezi daca ajungi la pretul uneia similare din Germania.

#21
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
m-am hotarat pana la urma sa o cumpar avand in gand aceleasi motive expuse de corsa mai sus. masina a fost inspectata o ora si jumatate iar angajatul reprezentatei a zis ca masina nu va avea probleme dupa asta. nu mai am nici nervi sa caut si toate de pe piata au hibe mici iar revizia trebuie facuta orice ar zice vanzatorul. am primit si o reducere de 10%.

#22
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Ai cumparat masina?Daca da ,spune si tu cum se prezinta.

#23
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
Am cumpărat mașina vineri. Azi merg la curățat și polish. Merge bine, fata de Skoda mea Octavia 1.4 tsi se simte puterea sporită și cuplul. Zgomotul in mers e foarte mic iar consumul mă uimește. Am mers vreo 8km in oraș și am avut 6.5%.  Azi am platit avansul la deviz și aștept să sosească piesele. Am decis sa merg cu schimbatul și revizia la reprezentanta.  Urmează înmatricularea dar nu mă grăbesc. Am numerele și asigurarea valabile.

#24
Bulenberg

Bulenberg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.06.2009
Salut!

Ce mai poti spune despre masina in timpul asta de o luna si jumatate?
Intreb si eu cautand sa ma documentez despre ASX. intentionez sa achizitionez si eu un sh.

Multumesc.

#25
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009

View PostBulenberg, on 12 octombrie 2017 - 23:06, said:

Salut!

Ce mai poti spune despre masina in timpul asta de o luna si jumatate?
Intreb si eu cautand sa ma documentez despre ASX. intentionez sa achizitionez si eu un sh.

Multumesc.

In vara cautam sa imi schimb masina, ma uitam dupa un Tiguan si intamplator am dat peste un ASX 2014  1.8 DID,  4X4 cu 50.000KM  la pret oarecum bun.
Stiam pe cineva care are un ASX din 2012 si l-am sunat sa il intreb daca imi recomanda. Mi-a zis ca el il are de la 45.000, are 150.000 acum si in afara de intretinerile periodice nu a schimbat nimic la el.
Mi-am facut curaj si l-am luat la recomandarea lui.
In prezent am deja 17.000 km parcursi, o parte la drum oarecum lung (locuiesc in Be si calatoresc des in Franta, Germania, Luxemburg...) per total sunt multumit.
Adica daca nu te astepti sa se intinda la drum precum un BMW sau Mercedes, daca nu iti doresti o masina de fite ci ceva raport pret/calitate echilibrat, nu ai de ce sa fi dezamagit.
Am prins si ceva zapada acum ceva timp, cu cauciucuri All season, in modul 4X4 nu iti da niciun fel de emotie.
Apropo' de cauciucuri, multi spun ca este galagioasa, da, cu cauciucurile originale imi parea si mie la inceput, i-am schimbat cauciucurile si diferenta e destul de sesizabila.
Luna trecuta am primit de la Mitsubisi o scrisoare cum ca s-a gasit o mica problema la cateva masini din seria asta si sa ma prezint la service autorizat Mitsubisi pt un control. Este vorba de niste depuneri pe o conducta care in timp poate creea probleme. Nu ceva urgent, nu ceva 100% sigur, doar o verificare si in caz ca e "afectata" se face schimbul si Mitsubisi isi asuma cheltuielile.
Am fost la verificare, mi s-a spus ca nu a avut probleme, e curata!
In rest... nu stiu ce sa mai zic!

Edited by marian78ro, 31 December 2017 - 17:40.


#26
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006

View PostBulenberg, on 12 octombrie 2017 - 23:06, said:

Salut!

Ce mai poti spune despre masina in timpul asta de o luna si jumatate?
Intreb si eu cautand sa ma documentez despre ASX. intentionez sa achizitionez si eu un sh.

Multumesc.


si eu sunt multumit. consumul e foarte mic si am si testat-o pe un drum cu noroi. e iesit fara probleme. portbagajul e cam mic dar am rezolvat problema , am cumparat unul de plafon de 480 de litri.  imi place puterea si cuplul de 300nm. nu sunt vitezoman dar la depasiri nu am emotii.

@marian: am primit si eu un recall pentru ceva probleme la haion la anumite serii. am dus masina si dupa o ora au fost inlocuite piesele gratuit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate